Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Търся работа в София :)))
Автор: hristov2256   
Дата:   14-10-11 19:54

Здравейте!
Казвам се Калоян Христов, живея в София, на 19години.

Тази година завърших "Национална Професионална Гимназия по Фотография" в София с отличен.

От скоро си търся работа в сферата на фотографията. Насочил съм се предимно към сватбената фотография.Мога да бъда 2ри фотограф,асистент, човек, който да обработва кадрите след снимачния ден.
Имам опит в фотожурналистиката, работата в студио, ретуши на хора и т.н.
От около 6 години работя предимно с Adobe Photoshop. Опит с ProShow Gold, Sony Vegas, MagixMusic Maker, Adobe Premiere и други.

Разполагам със следната фотографска техника:

Canon 5D Mark II
Canon 350D
Canon EF 17-40L USM
Canon EF 50mm II
Canon EF 100mm macro USM
Canon EF 85mm 1,8 USM
Canon Speedlight 430EX II
-както и синхронизатори (4броя)
-отражател ( 5в1 ) с размер 110см.
Epson P6000

Работя предимно с Канон. Никон, Сони също са в списъка.


За мен:
Занимавам се с фотография от 9 годишен.Тогава бяха първите ми стъпки в фотографията, когато си намерих Канонски обектив, в кутия до рекичката, която минава до улицата ни.

Няколко международни награди,публикации:

Втора и специална награда, в международния фотографски конкурс "Земя за всички".

Wild Wonders of Europe: 1ва награда - в категория до 18години.

Wild Wonders of Europe: 2ра награда - в категория "Възрастни" .

-Както и снимка в ТОП2 на годината в конкурса Wild Wonders of Europe.

5 Участия в конкурсите на Фотографска Академия.

Снимка на моста на НДК, от Списание 8

2 публикации в National Geographic Magazine през 2010.

и др.


От както се помня, се старая да правя и работя това, което най-много обичам, а това е фотографията. Винаги съм се старал да правя нещата наистина качествено, въпреки, че тепърва предстои да се развивам все още в тази област. Снимки можете да видите в профил-а ми.
Хора, които се страхуват, че ще им "открадна" знанията и работата, ще помоля да не пишат в тази тема.Аз просто искам да мога и да знам.
Никога не ме е било "страх" от хора, които не знаят нещо или не могат, "страх" ме е от хора, които НЕ искат да могат или да знаят.

Далеч съм от мисълта, че давайки ми този опит и познания, аз ще тръгна да се конкурирам с Вас някой ден. Този вид на мислене, е само за страхливци, а аз не съм страхливец, аз винаги опитвам и ще продължавам да опитвам.

Можете да се свържете с мен през Лично Съобщение.


Благодаря за вниманието!
Желая хубав и приятен ден, изпълнен с много емоции,успех и топлина.

Кала [shtrak]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: bordon   
Дата:   14-10-11 20:08

Поздравления за по-богатата фото-биография!
Поздравления и за хубавите снимки в профила!

Искам да пожелая успехи в бъдещото поприще: -)

П.П. "Който иска, може! А щом може, значи, че ще го направи!"
[smilie24]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: e-mil   
Дата:   14-10-11 20:10

"Мога да бъда 2ри фотограф,асистент..."

Има една хубава статия на n1x0n за асистентите във фотографията. Прочети я преди да се захванеш с асистиране.

За съжаление блогът на Никсън вече не е активен. Линкът е от кеша на Гугъл.

 Re: Търся работа в София :)))
Автор: hristov2256   
Дата:   14-10-11 20:14

Чел съм всичко на Никсъна, запознат съм с нещата. Искам да кажа, че мога да върша по-голямата част от нещата, които се очакват от мен.
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: n1x0n   
Дата:   14-10-11 20:16

За съжаление блогът на Никсън вече не е активен.

Има всякакви начини човек да разбере, че хостинга му е изтекъл! [smilie18]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: e-mil   
Дата:   14-10-11 20:30

"Има всякакви начини човек да разбере, че хостинга му е изтекъл!"

Може да се случи на всеки. Преди време даже Адоби бяха забравили да си подновят регистрацията на домейна (понеже го плащаха за 10 години напред). [smile]



Публикацията е редактирана (14-10-11 20:31)
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: pepi34   
Дата:   14-10-11 21:00

Добра обява, но, НО сватбите свършиха вече, закриваме сезона след 2 седмици, новия започва през май 2012. А дотогава, само евтинки сватби и бременни булки.[shtrak]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: pepi34   
Дата:   14-10-11 21:04

Ела на Тази сбирка, тук ще има практика, ще може да се упражняваш, пък и 30тина от най-известните сватбени фотографи, може с някои да се договориш по твоя въпрос. Нали знаеш, личния контакт и личните впечатления не са като СВто !Иначе от мен успех.



Публикацията е редактирана (14-10-11 21:06)
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: thumper   
Дата:   14-10-11 22:15

Пич, що не се пробваш на самостоятелна практика? Повечето сватбени фотографи са пълни злета (казвам го заради снимки на познати, които съм виждал). Направи едно добро портфолио и търси клиенти, в началото за не много пари. Все пак хората, които дават жълти стотинки за фотограф не са много претенциозни, хем ще натрупаш опит, хем няма да си съвсем без пари. Ако не бях инвестирал 6 години в съвсем друго образование, така бих направил. Завиждам ти, че спокойно с това може да започнеш да се занимаваш [beer]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: kvakioh   
Дата:   14-10-11 22:24

Познавам хора с 2 пъти повече техника и опит и НЕ могат да си намерят работа като фотографи и правят и работят друго. Иначе- добри снимки, идеи и представяне.
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: MauMyHa   
Дата:   14-10-11 22:26

по скоро трябва си зададеш върпос пред огледалото какво повече те влече Сватби или пилци, Пилци или сватби? Или и двете[smilie11]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: hristov2256   
Дата:   14-10-11 22:43

Шансът да си продадеш снимка с пиле в БГ, е нищожен, какво остава и на нормална цена. Мисля, че е ясно :) Искаха да ми купят на 3пъти снимки и ми казваха, че цена от 70лв е адски много. Не са първите, нито последните. Аз знам с какво искам да се занимавам, знам и с какво мога да се прехранвам утре. :)
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: kayso   
Дата:   14-10-11 22:49

Самостоятелна практика [smilie24]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: aeobs   
Дата:   14-10-11 23:08

Снимането на сватби ще ти изтъпи възприятията и креативността. Ако обичаш фотографията не снимай сватби.
И без това да снимаш сватби и да изкарваш достатъчно пари за да живееш спокойно в България е доста рядко.
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: thumper   
Дата:   14-10-11 23:20

aebs [smilie24] Ама да не спамим темата на момчето, то си е преценило.
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: asenvelikov   
Дата:   15-10-11 10:35

Имаш хубави снимки в профила. Имаш око и явно добра реакция. Иди на сбирката на която те канят и моят съвет е снимай няколко сватби на приятели. Бързо ще схванеш къде да стоиш, кога да снимаш и кого. Наблюдавай и сватбения фотограф, ако има нает такъв и се старай да не му се пречкаш, но разгледай после снимките му. Успех! И на фокус !!!
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: dessisslawa   
Дата:   15-10-11 11:54

Момчето не търси съвети, а работа.

С такова портфолио би трябвало да му предложат работа и в някое списание.

Призовавам главните редактори, които посещават форума (ако изобщо има такива) да предложат работа на момчето (може и на хонорар).
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: sharky   
Дата:   15-10-11 12:34

dessisslawa , да баш така ще предложат работа на някой в списание .

Истината е , че фотографите които могат да наемат асистент (не за по ден или два) се броят на пръстите на едната ръка. Pepi34 каза вече, че сватбите свършиха т.е. нещата стават още по-сложни.

Аз бих ти препоръчал да пишеш директно на фотографи, списания, вестници и да не спираш да снимаш.
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: kvakioh   
Дата:   15-10-11 12:54

Аз бих посъветвал автора да не разчита само на фотографския си опит/образование/техника, а да се насочи към друга професия/допълнително образование. За фотонауката- да не спира да се развива, да снима. Пък ако го вземат някъде за някоя сесия, става. За сватби- има вече десетки фотографи/снимащи/щракащи...
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: iPonche   
Дата:   15-10-11 12:59

Съвет от мен, от личен опит, потърси кетърингови компании, към които може да се изпълняват тези дейности.

Успех!

Извън БГ вероятността да си намериш работа е доста по-голяма, а и заплащането е доста по-добро!
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: sir_sky   
Дата:   15-10-11 13:05

Евала! Успех! [smilie24]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: tisho86   
Дата:   15-10-11 21:06

Успех Калоянчо! Стискам ти палци![smilie24]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: nsirakov   
Дата:   15-10-11 21:48

Авторът ми е много любим (макар да не се познаваме лично)... надявам се да успее[beer]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: hristov2256   
Дата:   15-10-11 22:14

Благодаря ви хора! Приятна и усмихната вечер желая! Ще се радвам да получа някакви предложения, времето учи най-добре :)

[shtrak] [thankyou]
 Re: Търся работа в София :)))
Автор: counter   
Дата:   15-10-11 22:42

Здравей,
Браво за инициативата ти и желанието с което работиш, написах ти в скайп подробности. Поздрави [smilie24]

 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена