Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 01:45

Здравейте :) имам голямо желание да се занимавам с фотография.в момента нямам нужния фотоапарат, а изборът на такъв ще бъде труден- съвсем нищо не разбирам. Приятелка ме насочи към марките Canon и Nikon, но моделите са много, цените различни и не мога да се спра на каквото и да било ( става дума за огледално-рефлексен фотоапарат) ще съм много благодарна ако ми дадете съвет с какво да започна ( добър фотоапарат който ще мога да ползвам дълго време) и с какъв обектив да комбинирам.. За цена мисля, че 900 лева не са малко. Благодаря предварително! :)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   11-08-11 02:03

набор обективи
избор на апарат честито.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: Navy   
Дата:   11-08-11 02:34

Какъв е тоя занаят?
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: dpurple   
Дата:   11-08-11 02:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: ando   
Дата:   11-08-11 02:57

dpurple, всъщност пичът е пичка [smilie5] ...но това не променя нещата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: chipsy   
Дата:   11-08-11 03:19

Взимаш 450D/550D Canon + 35/2 или Sigma 30/1.4 или Nikon D90/D3100/D5000 + 35/1.8 или Сигма 30/1.4 о почваш да снимаш и четеш. Четеш и снимаш.
С много труд и четене спокойно след някоя година можеш да почнеш да се занимаваш с това [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 03:30

Ами за "занаята" просъо ми трябваше заглавие. За фотоапарат- не казвам че нямам а че не съм имала такъв тип, за бленда затвор и т.н. Не мога да кажа че знам много и точно затова искам съвет просто колкото и да чета като не разбирам какъв е смисъла. Все ще се науча, никой не е знаел в самото начало. 900 лева реално написах не защото имам толкова пари в джоба а защото се подведох по някакви цени и тази ми се видя средна. Оказа се че съм гледала не калвото трябва. Четох и в други форуми какво препоръчват като фотоапарат ии повечеъо коментари бяха за nikon 40d i 90d, разгледах и nikon 3000d както и canon eos 1100d. В момента съм на 14 и наистина търся нещо добро което да ми върши работа докато завърша гимназия, не съм тръгнала да правя фотосесия на naomi campbell но определено искам да започна да се развивам в областта. Ако можете да ми помогнете по някакъв начин или поне да предложите нещо коментирайте.. Защото ако само ще че критикувате няма да му намерите края.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: Miro__Slav   
Дата:   11-08-11 03:30

Занаят се краде не се купува [smilie21] [smilie3] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 07:57

Вземи си някое старо D-SLR тяло втора употреба (ко ще и Canon 300D да е) за да можеш да свикнеш малко с 'този тип фотоапарати'. за 300-400лв може да си вземеш някой стар но долу горе читав D-SLR. Също бих ти препоръчал някой ръчнофокусен обектив :) Малко ще се поизмъчиш но ще се научиш що е то бленда, Дълбочина на рязкост, и т.н. (Макар че може отначало да ти изглежда доста демотивиращо).

Аз да ти кажа първия ми D-SLR (който ми е и единствен за сега) е един Canon 20D (доста тежичка тухла) и отначало нямах обектив... снимах с един Helios. Малко странни цветове вадеше на някои бленди ама му свикнах вече и още си снимам с него понякога :). Не че съм 'влязъл в занаята' или съм станал фотограф ама не е била това и целта.
Понякога (подчертавам понякога) успявам да напрая по някоя снимка дет да е малко по добра от сапунерските снимки на приятелите :).
Така да се каже издигам се в очите на слепите. :)

Ама ... както и други биха ти препоръчали (направо се учудвам как още никой не е) С остатъка до 900лв посети някой курс по фотография за начинаещи... Евтино тяло втора употреба + някой не-чак-толкова-скъп обектив + Курс по фотография Ще ти помогнат да правиш доста по хубави снимки отколкото Скъпо тяло + скъп обектив ... без курс

(П.С. като вземаш техника втора употреба всички правила си важат и за фото-техниката... хубаво е да се погледне от някой който по-разбира)


П.С. Изразявам личното си аматьорско мнение приемам всякви критики и поправки на написаното по-горе.



Публикацията е редактирана (11-08-11 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: luboar   
Дата:   11-08-11 08:45





Публикацията е редактирана (13-08-11 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: shtukov   
Дата:   11-08-11 08:46

Ако не си наясно със зависимоста между скорост, бленда и ISO, задължително иди на курс. Иначе язък за щракането с DSLR.


Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: borkond   
Дата:   11-08-11 09:23

Вземи си канонски 450-550Д с китака или аналогичните никонски и снимай колкото можеш и не слушай останалите, после ще си вземеш и други обективи ако още искаш да снимаш!

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 09:39

борко тва 'И не слушай останалите' не звучи особено добре...

Ще си вземе 450D, ще щрака с китака, ще каже 'е*аси то снима като сапунерката ми... не прай шедьоври само' и ще се разочарова :) Поне да попрочете някоя книжка ако не и се ходи на курс.. докато снима.
Иначе 450/550D са наистина добър вариант както си казал



Публикацията е редактирана (11-08-11 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-11 10:37

За 14-годишна имаш отличен нюх и дори правопис, а това, че си написала "занаят", говорейки за фотографчилъка, е удар в десятката.

Сега, наистина, е моментът да започнеш, защото само на тази възраст човек може да възприеме и изпълни, без да се бунтува, съветите, които му се дават, поне във фотографията.

Имам наблюдения от курсистите и особено курсистките в един курс по фотография, в който се бях записала преди една дузина години, и установих, че ученичките напредват много бързо и успешно, за разлика от останалите, които имаха глави, пълни с клишета.

Желая ти успех! Зная какво е, тъй като, когато бях на твоята възраст, баща ми ми подари, вместо бижута, примерно, кинокамера!

Ще се научиш, няма нищо сложно, стига да можеш да гледаш. Виждането идва по-нататък!

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: ilcoin   
Дата:   11-08-11 11:00

Аз ще си позволя като първи апарат да ти препоръчам пентакс. Имат чудесна съвместимост със почти всичко, което може да се купи от базара за почти смешни цени. С Канон също може, но не толкова директно и лесно (преходника, за да има почти пълна функционалност, му се слага един чип дето не е много евтин).

На цената на един пластмасов обектив за Канон/Никон ще накупиш една чанта стари стъкла, с които ще натрупаш доста опит и ще ти помогнат да създадеш доста по-креативни и идейни снимки от някои тъмен пласмасов зуум.

Първо все пак започни от курс или книжки, купи си на старо един огледално-рефлексен със кит и давай напред. Не се нахвърляй на скъпотии, гледай какво правят другите и се учи. Идеите са по-важни от техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 11:02

ilcoin [smilie24] [smilie24]

Иначе аз на канона потвърждението на фокуса (въпросният чип) като го ползвах имах 30-40% снимки на фокус. Като си взех обикновен преходник без потвърждение станаха 70-80% на фокус :)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 11:28

Благодария много за съветите. Страшно ме улеснихте,а за курс- ще ходя. Сега отивам в колеж ии на редовни занимания. Затова и сега реших да си купя фотоапарат-по рано щеше просто да е безмислено, защото определено трябва да видя как става за да се науча, четенето при мен не помага толкова. Колкото до фотоапарат втора ръка-няма ли някъкъв риск ( не знам какъв просто това казват повечето хора) а пък и парите ги дава баща ми. Преди години си похарчих всички спестявания за пиано на старо ( двете неща нямат общо и все пак) ,още ми опява че трябвало да вземем ново дори и за повече пари... И това отново ме връща на предложените от вас canon 450d 550d както и nikon d3100 d5100 ако разбира се имате други предложения изявете се. Пък дори и по-височка цена да е, да си струва парите .[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 11:30

Ми тогава по добре си вземи нов. С вторате употреба винаги има риск.
П.С. Земи си Canon, на Никоните много им се отлепят гумите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: ники1   
Дата:   11-08-11 11:38

Автор: Lalinda
[smilie24] [smilie24]

Стар,нов.....без значение.........важното е да снимаш и да анализираш резултата от снимането.......и като понатрупаш опит тогава вече сама ще прецениш каква техника ти допада и те удовлетворява....
Успех !!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: ilcoin   
Дата:   11-08-11 11:41

Ами, с втората употреба има риск винаги, ама затова има и сервизи.

Принципно, ако апарата не е изпускан (което си личи в повечето случаи), едва ли ще имаш сериозни проблеми с него.

Според мене покупката 2-ра ръка си заслужава и риска е поносим.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 12:29

Аха значи големите проблеми идват от изпускането. Аа за canon да взема 450/550 d това ли е най-добре и какъв обектив да взема за съответното моделче ? :)
П.п наистина съм много благодарна на всички, изобщо не вярвах че някой ще обърне внимание на темата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: nastradin2   
Дата:   11-08-11 12:52

Абе, що ми се чини, че това не ще да е прохождаща тинейджърка, с мерак да "изучи занаята", ами някой дърт зевзек измежду нашенските от форума...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: Qavkata   
Дата:   11-08-11 12:56

Моя съвет е следния: от базара можеш да се сдобиеш с перфектна бройка никон д90 и с един 18-55вр. Ще ти излезе не повече от 1100лв а това един много стабилен апарат с идеално качество на изпбражемието. Към него иначе трябва да си вземеш и малко литература поне да прочетеш малко теория и да си наясно с отношенията между скорост затвор исо и светлина ест. А иначе ако имаш спец въпроси питай ме на лс ще ти отговоря. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 12:59

А бе - вече няма ли калфи ????

Веднага занаятчия ????

Бре ... модерни времена .

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: evelinster   
Дата:   11-08-11 13:04

Както е казал баш майстора, който го може си го може :) Апарат всеки ще свърши работа, ако случайно се запишеш на някое курсче ще научиш елементарните правила за светлина, композиция и т.н. които ще ти бъдат полезни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »