Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: idon   
Дата:   10-06-11 12:14

Както сте разбрали от заглавието,имам нужда от съвет.Ще се постарая да бъда максимално изчерпателен,за да стане ясно.
Имах нещастието(хе-хе)да ми подарят Канона(1100D),това ми беше мечта(всъщност се двоумях между Никон Д90 и Този Канон,но вече няма място за дилеми.
Обективът е от сета-EFS 18-55mm.Вие ще поясните за какво става и за какво не,но според мен става за портрети и сравнително близки пейзажи.
Обичам планината,карам маунтайн байк,т.е. ми се иска да имам нещо за пейзажи.Е,понякога ми се иска да снимам и макро като видя някое водно конче или красиво цвете...
Май се оказва,че искам всичко.
Дайте съвет за обектив и най-необходими аксесоари,свързани със снимането(естествено) и опазването на апарата.
Сигурен съм,че въпросите ми звучат лаишки за някои от вас,но аз съм лаик,така че моля простете ми!
Благодаря на всички знаещи в аванс!
[cool]

 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: Suggs   
Дата:   10-06-11 12:16

Не казваш колко пари си предвидил за удоволствието?...
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: imitev   
Дата:   10-06-11 12:17

Китака стабилизиран ли е или не?
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: idon   
Дата:   10-06-11 12:21

Леле,толкова експресни отговори не очаквах.
Първо за парите-не мисля да си изкарвам прехраната с фотография(щото ще умра от глад),а и не знам какво да очаквам от цените-моля,не ме плашете с най-скъпи неща.
А относно втория въпрос-както казах съм лаик-уточнете какво е стабилизиран,за да ви отговоря(т.е. не какво е,а как да разбера дали е...).
Благодаря!
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: dragon18   
Дата:   10-06-11 12:24

Засега китака ще ти свърши работа за всичко, което си изредил по-горе.
Вземи му един UV филтър, за да му опазиш челната леща от надраскване и един статив за пейзажите и макрото. [shtrak]

Снимай и когато се ориентираш към нещо по-кокретно, тогава предприемай покукпа на друго стъкло. Практиката показва, че в повечето случаи това е 50/1.8.

Едит: imitev, нестабилизираните китаци май са само секънд-хенд вече :)



Публикацията е редактирана (10-06-11 12:26)
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: special_k   
Дата:   10-06-11 12:26

Тоя обектив е кофти - стабилизиран или не.
За пейзажи има едни сигми 10-20, към 1000лв. са - стават. Адски широк обектив [smile] Това е сравнително евтин вариант...
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: idon   
Дата:   10-06-11 12:28

Благодаря,dragon18!
Оценявам искреното ти мнение.
Значи най-належащите неща са УВ филтър и статив.
Брой ги купени!
Благодаря!
[cool]

 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: Suggs   
Дата:   10-06-11 12:29

На стабилизирания пише "IMAGE STABILIZER" , и има копче за вкл./изкл. на стабилизацията [smilie5] .
Точно за да не почнат предложения за обективи за по няколко хиляди лева, те попитах какъв ти е бюджета.

ПП. dragon18, в грешка си [smile] - >> цък <<



Публикацията е редактирана (10-06-11 12:31)
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: special_k   
Дата:   10-06-11 12:29

50 1.8 е най-тънката оферта, но при положение че вече покриваш тоя диапазон - получаваш само по-отворена диафрагма. Автофокуса с 50 1.8 е мъка.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: dragon18   
Дата:   10-06-11 12:36

Suggs, [smilie24]
special_k, сериозно ли??
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: idon   
Дата:   10-06-11 12:37

Благодаря,Suggs!
Явно не е стабилизиран,защото освен името пише само macro0.25m и копчето за автофокус.
Ясно ми е,че не може хем да е хубав обектива хем да е без пари,но,както вече казах,нямам идея какви са цените.
Ако нещо ми се види прекалено скъпо-има Ибей и други подобни(Въпреки риска).
Благодаря!
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: special_k   
Дата:   10-06-11 12:38

dragon18 , сериозно кво ?
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: idon   
Дата:   10-06-11 12:45

Благодаря за мнението,special_k!
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: Suggs   
Дата:   10-06-11 12:47

idon, много от почивните ми дни минават на колело, с фотоапарата на гръб [smile] .
Честно, не те виждам да носиш статив. Намери си първо една удобна и здрава чанта, или раница. Освен това аз лично предпочитам CPL филтър пред UV. Но на твоя обектив няма да е много удачно, защото челната му леща се върти.
За обектива - може би стабилизираната версия е малко по-добра, но ако ще го сменяш, ориентирай се към нещо по-сериозно. Tamron и Sigma имат сравнително добри предложения в по-ниския ценови клас.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-06-11 12:52

Ако не си със стабилизираната версия си я купи. Върви в базара около 150лв. Идеален е за пейзажи. Сериозен недостатък е въртящата се челна леща. Прави почти неизползваеми поляризиращите филтри. За него си вземи един сенник и един НД филтър среден клас. С този обектив фокусирай само по централна точка или на ръчен фокус. Старият не го продавай. Него може да го моднеш и да снимаш макро. За портрети бюджетно решение е 50 Ф1.8. Иначе ако имаш повече пари за даване горещо ти препоръчвам Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM. Може да се намери за около 600лв. на старо. Идеален макро и портретен обектив.
Като се разхождаш из планината ще забележиш, че не винаги широкоъгълният обектив е много удачно решение. За тези ситуации препоръчвам Canon EF 70-200mm f/4.0 L USM.
Ако мерака ти по фотографията не се е изпарил и решиш да останеш на Канон след 70-200 инвестирай в един Canon EF 17-40mm f/4.0 L USM или нещо широко за кропка на Токина или Сигма. Първо погледни цените на филтрите обаче. [smilie5]
Ако не ти се сменят обективи Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM е твоят обектив + някакъв за макро.
Аксесоари към фотото:
1. Чанта/раница - гледай да е хубава марка и да е удобна за носене.
2. Статив - да е стабилен, лек, здрав и удобен.
3. Фенерче/челник - за да не се прибиеш някъде в тъмното.
4. Втора батерия (и за фенерчето... и за светкавицата)
5. Светкавица - има не лоши китайски решения.
6. Филтри каквито решиш.
7. Джип - за да може да мъкнеш всичко това. [smilie5]

Като натрупаш $$$ пак пиши да ти кажем какво да си вземеш.

 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 12:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: idon   
Дата:   10-06-11 13:02

pefoto01,много полезен отговор(и благодаря за обяснението за стабилайзера)!
tonyboy79,толкова варианти на едно място ме объркаха-ще трябва да ги препрочета и осмисля.А относно аксесоарите-всичко без последното ще набавя и нося със себе си!
Благодаря и на двама ви!
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-06-11 13:13

Какво не е ясно???
Ако не си със стабилизираната версия си я купи. Върви в базара около 150лв. Идеален е за пейзажи. Сериозен недостатък е въртящата се челна леща. Прави почти неизползваеми поляризиращите филтри. За него си вземи един сенник и един НД филтър среден клас. С този обектив фокусирай само по централна точка или на ръчен фокус. Старият не го продавай. Него може да го моднеш и да снимаш макро. За портрети бюджетно решение е 50 Ф1.8.

До тук е бюджетното решение от там нататък ще трябва кинти да се наливат.

ПП: pefoto01 кое е излишно?



Публикацията е редактирана (10-06-11 13:18)
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: special_k   
Дата:   10-06-11 13:19

"идеален" за пейзажи може да го замениш със "става" за пейзажи. [smilie3]
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-06-11 13:44

Мммм много обичам петъците. [smilie18]
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: bygcho   
Дата:   10-06-11 13:48

"статив с маунтин-байк е мъка"

Що да е мъка? Закрепваш го за рамата и хич не се усеща...[smilie25]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена