Автор: e-mil
Дата: 04-06-11 10:38
Възрастта 4-5 годишен нищо не означава. Компютрите са като колите - може да е 5-годишна и пъргава, може да е чисто нова и тромава. По-голямо значение има как е конфигурирана машината.
Неведнъж съм ползвал CS5 Extended на най-обикновен, 5 годишен компютър, с едноядрен Athlon 3500+, 2 гигабайта RAM (Dual Channel) и Asus GeForce 7300GT (silent) с 256 RAM. Даже единият диск беше стар IDE с малко кеш.
При това с едновременно стартирани проекти в Premiere CS4, After Effects CS4, шрифтов мениджър, Firefox с отворени 15-20 таба и Faststone.
А ссвен тях по време на работа са пускани за известно време и WM recorder за запис на стрийм видео, Illustrator, и SoundForge (доста мощен звуков редактор).
Отделно, всичко това поделя скромните 2 GB RAM с постоянно включени антивирус, защитна стена, два виртуални CD-ROM-a (Daemon Tools и Magic ISO), FlashGet, таблет Wacom, плюс всичките му там безбройни служебни процеси на 32-битов WindowsXP. И съм работил съвсем нормално с незначително забавяне при превключване между някои от програмите.
О, щях да забравя - мониторът беше 19-инчов CRT с 1280х960. Това вече наистина е неудобство, защото палитрите на CS4 и CS5 са по-широки от предните версии и не остава много пространство за работа. Но за обучение няма да имаш грижи.
Пространство на твърдия диск и без това ще ти трябва, защото ако файлът който обработваш е малко по-голям и обработката е сериозна, то временните файлове на Фотошопа започват да гълтат място. Така че ако е съвсем малък ще имаш грижи при всяко положение.
Хм... май те залях с ненужна информация.
Всъщност исках да кажа, че май няма CS5 без 3D функциите. Ако не се лъжа няма и разлика в инсталацията между стандартната, и Extended версиите.
Публикацията е редактирана (04-06-11 10:40)
|
|