Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Първи DSLR помощ
Автор: iliqnaberk   
Дата:   30-05-11 20:18

Здравейте,
от доста време искам да си купя фотоапарат от по - висок клас. Изчетох толкова техническа информация и всичко ми е каша в главата, Бюджета ми е до 800 -900 лв за всичко, говорим за втора ръка, Знам че обектива е много важен. искам да мога да експериментирам и фотоапарата да може да изпълни замисленото от мен , Това която аз измъдрих след толкова чете е Canon 40D, даже го намерих на тази цена, но с китов обектив. Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: nsirakov   
Дата:   30-05-11 20:25

така написано в думите ти липсва въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: ilcoin   
Дата:   30-05-11 20:37

Защо реши точно 40д? Според мене, на нивото на което си, трицифрен канон и останалата част от парите за обективи. Китов и няколко твърди (за колкото ти стигнат силите), като единия задължително е 50мм/1.8 (щото е евтин и маже готино). Остави си малко пари и за чанта ...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: nsirakov   
Дата:   30-05-11 20:38

аз смятамм че канон няма да му даде тази свободам която ще му даде никон

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: snuupy   
Дата:   30-05-11 21:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: nsirakov   
Дата:   30-05-11 21:16

нали снупи... това канон фотоапарати ли са изобщо?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: digitalgab   
Дата:   30-05-11 21:34

А засега госпожицата с какво снима? И какво иска да експериментира с ДСЛР?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-05-11 21:46

digitalgab

А има ли такова значение?


snuupy

Стига талибанщини де[smilie18] [beer]
Като иска да си вземе канон, да си вземе.
Nikon D40/D40x/D60 наистина стават, но реално не се оценяват много от хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: ittv   
Дата:   30-05-11 22:10

защо не видиш тази обява:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=427159&t=427159&phorum_uriauth=


за към 900-1000 лв може да си вземеш апарата по-горе с три обектива 18-55, 55-200 и 50/1.8 перфектен стартов комплект за начинаеща

Снупи не го слушай, той явно е от обичайните кибици във форума, които само си плямпат пък ако вземеш един калкулатор и ще направиш по-хубави снимки от неговите



Публикацията е редактирана (30-05-11 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: atrifonov   
Дата:   30-05-11 22:24

Автор: snuupy
Дата: 30-05-11 21:10

Канон правят готини калкулатори и принтери, за снимки - Никон. [smilie24]

е кефи ме[smilie24]
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: iliqnaberk   
Дата:   30-05-11 22:56

мерси на всички за мненията, но съвсем ме объркахте да си призная

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: iliqnaberk   
Дата:   30-05-11 22:58

ще съм ви благодарна ако ми кажете защо точно тези фотоапарати. толкова много форуми преди това прочетох и сравнения и честно казано всеки май си има собствено мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: iliqnaberk   
Дата:   30-05-11 23:00

за съжаление техническата част не мие най интересна знам че ми е нужна ама какво да направя? каква оптика можете да ми препоръчате?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: iliqnaberk   
Дата:   30-05-11 23:06

Ако ми препоръчвате никон не е ли по - добре да е D80

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: J0R0   
Дата:   30-05-11 23:10

По-добре е.
Ако ще е Никон, гледай да е с мотор в тялото че да можеш да ползваш по-евтините, стари обективи.

Всъщност, не се обърквай от четене на ревюта, всички апарати в тоя клас правят едно и също.
Каквото и да вземеш е все едно.
Граби тоя дето ти по ти харесва или дето е по-евтин и снимай.
Доста време ще мине докато (ако изобщо) почувстваш ограничения от страна на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: ipolit   
Дата:   30-05-11 23:11

Сичкото китов обектив ще ти свърши работа (само на канон 18-55 нестабилизирания е наистина гаден). Разлика от китовия и от някой много скъп надали ще намериш освен ако нямаш 42 инчов екран и не изследваш всеки детайл попикселово.
Купи си два китака и един 50 мм светлосилен и си готова.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: Spleen   
Дата:   30-05-11 23:11

не ти трябва дслр

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: atrifonov   
Дата:   31-05-11 00:17

Слезка що да не й трябва дслр[smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: nsirakov   
Дата:   31-05-11 00:40

Далак, защо спираш творческия устрем?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: simbon4o   
Дата:   31-05-11 01:00

ДСЛР-а не е лошо нещо ама само за последната седмица сигурно има 10-на теми. Ако се хванеш и отсееш талаша ще си избереш лесно това което ти трябва. Ако искаш де... иначе ще чакаш някой да ти каже... ще видиш тук в темата кои модели най-много ще се споменат после някой познат ще ти каже че 40Д е камерата и другите не струват и ще си купиш 40Д :)...

Всичко е хабене на клавиатури.

ПС един съвет, като гледаш коментарите поглеждай и снимките на авторите им и с каква техника снимат понеже много често всеки хвали своето, а то далеч не е най-доброто за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: ninisign   
Дата:   31-05-11 04:41

http://www.flickr.com/explore/interesting/7days/

На този линк можеш да разгледаш снимките на хора снимали с различни апарати и да прецениш за себе си марката и моделът. Аз в момента снимам с Канон 7Д и за мен всички апарати по-нисък клас ( сменила съм 4 за последните 4 год.) не носят удоволетворение по отношение на похарчената сума..съвсем не са ефтини и те.

Бих ти препоръчала Канон Т2i ili ekvivalenten Nikon i
набора лещи споменат по-горе от ittv.

Ако искаш снимки с WOW ефект, спестявай за нещо по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: firkov   
Дата:   31-05-11 06:43

Отговор тук надали ще получиш, най-много да се получи пореното мерене на п...те и съвет да си купиш нещо надвишаващо бюджета ти 5-6 пъти. Ако перифразираме един стар философ "Каквото и да купиш, после все ще съжаляваш" защото винаги ще излезе по-изгодна оферта или ще се пусне нов модел с по-големи възможности. Моя съвет е да си вземеш най-ефтината техника която смяташ че може да ти свърши работа. След като поснимаш известно време сама ще разбереш от какво точно се нуждаеш.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: Апо   
Дата:   31-05-11 08:23

Fircov е адски прав, послушай го. Рядко някой ще ти каже нещо толкова полезно при закупуване на апарат.
Послушай го за да не съжаляваш после...
От опит пак ти го казвам - адски е прав!!! И той от опит ти го казва предполагам, а нали знаеш - не питай старо, питай патило...
Трябва да щракаш без чувството, че си се минала с апарата - това много разваля удоволствието. [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: malakar   
Дата:   31-05-11 09:42

Мислиш ли да задълбаваш във фотографията? Мислиш ли да се запишеш на курс, да присъстваш на някой пленер, да си купиш 2-3 книги? Имаш ли някой приятел, който е по-напреднал от теб, който ще ти помага? Ако отговора на тези въпроси е не, то смело си купувай нещо евтино, няма да съжаляваш. Ако (общо погледнато) отговора на тези въпроси е да, то тогава ти предлагам добре да помислиш, преди да си купиш най-ниския клас. От опит го казвам: преди 9 месеца си купих ентри левъл Никон, снимах 6 месеца с него, после се записах на курс, попрочетох някоя книга, форуми прочее... ииии го продадох за 2/3 от цената, която бях платил преди по-малко от година и минах на по-висок клас. И неприятното чувство от загубата на 400лв си остава. Разбирам, че това е естествения път на развитие, ама пак ми е малко тъпо, 'щото тез' 400лв са половин (или цяла [smilie5] ) светкавица примерно. А дали ще бъде Никон или Канон или (допиши марката) - май май е все тая. Отиди в някой магазин и хвани в ръка избрания апарат, направи някоя снимка, порови се в менюто и т.н. Сама ще разбереш коя машина е твоята. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: ittv   
Дата:   31-05-11 09:49

Ама четете малко преди да ръсите глупости бе - девойката пита за 40Д, което нито е ентри левъл апарат, нито може да се пипне в магазин, защото нов едва ли се продава някъде нов, а и тя самата пита за техника на старо.



Публикацията е редактирана (31-05-11 09:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »