Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: джъмбо   
Дата:   12-05-11 21:46

добре че съм с мак та не трябва да му цепя гъ... опа диска [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 21:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: asahi   
Дата:   12-05-11 21:55

Добри препоръки. Хората, обаче, не четат.

Джъмбо, макът страда от точно същите проблеми. Прочети постинга на момчето мълчаливо и ако намериш нещо полезно за себе си го ползвай. Ако не намериш - next и напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: джъмбо   
Дата:   12-05-11 21:56

ами за талантливи узери може и да не е хубаво... за нормални ползватели няма проблеми...

той диска като умре умира целия... а мак ос няма свойството да се омазва по винбозашки...


а да... вчера инсталирах снежен леопрат на нормален леопрад... знаеп ли как... пъхнах диска и след 40 мин имам същия комп но с нова ОС и хм... даже и браузера ми си е запазил настройките...



а да... като всеки нормален потребител работещ с програми с библиотеки... си имам външен сторидж за основните файлове...


иначе бира пия.... много даже

а за тайм машина да не споменавам [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: sd   
Дата:   12-05-11 22:03

Що бе жъмбо - мака е голямо забавление - аз например покрай мацинкоша сдобих ново хоби - започнах да колекционирам краш рипорти - от средата на февруари насам съм събрал цели 15 броя само от един компютър. [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-05-11 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: Батко   
Дата:   12-05-11 22:08

guesswho, поздравления за написаното - вероятно много хора има какво да научат от него, но едно нещо ме подразни:
"Widows Vista - също!"
Както ти съветваш хората да си оптимизират системата, така има и хора, които още 2008-а бяха написали как да си оптимизираш Vista-та... 3 години съм с Vista64 и в къщи и на работата, пъргава е, не лагва, без сини екрани. А прехвалената 7-ца е пълна с недомислици, захвърляща и изключваща от себе си неща с които хората са свикнали да работят още от Win98.
За backup-a е добре да се запазват стари неща, които не ги обновяваш на оптични носители. За съжаление те доста изостанаха като капацитет, а блу-рея е непосилно скъп.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 22:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-05-11 22:13

guesswho, много полезно четиво.[smilie24]

И малко забавление в предпетъчната вечер :

http://www.youtube.com/watch?v=ct1_r_61sk8



Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: Ivan_A   
Дата:   12-05-11 22:20

guesswho,

Благодаря!

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: katmai   
Дата:   12-05-11 22:25

Аз да попитам програмиста,защо местенето на pagefile.sys на друг партишън ще подобри общото състояние на системата?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: tyunkata   
Дата:   12-05-11 22:39

10х момче! Полезно инфо. Таман се чудех какви оптимизации да правя на това нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: sd   
Дата:   12-05-11 22:44

Наистина полезно инфо. Благодаря и аз!

Сори за спама по-горе, ама постинги от типа на този над моя ме изнервят.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: photostoykov   
Дата:   12-05-11 22:54

guesswho, thanks!
Копнах си го за четиво през уикенда, щото много информация, много нещо...
Стой в готовност за нЕкои въпросвания.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: realnoncho   
Дата:   12-05-11 23:18

За системата и бекъпа горе-долу съм съгласен, СветлатаСтая не ме радва и всеки си има различен подход за процеса на работа [smilie24]
А колкото и оптимизации да направиш все пак си трябва приличен хардуер(особено за RAW, панорами, филтри и т.н... някой да е навит да ме спонсорира за нов компютър [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: psychoiho   
Дата:   12-05-11 23:19

най-важния съвет си пропуснал - да се преинсталира всичко поне веднъж на тримесечие...

иначе да добавя - РАМ ако си купят хората, лайтум почти няма да кара бозата да swap-ва и тогава няма нужда да се потите да цепите диска (как ги мразя такива упражнения) .Паметта е много евтина вече.

просто за протокола - пише че от кернел 2.6 нататък swap файл е бърз колкото партишън (за линукс си говорим, че го даде за пример).

Отделно, ако помня правилно от едно време на бозата можеш да и кажеш да си създаде целия pagefile на веднъж още при стартиране, тогава фрагментацията не е такова ужасно зло. И разбира се, трябва да се ползва по-истинската файлова система, а именно NTFS.

пък относно маковете и айЮзърите - времето ни е ценно, та не ни се занимава с глупости...


Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: asahi   
Дата:   12-05-11 23:30

Не помня колко отдавна съм писал, че съм забравил кога съм преинсталирал. Сещам се, че веднъж сменях дъно и се наложи преинсталация.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 23:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: psychoiho   
Дата:   12-05-11 23:44

guesswho, нали за лайтрум си говорим? Тя си лапа колкото памет набара и до там. Снимките една по една се работят, освен ако не си правиш contact sheet. Лайтрум-а не е Фотошоп да отвориш 100 файла с нея...

съвета относно 'смесването' кърти мифки, да знаеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: didesignbg   
Дата:   13-05-11 08:15

Хайде и аз да вметна няколко неща:
- ssd - вече не е лукс, а необходимост;
- когато импортвате снимки в лайтрум имате един много важен избор initial previews. 1:1 отнема първоначално повече време за импорт, но при последващо отваряне става мигновено;
- съхранявайте настройките в .xmp файлове, които се архивират заедно с оригиналните роу файлове. Дали този роу файл да е родния на фотоапарата, или днг е по-дълга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-05-11 08:54

guesswho,[smilie24]
Много полезни съвети!
Освен на отделен логически дял, за по-голяма сигурност аз съм оставил операционната система ( Win 7 64) и на отделен хард. В съседен дял на този хард са и основните програми. А важните файлове, документи, проекти, чертежи, снимки и т.н. и т.н. са на друг хард (по-точно два в RAID масив). Плюс резервно копие на най-важните от тях на външен хард. При сегашните цени на дисковете това не е чак толкова голямо разхищение на средства.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »