Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимки в дискотека
Автор: grunov   
Дата:   12-04-11 15:57

Здравейте :) Скоро ми предстои да снимам на едно парти.Светкавица нямам, но мисля да наема една и именно, затова искам да ви питам - като обективи имам 18-55 вр (никон) и 35 /1.4 (никон), апарата с който ще снимам е Д3000.Някой може ли да ми препоръча коя светкавица да използвам, кой обектив и някакви примерни параметри на настройки, който да позлвам като база.Също така с светкавицата как да процедирам, на къде да завъртя главата, да се ползва ли картончето и тн.Знам, че с няколко реда няма как да се обясни техниката на снимане, но весе пак :) ще се радвам ако някой сподели накратко как "аджеба" се правят такива снимки. [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 16:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: grunov   
Дата:   12-04-11 16:07

А като модел точно коя никонска да бъде и ълалът на главата кой е най-подходящ или пак зависи от ситуацията ? Ако някой знае някой линк в който е обяснено как се ползват светкавиците при такива условия да поства(и на англ. върши работа).

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: prisonbreak   
Дата:   12-04-11 16:08

sb-700

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 16:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: diver   
Дата:   12-04-11 16:28

pefoto01 [smilie24] Снимай на авто ,всичко друго ще те обърква и ще губиш време!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: Doriyan   
Дата:   12-04-11 16:38

Всичко зависи от условията. При нисък, светъл или огледален таван можеш да я дигнеш вертикално нагоре. Ако височината на помощението е горе долу еднаква навсякъде, ти препоръчвам да снимаш на ръчни настройки на светкавицата (няколко тестови кадъра и след това си цъкаш спокойно). Ако не е, по-добре си ползвай ттл-а, за да не се объркаш много, щом ще ти е за 1-ви път.
Картата можеш да я извадиш, ако се получават твърде резки сенки под очите и т.н.
Ако няма как да отразяваш в тавана (твърде висок, цветен или други пречки) може направо да си я насочиш директно и да си ползваш ттл-а.
Обикновенно се снима на по-ниски скорости, за да не излязат хората, като снимани на черен фон. Препоръчвам ти да снимаш на М и да тестваш различни варианти с настройките. Ако е наистина тъмно може даже да направиш няколко кадъра на B и да се заиграваш с дължината на експонацията и ефектите от лазери/прожектори.
Ако тези неща ти идват сложни, което е нормално при липсата на опит, си снимай на автоматичните режими. Задължително се усмихвай , хората са отишли там да се забавляват, направи го и ти :)
Горните съвети са лично мнение и в никакъв случай не твърдя, че са "правилният" начин за снимане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: victory13   
Дата:   12-04-11 17:30

с ттл-а ще е чудо...
всичко на м... за 5мин е хванал настройките [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: papi   
Дата:   12-04-11 17:30





Публикацията е редактирана (12-04-11 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: grunov   
Дата:   12-04-11 18:57

Благодаря ви за съветите :))) [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: burningice   
Дата:   12-04-11 19:06

TTL-a ще работи и на М.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: Doriyan   
Дата:   12-04-11 19:37

Pefoto, има заведения, в които рядко снимам на по-високи скорости от 0"5. "B" съм го предложил, като евентуална заигравка и не разбирам какъв е проблът с движещите се обекти.
Винаги нещата опират до това каква е целта на снимките и какви са условията. Ако трябва просто да хванеш някои "ВИП" гости си снимай на ттл, висока скорост и всичко ти е ок, но ако искаш да отразиш атмосферата на самото парти е съвсем различно. Същото е и с условията - ако постоянно се променят околното осветление, повърхността и височината на тавана и други фактори, ще е много трудно да ти е за 1-ви път и да снимаш на М. Но има заведения, където тези неща са относително постоянни и с минимални корекции дори само на блендата и ръчни настройки на светкавицата, можеш да си снимаш цяла вечер.
victory13 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   12-04-11 20:29

Това е трудна дилема дори за хора с повечко опит. Всичко зависи от средата, където ще снимаш. Но без практика, ще ти бъде малко трудно. Иначе съвети са ти дали, само трябва да направиш поне едно, две предварителни посещения на някой подобно заведение и да направиш по-десетина снимки.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: dpurple   
Дата:   12-04-11 20:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: papi   
Дата:   12-04-11 20:38





Публикацията е редактирана (12-04-11 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: papi   
Дата:   12-04-11 20:39





Публикацията е редактирана (12-04-11 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: Nimi   
Дата:   12-04-11 20:40

ISP-то на 100, бленда 8 и скорости под 1/30-та..
Светкавицата ако е изнесена странично е по-приятно за директен обстрел на TTL..

Още не съм видял заведение където да не свърши работа..

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: papi   
Дата:   12-04-11 20:44





Публикацията е редактирана (12-04-11 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: Doriyan   
Дата:   12-04-11 22:14

Аз съм от "фотоидиотите" впрочем [smilie21].
Не претендирам, че снимките са нещо особенно, но не се и имам за светило във фотографията.


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ulyf6528.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-04/jmzc5848.JPG


http://photo-zona.net/images/user4884/album8068/large/1302635420_tntj7475_IMG_8586.jpg


f5,6, 1/10 sec, iso 1600


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lezn3153.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-04/yodf1566.JPG


http://photo-zona.net/images/user4884/album8068/large/1302634614_bpjl4944_IMG_8804.jpg


f4,5, 1 sec, iso 1600

Контраста и наситеността са избичени, но така ги предпочитат от повечето заведения.
Сигурно сега ще ме нападнат 1000 човека, как не струват снимките, но не ми пука особенно.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: stoychev   
Дата:   12-04-11 22:32

Снимам на 1600 аса (с d90-то - 3200), бленда 4, нагласям фокуса да е на метър и нещо, бляскам с вградената светкавица на TTL с корекции от -1 до -3. Обичам когато е пълна тъмница. [beer]

Напълно спокойно можеш да си снимаш на 1600 аса ако си с тяло след 2007-2008-ма, няма нужда да ограничаваш скоростта на експонацията. Само че трябва да експонираш правилно и е задължително да ползваш светкавица, ако искаш снимките ти да се продадат. И все пак - зависи къде. http://u000194656.photoshelter.com/gallery/Teen-Partying/G00004IOC2hDDlbU



Doriyan, интересни снимки в профила ти! [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (12-04-11 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: bpavlov   
Дата:   12-04-11 23:02

Автор: pefoto01
Дата: 12-04-11 16:18

СБ-600;СБ-700:СБ-800;СБ-900.
С промяна ъгъла на главата,без да имаш опит в настройките на компенсацията на експонацията,на светката и на тялото,надали ще имаш успех.
В дискотека не може да разчиташ на отразяване в светъл таван,а трябва да вадиш рефлекторната карта и да компенсираш,което ще ти е сложно като за сефте.
Преди да отидеш на мероприятието,задължително пробвай в къщи и поне компенсацията намери и разбери как действа,за да можеш да реагираш,ако са прекалено светли или тъмни,получените кадри.
Желателно е да снимаш на приоритет на скорост от тялото или на П,в краен случай,ако са ти усложнени и объркани настройките и е кофти резултата ,снимай на авто.
Внимавай за синхронната скорост и настройката за най-ниска синх.скорост в тялото.
Успех!




Точно обратното на вярното.
Дотук само глупости във всички съвети, само от хора, които са далеч от това снимане.

Истината е, че за снимане на тъмно ти трябва светлосилен обектив, високо ИСО и добра светкавица.

Снима се на М, скорост 1/125, Исо 6400/3200/1600, в зависимост какво ти позволява апарата.
Светкавицата е на режим TTL BL FP и е насочена точно нагоре без картончета и wide-flash адаптери.
Бленди над 3.2 и изо под 3200 ще ти дадат черен бекграунд и снимките ти ще изглеждат као тия от Тилейт и Диско.бг
Затова ако имаш 35/1.4, го сложи на Ф2, ИЗО 3200 (1600 ако е много зле на 3200) и другите неща както съм ги описал




Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: Doriyan   
Дата:   12-04-11 23:27

Като гледам снимките на bpavlov, само него бих послушал за съвети [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: papi   
Дата:   12-04-11 23:51





Публикацията е редактирана (12-04-11 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в дискотека
Автор: spacewalker   
Дата:   13-04-11 00:14

bpavlov

Интересни съвети, практични, но в 2/3 от нашенските заведения бекграунда е тъмен. Особено в заведения като Червило или Ялта. Като цяло подкрепям думите ти, ако че снимам на доста по различни настройки като цяло.

И аз съм от тези "фотоидиотите" както се изказа един съфорумец тук.(dpurple)
Tази тема съм я разисквал много пъти тук, няма пак да почвам, защото някой индивиди просто могат само да дразнят.

Ние с теб сме се виждали 2 3 пъти но няма да се сетиш, снимал си ме в Culture Beat.

С Дориян се познаваме и си знаем възможностите (Жоро от Тилейт съм).

До автора на темата, ще кажа че ако си познава апарата и има опит с него, бързо ще навлезеш в правилните настройки. Съвет от мен преди да поснимаш сериозно, просто направи 10тина кадъра пробни, с различни настройки и ще видиш кои са най универсални за избраното заведение.



Публикацията е редактирана (13-04-11 00:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »