Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 00:15

Здравейте на всички!
Първо да ви се представя за тези които не ме познават.
Казвам се Тихомир Йорданов и активно се занимавам със сватбена фотография от миналата година. Ще добавя, че не се смятам за велик и определено не претендирам за нищо. Фотографията е допълнителното ми средство, с което си изкарвам прехраната. Работя с клиенти от 5 години и от година и нещо в сферата на фотографията и до днес не бях попадал в положение на "цайтнот".
По рано днес ми се обади булката, на която вчера бях предал диска със снимките, за да ми остави feedback-а си. Коментарът не беше положителен както сами се досещате. Бяха изтъкнати като недостатъци, че нямало нито една снимка, на която да се вижда изцяло роклята и и нейната красота, в ресторанта изглеждали уморени и гостите имали по-хубави снимки и като цяло били разочаровани. За капак изтърси, че била снимана преди от професионален фотограф и знаела как трябва да изглеждат снимките.
Очевадно аз не съм.
Имахме две предварителни срещи, на които останах със супер добро впечатление, че чак си мислех че можем да си станем близки:)
Адски болно ми стана, това и е причината да ви занимавам с моите неволи.

Въпросът ми е дали сте изпадали в подобна ситуация и как сте реагирали?

Снимки няма да приложа, не защото ме е срам да ги покажа, а защото не ми се струва професионално!
Ако някой прояви интерес може да ми драсне на лични ще пратя линк със снимки.

 Re: Недоволен клиент
Автор: asahi   
Дата:   19-07-12 00:17

А ти как определяш снимките в контекста на нейните претенции?
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 00:21

Определям изказването и като не сериозно, предвид цена-качество.
 Re: Недоволен клиент
Автор: MarinY   
Дата:   19-07-12 00:33

Може да го приемете за спам, но да си кажа мнението. [smile]
Даването на снимки на диск, без нито едно хартиено копие "за реклама" е голяма грешка. Не знаеш на какъв монитор се гледа и какви бози може да виждат клиентите.
Второ - Винаги договор! Харесали са ти, каквото си им показал, за да те наемат. Ако резултатът е подобен като техническа и общофотографска преценка, да са глътнали някакво ободряващо, за да изглеждат по-свежи. Ако сте се уговорили за сериозно фотошопско пипане ..., може и при теб да е проблемът.
Освен "журналистическото" снимане, имахте ли арт сесия? Ако да и дамата не се вижда цялата ... проблемът пак е в теб.

Аранжирането на обектите е изцяло твоя отговорност. Учи се.
Поканиха ме за февруари, следващата година да съм официален фотограф на сватба. Не ми се говори колко книги чета и колко опити правя. Отговорноста е страхотна и без сериозна подготовка не става.
Иначе какво става? С ДСЛР-а правиш "по-качествени" снимки от гостите с кропките, но това никой не го вижда. Само на 24- 27 инчовия ти калибриран монитор.
[shtrak] [beer]

П.П. Току що прочетох " ... като цена/качество ..."
Няма такова нещо! Каквато и да ти е цената, снимката трябва да е УАУ! Иначе е отбиване на номер. Съжалявам.



Публикацията е редактирана (19-07-12 00:35)
 Re: Недоволен клиент
Автор: pefoto01   
Дата:   19-07-12 00:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Недоволен клиент
Автор: ogogogo   
Дата:   19-07-12 00:38

Без да покажеш снимките няма как да се даде обективно мнение.
Ако разчиташ да те подкрепят като колега другите фотографи покажи снимките.Може наистина да си оплескал сватбата(дано не си).
Реакцията ти би трябвало да е адекватна и ако хората имат основания,трябва да им върнеш парите и да се молиш да не ядеш бой.
Ако обаче те се циганят за пари и снимките са си ОК. тогава им тегли една и си свиркай.
 Re: Недоволен клиент
Автор: pefoto01   
Дата:   19-07-12 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:04

ето кратко привю
http://yordanovphotography.com/blog/?p=292




Публикацията е редактирана (19-07-12 01:05)
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:07

http://yordanovphotography.com/images/Wedding%20Gallery/Aneta%20i%20Stoqn/index.html


Тук пък може да се усети цялостния дух на тържеството
 Re: Недоволен клиент
Автор: asahi   
Дата:   19-07-12 01:07

Тук май имаме комуникационен проблем. Питам го Тихомир как си определя снимките, а той коментира изказването на клиентката. Има вероятност този проблем да се е проявил и в неговата комуникацията.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:08

Асахи не съм те разбрал.
Аз съм строго критичен към себе си, абсолютно винаги! Почти никога не съм доволен и искам повече:) Дано да си ме разбрал
 Re: Недоволен клиент
Автор: asahi   
Дата:   19-07-12 01:11

Не съм те разбрал, защото нищо конкретно не казваш. Въпросът е:
А ти как определяш снимките в контекста на нейните претенции?
 Re: Недоволен клиент
Автор: аляска   
Дата:   19-07-12 01:16


От това, което видях в линка към снимките, мога да кажа, че са получи много добра фотография. [smilie24]
Сега, ако споделиш колко парички си ги изтупал.[smilie3]
Винаги ще има подобни ситуации, винаги ще има недоволни.
 Re: Недоволен клиент
Автор: asahi   
Дата:   19-07-12 01:17

Сори, сега ги разгледах. Тази май не знае какво иска. Трябвало е да и се обясни предварително.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:19

Определям снимките си за качествени! Претенции не са ми били отправяни нито на предварителните срещи нито в деня на сватбата иначе казано хората ми имаха пълно доверие. Факт е че не съм го оправдал.
Въпроса ми е във вашите очи как изглеждат?
 Re: Недоволен клиент
Автор: bOzo   
Дата:   19-07-12 01:30

В моите очи изглеждат на места прекалено светли и прекалено сини, особено важи за ресторанта. Почти навсякъде има преекспонирани участъци в лицата на хората, което лично мен ме дразни. Това чисто технически. Композиционно/художествено също има някои недоразумения, които обаче не фигурират в претенциите на булката.
 Re: Недоволен клиент
Автор: mondragon   
Дата:   19-07-12 01:31

Пич, само като й видя киселата муцуна и ми е ясно!
НО снимка номер 61 от тук
http://yordanovphotography.com/images/Wedding%20Gallery/Aneta%20i%20Stoqn/index.html

https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif
такива снимки директно във фотоапарата се изтриват, ако оцелеят там, после при селекцията задължително! Лицето й е специфично, с торби под очите, като цяло е сложно за снимане, особено като се нахили! Анализирай си тези неща още при първата среща или при първите снимки, които направиш и го следи по време на снимките!
За мен снимките са средностатистически и са си ок, не знам каква цена си им казал, но определено са били с "УАУ" очаквания, което е и причина за разочарованието. Не знам и какво си им показал при предварителните ви срещи...
Дерзай, киселяци винаги ще има!



Публикацията е редактирана (19-07-12 01:32)
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:39

Съгласен съм mondragon!
цената на лични;)
 Re: Недоволен клиент
Автор: hebros   
Дата:   19-07-12 01:43

Снимките са приятни, снимани са с добра техника, имат хубав дефокус.
Видях пакетите в сайта на автора, ако наистина ги е снимал за 350лв са си екстра за тая цена.
 Re: Недоволен клиент
Автор: danny_falin   
Дата:   19-07-12 01:45

на мен снимките много ми харесват, преобладават готини и качествени кадри, това че булката си е грозноватичка, няма как да е твоя вина[smilie10]

поздрави [smilie24]



Публикацията е редактирана (19-07-12 01:49)
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:51

:)
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 02:02

hebros благодаря!
Тези цени са след тяхната сватба, една идея по надолу съм им взел:)
 Re: Недоволен клиент
Автор: boni   
Дата:   19-07-12 02:04

Независимо какво си говорим, недоволната жена е опасно нещо, непредвидимо и носещо негативи:)
Предложи им кратка безплатна сесия в подходящо време, примерно привечер. Използвай по-мека светлина и внимавай много от какъв ракурс ще я снимаш, лицето и не е лесно за снимане, но може да се получи. Важно е жените да са доволни:)



Публикацията е редактирана (19-07-12 02:04)
 Re: Недоволен клиент
Автор: boni   
Дата:   19-07-12 02:08

Между другото скоро правих сватбена сесия на младоженци, които не са били доволни от фотографа си. За сесията избрах времето между залеза и свечеряването. Получи се добре - вечерни светлини, топли/студени цветове и т.н.
Ето една закачка от тая сесия


http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD4ff32ea5c409c/19749.jpg

 Re: Недоволен клиент
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-07-12 02:15

Тишо сиг има и по-добри фотографи от теб.
Но когато си професионалист какъвто ти явно си е неизбежно да имаш такива моменти.
Преглътни го и продължавай напред. Бъди по-добър. Ако си сгрешил не повтаряй грешката си.

В случая предложи безплатна допълнителна фотосесия.

Поздрави.Мисли позитивно. [beer]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.