Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с батерия BRAUN за Nikon
Автор: super_sonic   
Дата:   01-04-11 12:43

Хем си знам че евтиното винаги излиза скъпо, ама на!

Преди година реших да си купя втора батерия за фотоапарата. (Nikon D90)
Във Фотопавилион Варна ми предложиха оригинална на Nikon или батерия BRAUN (B 19, 7.4 V 1620m Ah Li-ion, FOR NIKON EN-EL3E), като по-купувана (поради по-ниската цена) и аз избрах втория вариант. От самото начало ми направи впечатление че батерията се зарежда много бързо, но и издържа много малко. Реших че батерията не се е разработила. В интерес на истината рядко ми се налага да я ползвам.

На скоро забелязах един проблем: Като зареждам оригиналната батерия, докато се зарежда диода на зарядното мига, като се зареди започва да свети постоянно. При втората батерия не е така. Докато се зарежда диода на зарядното мига (което трае около 30 сек.), след което зарядното директно се изключва и нищо не свети. Като извадя батерията от зарядното и го изключа, след това включа отново всичко, започва пак да се зарежда , но само около 10 сек., и отново и отново, но все по-кратко.
Може би нещо не се разбират със зарядното! (Nikon Quick Charger MH-18a)
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели![shtrak]



Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия BRAUN за Nikon
Автор: GenaDP   
Дата:   01-04-11 12:45

Дефектна. Ако е в гаранция - връщаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия BRAUN за Nikon
Автор: donzezi   
Дата:   01-04-11 14:43

Абсолютно същия проблем .Веднага и без възражения бе сменена във Фотопавилион Пловдив с нова Braun ,която дефектира още в магазина и ми върнаха парите .Купих си оригинална на Никон и нямам ядове.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия BRAUN за Nikon
Автор: Freedman   
Дата:   01-04-11 16:58

и аз направих същото - взех си Браун вместо оригиналната никонска, но за две години не съм имал каквито и да е проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия BRAUN за Nikon
Автор: delivero   
Дата:   01-04-11 17:20

да ви кажа БРАУН правят доста добри неща за доста други марки и маркова техника.
и понеже си държат на качеството браун си има гаранция и ви го подменят или ви връщат парите.

преди години от фотопавилион с поръчка доставиха НЕорегинална батерия за една видокамера на колега снимащ сватби.
батерията беше за тази камера но НЕмаркова малеееее колегата я разби от работа и още работи......

аз бих си взел БРАУН за моя никон.

просто късмет ... за това е и гаранцията.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия BRAUN за Nikon
Автор: V-plod   
Дата:   01-04-11 18:26

BRAUN не правеха ли епилатори [smilie11]


http://www.ivis.bg/products_images/Braun2170.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »