Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   28-03-11 17:48

Моля за мнение за този обектив:
Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM.
Попрочетох малко , но ми се иска да чуя и лични впечатления. Ще се използва на Nikon D90. Как е спрямо 18-105 примерно и дали си заслужава парите? Снимам пейзажи предимно. Макрото използваемо ли е? Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM
Автор: kapitancho   
Дата:   28-03-11 17:49

Виж Пума е писал за него много хубави неща. Само трябва да внимаваш за подводните камъни. За справка - виж сходните теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM
Автор: xl_   
Дата:   28-03-11 19:46

Ruskia_bg, имам лични впечатления от SIGMA-та, за която питаш. Според мен ще е крачка напред спрямо 18-105. Плюсовете му спрямо 18-105 са: криви по-малко дори и на 17мм, има светличко-f2,8,по-солиден е като сглобка, а байонета е метален,MACRO-то му е напълно използваемо- по ревю минималното разтояние, на което фокусира е 22см., но според мен фокусира и от по-близо. Що се отнася до рязкост двата са доста сходни с различно цветопредаване. Недостатъците му спрямо 18-105 са по-непрецизен AF и имам забележка към OS на SIGMA-доста шават лещите. Мърдат дори и като въртя вариото. Брат ми снима с този обектив и му трябваха няколко дни, за да свикне да оцелва линията на хоризонта зареди OS. Не съм имал възможност да пробвам OS в следящ режим-panning mode, но мисля че няма и смисъл. Повече инфо за SIGMA-та тук . Повече инфо за NIKKOR-а тук [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »