Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Филми през Ro
Автор: vesquto   
Дата:   20-03-11 20:51

Здравейте, имам следното питане.
Има ли проблем ако прекарам филми през рентгеновия апарат на летищито и то 2 пъти? Един път на отиване неекспонирани и след това на връщане експонирани. Става въпрос за Ilford delta 100 120 и Ilford HP5+ 120, ако има някво значение! Досега съм прекарвал 35мм веднъж и нямаше проблем, ама не ми и пукаше особено. Мислех си и евнетуално за вариант, да покажа филмите на митничаря и да го помоля да не минават през рентгена.
Благодаря за съветите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Филми през Ro
Автор: dessisslawa   
Дата:   20-03-11 21:05

http://www.kodak.com/global/en/service/tib/tib5201.shtml#SEC43


Отговори на това съобщение
 Re: Филми през Ro
Автор: neuromancer   
Дата:   20-03-11 21:32

Нямаш проблем, до 7-8 пъти всичко е наред, после вече не знам (това за ниска чувствителност 100-400 АСА, за 1200 например гледах да ги грия в джоба, че не знам)
Това с показването върши работа, но само понякога, не разчитай.
Дотук говорим за ръчния багаж, скенерите за регистриран багаж са по-силни.

Отговори на това съобщение
 Re: Филми през Ro
Автор: svi25   
Дата:   21-03-11 11:50

Прекарвал съм по 1-2 пъти през скенер за ръчен багаж цветни филми 800 и 1600 АСА и не съм забелязал някакви последстия

Отговори на това съобщение
 Re: Филми през Ro
Автор: DEKOV   
Дата:   21-03-11 12:24

Може някъде в Туркменистан и подобни да е останал някой истински рентгенов скенер който наистина да вреди на филмите и затова ги показвай преди това, но нормално по света няма проблеми.


Отговори на това съобщение
 Re: Филми през Ro
Автор: vesquto   
Дата:   21-03-11 13:43

Благодаря на всички за отговорите! Надявам се да нямам проблеми, но за всеки случай мисля да ги поставя в няква метална кутия, те и без това са пакетирани в нещо като станиол. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »