Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко инфо за рамките в ИКЕА , ако някой ги е гледал
Автор: krist   
Дата:   29-11-11 14:12

Трябват ми спешно няколко рамки за снимки с размер по дългата страна 40 см. при формат 3:2 на снимката - т.е. около 26-26.5 см. по късата страна. Понеже нямам време да ги правя по поръчка, се чудя за тия в ИКЕА, щото ми се видяха хубави, като ходих преди време, но сега нямам време да ида веднага да ги видя, а пък трябва да пусна снимките за печат и се чудя как да ги оразмеря - като гледам на сайта им, повечето рамки, които предлагат вътрешен размер на паспасртуто 40 см. по дългата страна, имат 30 см. по късата страна, което не ме устройва, тъй като ще трябва да направя снимката 45.5х30 и да изрежа цели 5.5 см от дългата страна. Въпросът ми е дали някой ги е гледал по-отблизо - може просто на сайта да не е баш вярна информацията и да има нещо за формат 3:2 при 40 см.?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко инфо за рамките в ИКЕА , ако някой ги е гледал
Автор: Tenev   
Дата:   29-11-11 14:19

Информацията на сайта е вярна и посочените сантиметри са такива каквито са дадени на сайта. Ако там не намираш размера, който ти трябва, най-вероятно нямат такава рамка...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко инфо за рамките в ИКЕА , ако някой ги е гледал
Автор: krist   
Дата:   29-11-11 14:28

благодаря![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко инфо за рамките в ИКЕА , ако някой ги е гледал
Автор: pivanov   
Дата:   29-11-11 17:00

Лошото при рамките "ширпотреба" е, че са съобразени с канцеларските размери хартия, а не с фотографските.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко инфо за рамките в ИКЕА , ако някой ги е гледал
Автор: krist   
Дата:   29-11-11 19:12

да, има нещо такова, макар че има тук-там и с някои фотографски. то, и зависи какво имаш пред вид под фотографски, де - например 40х30 е ексра за кадри от сапунерка.. пък 60х40 от дизелар.. е, 21х30 си е канцеларско, ама става горе-долу.. абе здраве да е..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »