Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колко е важна гаранцията?
Автор: gruncharov   
Дата:   10-03-11 11:52

Колко е важна гаранцията?

От няколко дни гледам форума, и съм твърде решен да си закупя едно 550Д. Повечето се продават за около 1000лв без гаранция, което е доста .. апетитно.

Въпроса ми е следния - колко важна всъщност е гаранцията? На някой от вас случвало ли се е да използва гаранцията си? Купувайки без гаранция спестявам едни 500лв - оправдано ли е?

Какво ще ме посъветвате?

Поздрави ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: neposlushko   
Дата:   10-03-11 12:15

зависи каде живееш ... кадето съм аз си е хубаво да имаш гаранция ... не за друго ами си важи и всичко е ОК ... доколкото съм виждал тук във форума ... има доста перипетии в Бг относно гаранциите на продаваните стоки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: neposlushko   
Дата:   10-03-11 12:16

каде и кадето да се четат кЪде и кЪдето [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-03-11 12:18

В повечето случаи, при внимателна и грижлива употреба на техниката, до гаранция никога не се стига. Естествено, при покупка на фототехника секънд хенд е много важно внимателно да я провериш, преди да я купиш (доколкото е възможно разбира се, без да истеризираш излишно). Почти всички продават употребявана техника в отлично състояние.
Аз лично за последните 20-тина години съм си купувал 4 филмови фотокамери със гаранция, и 5 филмови фотокамери без гаранция. От цифровите - 8 със гаранция и 2 без гаранция. Плюс купчина обективи - със и без гаранция. Повечето техника после и аз я продадох. Досега гаранционна техника не ми е създавала абсолютно никакви проблеми. Не съм имал никакви проблеми и със всичките обективи - гаранционни и извънгаранционни. Цифровата техника не ми е давала никакви дефекти - гаранционна и извънгаранционна. От филмовата техника се появиха проблемчета при три камери, които не пречеха на функционирането и снимането. Но и трите камери бяха доста стари и руски[smilie5].
Извод - едно доста ново тяло като 550D спокойно може да се купи и без гаранция, след внимателен преглед и пробни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: gruncharov   
Дата:   10-03-11 12:23

Благодаря за отговорите, определено смятам да спестя тези 500лв и да си взема без гаранция :) От София съм и като цяло си пазя техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: ilcoin   
Дата:   10-03-11 12:37

Идеята на гаранцията не е да ти сменят апарата, ако си го използвал мърляво, а за да е сигурен производителя, че устройството му е достатъчно качествено и няма скрит дефект. Даже и да има, в рамките на гаранционния период техниката ще бъде ремонтирана.

Аз изтеглиш късата клечка, гориш. Това е. Без значение дали си имал 1 или 11 камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: neuromancer   
Дата:   10-03-11 12:52

Тук (и в предишни теми) забелязвам една заблуда относно гаранцията и пазенето на техниката. Гаранцията няма да ти помогне, ако сам си повредиш апарата, а ако има производствен проблем. Т.е. пазенето не играе.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: sonyko   
Дата:   10-03-11 12:53

[smile]

Гаранцията е хубаво нещо , но не и в БЪЛГАРИЯ ![smilie23]

Купих си нов фотоапарат от магазина с ГАРАНЦИЯ на който след месец се появи червен пиксел да дисплея .[smilie9] Отидох в магазина , продавачите бяха много любезни , но когато се обадиха в сервиза им заявиха , че трябва да са поне 3 пиксела за да сменят дисплея !!![smilie9]
Та сега чакам да станат 3 , че да ми го сменят .[smilie23](хубавото е че не излиза на снимките , ама си ме дразни , все пак съм дал 1000лв.)

За телевизора обаче , след като неможаха да го ремонтират ми дадоха нов по скъп с 150лв. модел без да доплащам !! (нямаха от стария модел) [smilie24] [smilie24]

Та зависи на какво ще попаднеш !!! Всеки си преценява риска ! [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: Tekumze   
Дата:   10-03-11 13:15

За мен е важна гаранцията....щото съм карък... ама всеки си преценява.
Навремето купувах едни флашки без гаранция, ама цената на 3 беше колкото на 1 тук с гаранция...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: Батко   
Дата:   10-03-11 13:43

Аз затова снимам само с жисиема, сакън да не му стане нещо на фотоапаратът! Сложил съм го в холната библиотека с обективите и като ми дойдат гости им го посочвам с пръст и им казвам: "Вижте ма пък мен кво си имам!" https://photo-forum.net/joro/emoticons/653.gif



Иначе и тялото и обективите са ми нови без БГ гаранция, купувани от Англия - нямам абсолютно никакви оплаквания! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: delivero   
Дата:   10-03-11 14:03

хахахахахах

ГАРАНЦИЯТА Е БЕЗЦЕНННННННННННННААААААААА

купувам си вълшебният апарат НИКОН Д300
снимам си сватби хабитуриентски и таман съм се наточил на една Хабитуриентка и ЩТРАК ОГЛЕДАЛОТО ЗАЛЕПНА ГОРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ


апаратчето супер да бест никой не се е оплаквал от него ама около 80000 кадъра му се появява тоз проблем даааа ама апарата си е гаранционен пратиха си го в сервиз хората дадоха ми една куца Д80 да снимам с нея иначе увисвам няма с какво!!!!!

оправиха си го заповядайте приятно снимане

ЕВАЛАААААА БРАВО НИКОН И НЕГОВИЯ ОФИЦЯЛЕН ВНОСИТЕЛЛЛЛЛЛ!!!! [cool] [cool] [cool]


иначе Куца Патица Горишшшшшшш

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: ilcoin   
Дата:   10-03-11 14:18

Има си правила, по които една техника се смята дефектна. И по тях се сменя не от вносителя, а от производителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: delivero   
Дата:   10-03-11 14:37

даааа прав си не съм се изказал точно но видях едно добро отношение на хората от които го бях купил евала.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: Suggs   
Дата:   10-03-11 15:22

Бях чел преди време в една обява:

> Гаранцията според мен е първото по важност нещо при закупуване
> на каквато и да е техника,особено такава скъпа. Моят 550Д
> например е сменян с нов от сервиза заради показан неотстраним
> дефект. Ако нямаш гаранция ,просто го изхвърляш.

Познавам човек, на когото 2 пъти са подменяли чисто нов 50D заради дефект.
Така че - гаранцията е излишно нещо, само ако не ти се налага да я ползваш [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: geokar   
Дата:   10-03-11 15:53

За тези пари в Германия върви с 2 години гаранция. Нови, разбира се.



Публикацията е редактирана (10-03-11 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: d_ave   
Дата:   10-03-11 16:25

абе гаранция... сам си прецени, можеш да дадеш 500 лв повече и да се застраховаш. можеш да ги спестиш и след това евентуално нещо да трябва да ремонтираш. ремонта може и да е по-малко, може и да е повече, никой не може да ти каже. а може и изобщо да не се стигне до ремонт. така че - по-добре си ги спести. ако се наложи - пак ще ги дадеш, ама няма да ги даваш предварително, нали така? гаранция = застрах(ул)овка;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: delivero   
Дата:   10-03-11 16:55

разказвам ви истинска случка

преди години имах Канон 300Д
зле с париците.....
приятели се връщат от канада и им викам моля ви донесете ми светкавица 550ЕХ
добреееее поръчат я хората по интернет пристига им с куриер в канада вземят я и я дотътрят в Българиа.
Аз я виждам радвам се кат малко дете слагам батерии пускам я чува се виууууу зарежда светва бутона ок натискам тест НЕ СВЕТКАААА

УЖАС плащам си я на хората дето ми я донесоха и реално нямам светкавица.

спестих около 260лв но нямам нищо.

гледам внимателно отпред и виждам че лампата е спукана счупена кофтиии

обаждам се на зентекс имаш ли лампи за 550ЕХ имам колко ще струва ремонта около 60-70лв. добреее куриери трето пето....
оправиха я не личеше че е отваряна но Канона 300Д не се погаждаше добре с таз светкавица и бях принуден да я продам накрая я продадох о от цялата работа загубих 100лв.


ТА Скъпото винаги излиза по евтино.

например продава се Никор 50 1.8Д около 150-160лв. ами мойте уваженя новичък е 219лв. с 24месеца гаранция ИСКАМ ГОООООО [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е важна гаранцията?
Автор: asahi   
Дата:   10-03-11 18:45

Гаранцията струва пари. И на едната, и на другата страна. Гаранцията е платена добавка към основната стока. Разсъждавайте така за нея и никога няма да сбъркате.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »