Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видео на D7000!
Автор: avasilev   
Дата:   03-03-11 19:02

Здравейте колеги,
от скоро съм собственик на D7000 и имам няколко въпроса на които бих се радвал да получа отговор:

1. Има ли апарата защита против прегряване , когато снимам видео ?

2. В момента снимам с един Nikkor 50/1.8 разбира се безмоторен. Когато снимам видео фокусира малко бавно. Не знам дали това се дължи на липсата на мотор в обектива или по принцип си е така. Гледах едно сравнение в youtube на Digitalrevtv в което срявняват видео на D7000 и 7D и там всичко си е ок.

http://www.youtube.com/user/DigitalRevCom#p/u/37/QZPNwIMMFik


Благодаря предварително!

Честит 3ти март Българи!

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: avasilev   
Дата:   03-03-11 20:21

?

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: dpurple   
Дата:   03-03-11 20:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: kapitancho   
Дата:   03-03-11 20:30

Да, в ръковоството си пише, че ще ти покаже колко минути ти остава. Горе вдясно е.
Фокусирането при видео не знам как е с 50/1.8. С 35/1.8 и с 16-85 не го усещам, но не знам колко резки промени правиш в кадъра, така че може и да си е генерален проблем бавния фокус. Хубавото е, че в ХД клипа не си личи чак толкова ако е избягъл леко фокуса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: pefoto01   
Дата:   03-03-11 20:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: mopt   
Дата:   03-03-11 21:22

Пробвах го 1,2 пъти видеото (имам си видео камера за важните неща) и не ми се понрави особено. Обектива беше 16-85 и фокусираше почти постоянно, което се чуваше като шум след това в клипа. Може би е важно да отбележа, че снимах сина ми (на година и 2,3 месеца) в режим на разпознаване на лица, а той се въртеше и подскачаше насам натам ..
Второто клипче го снимах с ръчен фокус и не беше толкова зле, за играчка става :).

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: npelov   
Дата:   04-03-11 13:33

И ръчния фокус/зуум се чува. Обаче има вход за външен микрофон.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: pefoto01   
Дата:   04-03-11 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: pumabg   
Дата:   04-03-11 19:54

Здравей, аз съм снимал няколко клипчета с Д7000 до сега. Даже едно пустах в някоя от темите тук.
АФ-а става но много зависи от това дали имаш понятие с видео заснемане или не. Ако снимаш с зумове най добре е да фокусираш в най блиската и най отдалечена точка на кадъра и после всичко ще е на фокус. За мен по сериозен е проблема със звука. За това преди седмица си взех едно Олимпусче Цък Много му се радвам. Иначе колегите са прави. За снимане на видео си взимаш HD с хард диск [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: tycoon   
Дата:   05-03-11 11:45

Някой да има идея какви дистанционни микрофони могат да се ползват?
Да речем ако снимаш 2 човека, които говорят помежду си, но разстоянието до тях е по-голямо.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: thedeivis   
Дата:   05-03-11 14:30

Аз имам това http://www.sony.bg/product/cac-microphones/ecm-msd1
наследство от MiniDV камерата и ще го ползвам него с D7000 за видео, понеже вградения е моно, а това е стеро.



Публикацията е редактирана (05-03-11 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: Han_solo   
Дата:   06-03-11 00:18

Боже, Боже колко мъка има по тая земя.... каза Моканина докато скубеше бялата лястовица [smilie3]

АФ при видео е почти сампубийство [smilie23] най-малкото защото видеокамерата не чете мисли и не знае къде ти къде би искал да е фокуса. За фокуса при лайф-вю нещата важат още повече.
А това за дистанционните микрофони [smilie5]
ами провери тук:

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/professional_wireless-microphone-systems


казва се безжични или уайърлес, ако предпочиташ

Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: pumabg   
Дата:   06-03-11 01:43

Силно включване Han Solo ...Сега прибери лазерния меч и пробвай да помедитираш ..[smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Видео на D7000!
Автор: Han_solo   
Дата:   06-03-11 11:28

pumabg написа:

> Силно включване Han Solo ...Сега прибери лазерния меч и пробвай
> да помедитираш ..[smitten]
--------------------------------

Е,то думите на героя от междузвездните войни са че той предпочита добрия старомоден бластер [smilie5]

А ако искаш да поговорим за ръчнофокусните обективи които се използват при снимането на видео дори и с фотоапарат, или пък за звука в киното - нямам нищо против



Публикацията е редактирана (06-03-11 11:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »