Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обективи за Canon 30D
Автор: sigmadelta   
Дата:   23-01-11 10:59

Здравейте, Бихте ли ми препоръчали резки обективи EF , които се държат добре с Canon 30D!Ще се радвам да споделите опита си смен !


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   23-01-11 11:01

Ъъъъъъъъ в какъв диапазон, ако може?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: stardriver   
Дата:   23-01-11 11:11

Canon EF 35mm f/1.4 L USM
Canon EF 50mm f/1.2 L USM
Canon EF 85mm f/1.2 L II USM
Canon EF 135mm f/2.0 L USM
Canon EF 300mm f/2.8 L IS USM
Canon EF 800mm f/5.6 L IS USM

70-200

и т.н. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: sigmadelta   
Дата:   23-01-11 11:15

Ще снимам главно природа !

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   23-01-11 11:16

17-40/4 L ?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: Pavel   
Дата:   23-01-11 11:52

Сигма 8-16, 10-20/4-5.6, или Токина 11-16, ако говорим наистина за широко. Не че природа не можеш да снимаш и с други обективи де. Ако си по-търпелив - един 50 мм и го праскаш на панорами, става муцка и по-добра перспектива получаваш и резолюция и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: PolarBear   
Дата:   23-01-11 12:15

При широките обективи нещата (за Канон) не са съвсем еднозначни, поне при средно скъпите и надолу. Но в природата без 70-200 не се излиза...противно на мнението на много хора, които поставят знак на равенство между пейзаж и широкоъгълна оптика. Кой точно, зависи от финансовия ресурс. За мен най-добър е 70-200/4 Л ИС, но е скъп. Нестабилизираната версия е може би обективът с най-добро съотношение качество/цена...Снимал съм много и с двата, нищо лошо не мога да кажа за тях.

Ако не стигаме то техноманиащина, 17-40 си е вечният работен кон. Макар че аз го предпочитам на ФФ.

С горните два обектива сред природата на практика ше се чувстваш добре. Ако не снимаш животни, но там нещата са съвсем други. Добре е да имаш и статив. И някой и друг филтър.
[smilie24]



Публикацията е редактирана (23-01-11 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-11 13:42

17-40/4L i 28-105/3.5-4.5.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: alphatier   
Дата:   23-01-11 13:42

Пари,Пари,Пари,Пари,Пари, винаги се почва с тях,как да ти препоръчаме нещо като не знаем в какви ценови диапазон? Ако е да си говорим ей така за обективи за Canon ок...,а и имам лекото чувство,че автора на темата си няма хал-хабер от обективи,а вие обяснявате за перспективи и резолюции,но дано да греша [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: apollo   
Дата:   23-01-11 14:20

Повечето снимки са ми с 30Д и 17-40Л... много добър диапазон на кроп [smilie24]

Първо наблегни на обектив с подобен диапазон а впоследствие ако пожелаеш и на някое "теле" [smilie24]

Винаги широкоъгълния обектив ще го ползваш повече от телезумчето за природа и пейзаж [smilie24]

Мога да го кажа и по друг начин... дори "телето" да го ползваш повече то снимките от широкоъгъния ще са по-важни като комплексен резултат и въздействие [smilie3] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: asahi   
Дата:   23-01-11 16:27

За резки снимки и стативът помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: sigmadelta   
Дата:   23-01-11 22:10

Благодаря за отговорите , идеята бе да разбера кои обективи пасват най - добре на кроп. за сега се очертава 17- 40L.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: sigmadelta   
Дата:   24-01-11 17:52

Все пак да попитам , какво ви е мнинието за Canon EF-S 17-55MM F/2.8 IS USM?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Canon 30D
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   24-01-11 18:39

Ами аз съм чувал само хубави неща за него - обаждам се не толкова да си дам мнението, а да ти обърна внимание че по-горе сме ти предлагали изрично EF обективи, както беше изрично посочено в първия пост. Предположих, че или искаш да използваш централната част само на EF обективи, или си правиш сметката да не ги сменяш като минеш планирано на ФФ или пък снимаш с някое ФФ тяло и 30D като второ тяло.
EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM е хубав обектив - с постоянна максимална бленда по цялата дължина, с USM мотор, стабилизиран, с добро качество доколкото зная дори доста отворен - но не можеш да го използваш на: 10D, 5D, 5DII, както и на всички от серията 1D.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »