Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Bessa R3a проблем?
Автор: denull   
Дата:   13-10-10 00:24

Здравейте

Имам едно проблемче с rangefinder-a. Снимам с nokton 40mm на 1.4 и докато въртя пръстена да фокусирам усетих, че от 0.8 до 0.7 rangefinder-a не реагира стои си в едно положение?!

Може ли да се калибрира от някой в София /ако вообще там е проблема/ ?

И другото нещо което забелязах е че rangefinder-a ми се движи по диагонала това нормално ли е ? Или просто до сега не съм обръщал голямо внимание ?!

Мерси
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Bessa R3a проблем?
Автор: next_time   
Дата:   13-10-10 03:15

Ако местенето по диагонала е това за което си мисля, става въпрос за "корекция на паралакса.Визьора ти е леко в ляво и при близки обекти вече не виждаш същото, затова цялата рамка се мести на дясно и на долу.За другото - статив и тестове за фокуса.слагаш една червена точка и под някакъв ъгъл който вече не помня ..... просто си провери в нета, но провери дали обектива няма шифт фокус, за да не се подлъжеш.

Просто ... Гугъл знае - попитай го.

Отговори на това съобщение
 Re: Bessa R3a проблем?
Автор: sd   
Дата:   13-10-10 07:56

Провери в нета за обхвата на фокусиране на телеметъра и обектива с който ти го прави този проблем. Аз така се бях изшашкал с мойта Беса се оказа че с моя обектив фокусира от 1 м и за това между 0,8 и 1м не придвижва телеметъра.

Ето какво пише за Bessa R3a - R2A / R3A Rangefinder coupled close focus is .7 meters. If a particular lens allows closer focusing than .9 meters, set focus using the distance scale focusing on the lens barrel.

Ето тук може да прочетеш повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Bessa R3a проблем?
Автор: muu   
Дата:   13-10-10 08:03

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Bessa R3a проблем?
Автор: antonio.caro   
Дата:   13-10-10 09:57

не съм забелязал да има нещо подобно при мене.

Отговори на това съобщение
 Re: Bessa R3a проблем?
Автор: sd   
Дата:   13-10-10 10:41

Бе май зависи от обектива. Ма се бях нашашкал зверски като го установих. Но никкъв проблем - сега си снимам диапозитив с бесичката като пич. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Bessa R3a проблем?
Автор: джъмбо   
Дата:   13-10-10 11:02

както се казва телеметъра не работи от определен диапазон на там.... примерно 18 ката е до към 30 сма ама телеметъра не отчита след 70 см... и така малко на окомер.... ама то при такива обективи и от такива разстояния понятието плитък доф е малко..... та общо взето не е драма

Отговори на това съобщение
 Re: Bessa R3a проблем?
Автор: denull   
Дата:   13-10-10 11:49

Тъкмо разбрах че проблема не е от rangefinder-a. Местят се фреймовете когато фокусирам а не рангефиндера :)



Публикацията е редактирана (13-10-10 13:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »