Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Странна снимка...
Автор: maycal   
Дата:   19-09-10 22:25

Засега не успявам да разбера какво държат тези ръце на свръхоценената снимка, която сега е на първа страница!?
Поради неразбираемостта на това обстоятелство,ми се струва, че има недоразумение в "преклонението" към нея!?

За всеки случай отбелязвам, че моля за смислени отговори, а не за лигави шеги и примитивни критики на моите снимки, произтичащи от, убеден съм ,минимален процент от участниците в сайта.

Ако някой успее да ми разясни тази снимка (най-вече какво е това, което държат тези ръце), ще съм му благодарен и ще се извиня на автора и сайта , че съм недогледал и недоразбрал снимката!

[smile]

https://photo-forum.net/i/1360893

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-09-10 22:29

Ми нещо плетено....

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: maycal   
Дата:   19-09-10 22:30

https://photo-forum.net/i/1360893


Нещо не успявам да я "вмъкна като картинка"![smilie11]

Става дума за снимката, която в момента е на първа страница и има рейтинг Б близо 200 точки.



Публикацията е редактирана (19-09-10 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: itilien   
Дата:   19-09-10 22:32

чорап. Само чорап може да се държи по тоя начин - когато се подготвя за обуване

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: maycal   
Дата:   19-09-10 22:34

Да, и аз си помислих, че най-вероятно е чорап, но този факт си остава неясен, а това е съществен недостатък!

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: navy   
Дата:   19-09-10 22:36

Странна тема по скоро...
Снимката си е наред и е добра [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: maycal   
Дата:   19-09-10 22:39

"Автор: navy
Дата: 19-09-10 22:36

Странна тема по скоро...
Снимката си е наред и е добра"

Ето един пример на полубезсмислен отговор![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: navy   
Дата:   19-09-10 22:40

Каквато темата - такива и коментарите [smilie7]

Това, че не разбираш една творба не я прави бездарна... просто те прави... неразбиращ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: marchello   
Дата:   19-09-10 22:42

е никой ли не вижда комарчето? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: victory13   
Дата:   19-09-10 22:47

всички го виждат...
снимката е доста въздействаща, и заслужено е там, където е... браво на авторката[smilie24]
а за темата... единствените надценени снимки тук са обикновено с ц.ц. [smilie18]
и днес имаше тема за това, ама изчезна...
в тази пък връзка дайте гласа си за поредния шедьовър тази вечер на един утвърден автор в жанра, с една чудесна снимка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   19-09-10 22:48

marchello написа:

> е никой ли не вижда комарчето? [smilie8]

Хахаха! Вярно. Ма не мисля, че е заради комара. [beer] [beer] [beer]
Съгласен с navy!

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: maycal   
Дата:   19-09-10 22:49

Автор: marchello
Дата: 19-09-10 22:42

е никой ли не вижда комарчето?"

Вижда се комарчето - то е интересен елемент, попадение, но това не дезактуализира въпроса, че снимката е със съществен недостатък - неразбираемост (на това, което се държи!

Това ми е втора подобна тема. Мисля, че няма нищо лошо в това, да се създаде дори традиция да се поставят конкретно мотивирано под въпрос (в критична светлина) свръхоценени, свръх"успешни" снимки! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: itilien   
Дата:   19-09-10 22:51

maycal, ти (а и аз) най-вероятно не разбираш и квантовата механика. И тя има изключителния недостатък на неразбираемостта.

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: maycal   
Дата:   19-09-10 22:53

Автор: victory13
Дата: 19-09-10 22:47
"...........
и днес имаше тема за това, ама изчезна..."

Вероятно е имало някакви грубости, някакви нарушаване на правилата в темата, която е "изчезнала"!?... Аз не вярвам хората с правомощия да имат сатрапски стил на триене на теми, само защото имат това право и темите съдържат критика - мотивирана и конкретна![smilie10]


Досега - нито един отговор по същество!... Може би ще го даде някой от авторите, формирали този висок рейтинг Б!?



Публикацията е редактирана (19-09-10 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: navy   
Дата:   19-09-10 22:53

Ако не ме лъжи ПАМЕТТА... не беше ли ти автора, който преди време пусна една тема, в която питаше защо кадър от първа страница е по-харесван от твой подобен, снимка на стара жена?
Там отново имаше отговори, които не можеха да се обяснят с обикновенни думи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: victory13   
Дата:   19-09-10 22:56

нямаше грубости, мотивирана си беше, а и други започнаха да се съгласяват...
но може автора да я е махнал, не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: Han_solo   
Дата:   19-09-10 23:00

ако държиш мога да напиша един доста пълен анализ на снимката пълен с термини които разбират ограничен кръг хора... но аз мисля че една снимка или филм или музика трябва първо да се почуства независимо дали си фотограф, кинокритик или музикант... ако ти не си я почуствал, това значи не е твоя тип фотография... но това е моят тип и аз разбирам защо е снимана така, нищо лошо просто разлика във възпитанието. Но това че са я харесали доста хора а ти не си може би трябва да те подсети за онзи хубав руски виц в който накрая се казва че чукчи не иска да е читател а писател.... ама ако се зачетеш и заразглеждаш фотографии че разбереш че трябва да си действително гениален за да попаднеш на уникален сюжет, а всичко което е ново всъщност добре забравено старо... Но има два начина да направиш добра творба - фотография, филм , картина... или да направиш нещо ново или да хванеш нещо което всеки е виждал и да го покажеш така както никой не се е сетил да го покаже [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: ristis   
Дата:   19-09-10 23:02

Не се имам за особено умен и явно заради това ми трябваше около 1 секунда да позная, че е чорап. От онези - старите, които и баба ми носеше. Снимката ми напомни за нея, за къщата на село с мръсното дюшеме. Може би и на другите им напомня подобни неща и за това е на първа страница.
Разгледах профила ти, maycal - видях чалга и кич, които не мога да понасям.

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: maycal   
Дата:   19-09-10 23:06

Han_solo, дълъг коментар си написал, а нищо по същество не си казал, само клониш към полуобиди към мен!?

За такива като теб пак отбелязвам: снимката има много достойнства, но и един недостатък - не става ясно (трябва човек да предполага) какво е това, което държат тези ръце!... Сега се е получило така: много хора са се прехласнали по добрите качаства на тази снимка, в следствие на което е свръхоценена (надценена, според мен, а са си "затворили очите" пред факта, който изтъквам!

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   19-09-10 23:07

Фотографията е едно от нещата, които не трябва да се обясняват, си мисля, освен ако не си падаш по някакви сложни концептуални тъпотии или безобразни сюжетни многопластови бози, които трябва да предизвикат архетипни асоциации в бедния ми измъчен от бита мозък. Една снимка е, или не е. Според мен е добър кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: counter   
Дата:   19-09-10 23:08

Много проФили, много чудо...[smilie18] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-10 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: detlene   
Дата:   19-09-10 23:18

Е, дай сега като не си разбрал всички да тръгнем да ти обясняваме...
Някой друг автор, който не разбираш и имаш нужда да ти се обясни?
И понеже предполагам ще ме засечеш, че нищо по същество не съм казал... Ами то няма какво...

Автор: maycal
Дата: 19-09-10 22:49

Мисля, че няма нищо лошо в това, да се създаде дори традиция да се поставят конкретно МОТИВИРАНО под въпрос (в критична светлина) свръхоценени, свръх"успешни" снимки!


Ами дай, мотивирай се! Защото, някак си, не се разбира каква ти е Хекубата...
На мен ми беше ясно веднага като погледнах снимката, какво държи в ръцете си.
Или може би автора трябва да пише под снимката кой е плел чорапа и от коя овца е стригана вълната?



Публикацията е редактирана (19-09-10 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: maycal   
Дата:   19-09-10 23:20

Автор: ristis
Дата: 19-09-10 23:02

"Разгледах профила ти, maycal - видях чалга и кич, които не мога да понасям."

А не прочете ли в началния ми каментар:

"За всеки случай отбелязвам, че моля за смислени отговори, а не за лигави шеги и примитивни критики на моите снимки, произтичащи от, убеден съм ,минимален процент от участниците в сайта."

Май се включи в "минималния процент"[smilie3]

Тук отново повтарям(с удебелен текст), че и аз предположих, че е чорап, но това обстоятелство си остава неясно, и съответно, снимката е с дефект!

Отговори на това съобщение
 Re: Странна снимка...
Автор: navy   
Дата:   19-09-10 23:22

Това е кожа на маслен юпитериански млекодаридабъл, изхвърлена преди есенната овулация...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »