Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблем с YN-468
Автор: wish_mastera   
Дата:   09-09-10 11:54

Здравейте!
Поръчах си от чужбина светкавица YN-468 и днес пристигна. За съжаление обаче не работи. При натискане на копчето on/off, моторчето в главата се чува, светва екрана и след това всичко угасва. При задържане на копчето за неопределено време, дисплеят работи. При пускането му - отново всичко угасва. В "работещо" положение нито едно друго копче няма ефект. Освен това не се виждат стойностите на ISO-то и F-a, когато е закачена към тялото.

http://img190.imageshack.us/img190/9342/img6164resize.jpg


Въпросът ме е: Случайно някой да е имал подобен проблем или пък знае евентуално какво може да не е наред?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: graphix   
Дата:   09-09-10 11:55

батериите нови ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: hemilio   
Дата:   09-09-10 11:59

ами като сме ганчовци и все търсим евтиното-така е!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: oduh   
Дата:   09-09-10 12:05

Пробвай с други батерии. Имах почти същия проблем с оригинална (т.е speedlight) светкавица и се оказа от не-еднакви батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: tbby   
Дата:   09-09-10 12:07

Ако е от ebay се свържи с продавача и му обясни, че не работи и му я върщаш.
Да ти прати нова.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: wish_mastera   
Дата:   09-09-10 12:09

Пробвал съм с акумулаторни батерии(заредени) и с алкални(съвсем малко ползвани). Мисля си, че ако беше от батериите, при задържане на копчето нямаше да продължава да свети дисплеят.
hemilio, моля те, спести си подобни коментари.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: wish_mastera   
Дата:   09-09-10 12:11

tbby, така и ще направя. Просто искам за всеки случай да питам тук. Може да се окаже нещо елементарно(съмнямва ме).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: tbby   
Дата:   09-09-10 12:15

Още в първия си мейл напиши, че не искаш да ти връщат парите, а да ти пратят нова, че това име голямо притеснение на тях... Кръв повръщат пари не връщат се викаше едно време ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: wish_mastera   
Дата:   09-09-10 12:22

Ето и видео http://img405.imageshack.us/img405/4282/09092010030.mp4


Предполагам ще я сменят, но трябва да си платя разноските по транспорта. Доколкото разбрах до Китай излиза към 30-40лв. Писал съм му, че е дошла неработеща, не е дефектирала при употреба. Да видим какво ще отговори...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: tbby   
Дата:   09-09-10 14:07

27-30 лв с проследяващ номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: xdesigngroup   
Дата:   09-09-10 14:30

>tbby - с кой куриер е такава цената за обратна доставка до братския китайски народ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: klez   
Дата:   09-09-10 14:32

:)



Публикацията е редактирана (09-09-10 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: klez   
Дата:   09-09-10 14:34

п.с. ся прочетох че си го тествал хмз....
моята като я взех и на мен първата ми реакция беше такава ... ебаси нема пускане и нема, бях с едни зарядни батерии и понеже те са по 1.2волта мислех да не е малко ходих купих си едни алкални пробах с него същата работа и с алкалните задържах повечко и светна и после си светкаше и с зарядните батерии :) но първият път докато я пусна зор видях и аз, не знам кондензатора ли тряа се зареди или кво...
иначе като ти паднат батериите не почва да гасне така... поне моята на 300-400 кадъра почва просто да зарежда все по бавно и все по бааавно и накрая вече дразнещо бавно :)
сигурно 1 ден се борих докато я пусна мойта светкавица ама ся нямам ядове



Публикацията е редактирана (09-09-10 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: mitadoc   
Дата:   09-09-10 15:00

О,и аз така-мислих,че е развалена.Имам 468.Не искаше да тръгва.Зареждах батериите 2-3 пъти докрай и пак не искаше.После някакси тръгна и сега няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: klez   
Дата:   09-09-10 15:25

и мойта същата работа, купих алкални батерии и с тях не щеше заредих си другите пак до края и тръгна в един момент и дотам... повече никога не ми е прайла проблеми работи си на 6 явно с повечко пускане пускане спиране и тръгва не знам кво точно тряа се зареди в нея ама.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: platinum   
Дата:   09-09-10 15:28

Нямам такава светкавица, но четох насам-натам из форумите за случаи когато бутоните работят само когато е закачена на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: klez   
Дата:   09-09-10 15:36

:) мойте си работят когато и да е :) и като я пусна в слейв режим тя не е закачена на апарата а само на статив

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: wish_mastera   
Дата:   09-09-10 19:01

Все още не мога да я подкарам. Пробвах с 4 различни комплекта батерии, не става и не става. Цъках го 50 пъти това копче, все старата история... При пускане главата се размърдва напред-назад и толкоз. Дали има някакъв сервизен режим с комбинация от натискане на копчета или нещо друго, което мога да опитам?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: steeens   
Дата:   09-09-10 19:15

като размърдаш зума на обектива , реагира ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: erotila   
Дата:   09-09-10 19:18

цЪкниго един път задръж около 5 сек и после пусни бутончето



Публикацията е редактирана (09-09-10 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: wish_mastera   
Дата:   09-09-10 19:36

Тялото изобщо не разбира, че има закачена светкавица и обратно. Тази вечер ще продължавам с цъкането.... При задържане натиснато копчето, след 15 секунди спира осветлението на дисплея и след още 15 изгасва всичко. Предполагам това трябва да е battery safe режимът.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: tbby   
Дата:   09-09-10 19:53

xdesigngroup, бг пощите толкова ми взеха.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: wish_mastera   
Дата:   10-09-10 10:53

Случайно някой от Варна с такава светкавица да може да ми помогне да я подкарам? Или поне дайте идея къде евентуално могат да я погледнат и оправят(сервиз, магазин). Китаецът уж щял да плати ако не било много скъпо...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: tbby   
Дата:   10-09-10 11:42

Не вярвай, а му я връщай!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с YN-468
Автор: klez   
Дата:   10-09-10 11:50

и да му я върне голяма файда няма, ще даде 30-40лв за транспорт...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »