Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 избор на фотоапарат
Автор: okean   
Дата:   02-08-10 22:51

Здравейте !! предстои ни да изберем фотоапарат и според нашите възможности сме се спряли на сума до 500 лв.Молим за помощ и препоръки кой модел да изберем ,като сме се спрели на следните : Nikon Coolpix L110 ; NIKON S8000 ;Fujifilm FinePix F80EXR [снимаме на ваканция ,бебока ...любителски]...приемаме и съвети за друго предложение ..благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   02-08-10 23:03

Виж и това:
цък


Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: okean   
Дата:   02-08-10 23:10

а от тези ,които съм споменал , и защо [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   02-08-10 23:16


А ако трябва да съм честен за мен бих си взел
пенасониц

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: slav4cho   
Дата:   03-08-10 01:49

според мен си вземи fujifilm но не този има сега много хубави техни камери за около 400 - 500 лв с двойна стабилизация и голям зум 15 - 18 имат и голяма чустжителност матрицата 6400 исо което ще даде и по малък шум в крайна сметка на по ниска чуствителност освен това ултазума става за портрети докато компатните камери не стават за портрети
имай в предвид обаче че ултазуум обективите правят повечко грешки (винетиране аберации...)но те се забелязват само от някой който се занимава по запалено с фотография инак за домашни снимки няма никакви проблеми аз самия снимам с фуджи и съм доволен

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   03-08-10 12:02

F80EXR е с по-добра матрица от другите и мисля че ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: surg   
Дата:   03-08-10 12:46

1. прочети поне за 45 дена назад споровете по подобни въпроси
2. апарата не е само сензор
3. основне принцип - вземи най скъпият Канон който можеш и не може да сбъркаш
4. ясно си определи цели закаквото ти тоз апарат, има вариант и за 200 лв...
5. виж канон СХ120, СХ200, за по евтин - Канон А3100

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   03-08-10 13:47

Имам SX110 и мисля, че фуджито е по-добро заради по-малкия шум, широкия ъгъл и HD видеото, които са важни неща за такъв тип снимки. А и няма да има нужда да купува допълнително презареждаеми батерии. SX200 e голямо дърво според мен.
А че и А3000 вероятно ще е достатъчен може би си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: okean   
Дата:   03-08-10 14:24

ето какво ми писаха на лични ,незнам да се доверя ли ;== И двата никона са с физически по-малки матрици. Отделно единия е с повече мегапиксели, което означава по-голям pixel density. Отделно и двата Никона са с нормални CCD матрици, докато Фуджито е със CCD EXR матрица с размер 1/2, което спомага за по-високо качество на снимките.
И двата никона, поне доколкото аз четох са без режим "Приоритет на бленда", докато Фуджито има. Щом си ходил на кръжок знаеш, че това си е полезна екстра.
L110 тежи двойно и е с доста по-големи размери, S8000 е идентичен по тегло и размери с Фуджито, но обектива му е 30-300мм, докато Фуджито е с 27-270. Трите милиметра в широкия край са по-важни от 30-те в дългия, и това предполагам ти е известно.Каноните в тоя ценови клас обикновено ги правят с доста тесни обективи (35-36мм в "широкия" край), което за мен ги изключва като разумен избор, но ако това не ти е проблем - имат хубави модели. Примерно погледни Canon SX120IS, или, алтернативно ако имаш една идея по-разтеглив бюджет - SX200IS е приличен апарат. (И все пак твърдя, че Фуджито би изкарало по-добра картинка и от него...)
__________________

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: mitadoc   
Дата:   03-08-10 14:33

Първо питаш,после не се съгласяваш с отговорите.Казваш,че си бос,пък спориш,все едно си снимал по 3-4 години с всяко от апаратчетата.Щом ще снимаш бебока -отблизо,със или без светкавица-вземаш някакъве евтин Канон и толкова.И си стоиш на АВТО

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   03-08-10 14:48

okean - даже не си си направил труда да погледнеш ревютата...

ревю

Канон SX200 започва от 28 мм.

И разгледай снимките от фуджито и от канона и ще видиш, че повечето от нещата в този сегмент са си пазарни номера - изображенията на всичките си приличат, но има някои много зле.

1600ИСО просто го забравяш при всички сапунери. До 400 се търпи, но нагоре е ужасия...

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: okean   
Дата:   03-08-10 14:50

mitadoc ...
невиждам някаде да съм спорил за нещо [smilie11] , това ,което постнах последно ясно съм писал,че ми е писано от друг човек и то конкретно за трите модела, за които питам в първия вапрос на темата ,а други добри хорица са ми отговорили и са добавили и да разгледам модел на канон...и човека ясно е казал ,че ..цитат ;Каноните в тоя ценови клас[200-500 лв. ]обикновено ги правят с доста тесни обективи (35-36мм в "широкия" край), което за мен ги изключва като разумен избор = за снимки на бебока

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   03-08-10 14:51

Ти бебока на 24 мм ли ще го снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: okean   
Дата:   03-08-10 14:54

а аз естествено ще разгледам както канон-ите ,така и фуджито [никон май ще отпаднат ,няма парици за съжаление за огледално-рефлексен ]Ще снимам и на излет както съм писал ...БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ за точната насока [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   03-08-10 14:55

има 350 и 400д с обектив около 500 лв. в базара.

Но трябва да искаш да снимаш. Сам няма да прави снимките...

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: okean   
Дата:   03-08-10 14:57

тепърва ще гледам ревюта.. тук е лудница ,компа се скапа и купихме нов , бебока е на 4 месеца и много време му оделяме а работя 4 дена в друг град...кога да гледам [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   03-08-10 15:01

А да пишеш по форумите кога имаш време [smilie5]

Да ви е живо и здраво хлапето!

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: surg   
Дата:   03-08-10 16:07

Автор: okean
Дата: 03-08-10 14:57

да ти е живо и здраво бебето, понеже аз си имам и син на 14 месежа вече, ще добавя някои неща...

имахме 2 апарата, Канон С2 и Канон А470, за послените 6 месеца 3/4 от снимките са правени а470, понеже е по малък и лесно се носи и по често, а а470 изобщо не е много малък...но сравнен с друият - да...
от 2 месеца е в неизвествност, май сме ги изгубили....и снимките на сина намаляха драстично....щото не ми се носи С2 на разходка по Главната...
сега съм поръчал нов Канон - малък...най вече, именно за до го нося с нас, по често...
та, размера има значение голямо...

следващият фактор е бързина:
.....на стартиране, на менюта, на фокусиране и снимане, на записи на картата, до нова крайна готовност за снимане....
и това се оказва доста важно и удобно....
вкл. зареждане на светкавицата да не е много бавно
затова и търси апарат с процесор от най ново поколение за Канон Диджик 4, с него апаратите са драстично о бързи
широк обектив
......за мен лично не е бил никога важно, за сниманена дете още повече.....навиране на 35 см от дететто с широк обектив води до гротескно деформиран образ на детенцето -справка половината снимки тук и по вестницте където има страници с детски снимки
от друга страна за снимане на тясно в помещения но все пак дръпна назад добре, за мен никога не е бил каквото и да е изискване
ИЗО чувствителнос:
днес добрите модели на 3-4те водещи фирми ( без Никон) си снимат съвсем добре до ИЗО 400, вадено на хартия 10х15 см, някои модели успяват и на 800 с малко помощ след снимато...
сензор с задно осветяване като новият на СОни, Канон и др е сериозен плюс, но и по правило тези апарати минават цена 600 лв
някои апарати като тези на ФУДЖИ с по нов сензор минават за много по добри от другите само заради сензора - там обаче според тестовете има проблеми с цветовете, общо скорост,бавни са, и като цяло отстъпват ...само сензор не се копува, копува се краен продукт

ръчни режими:
би било добре да ги има по принцип, но и използване на режим П, Ограничване на ИЗО, корекция на експозицията и избор на 2-3 основни режима решава въпроса за семейни снимки, и тези на деца
МЕГААПИКСЕЛИ:
днес новите парати са най малко 12 вероятно 14 и повече Мпкс - безмислено, вадят по лоша резолюция от тези на 10 преди 16 месеца, а размера на файловете, когато са 12 000, и работа с тях и архивиране..?


общо качество на снимката

ами това е най важното, в това отношение канон все оше са си водещи, следвайки ги от Панасоник и СОни..
кой да е Канон снима великолепно запарите си
зоом, за ежедневни нужди 3-3 Х си е супер, важно е да се стабилзира оптически, защото днес леките апаати , снимащи от ръкам трептят много, а хората мислч че са картечари и так аи натискат спуска, после 8 от 10 снимки са неясни и обвиняат апаратите

за камера която ще е една, и основна и за всичко, е добре да има 10 х зоом, за повече е безмислено от практическа гл. точка,
доре е зоома да пова от 2.8 а не от 3.5 и 3.9 като бленда, и да завършва на 5.5 3.9 като бленда, много малко апарати го правят

ВИДеО:
повечето камери днес снимат ХД видео, което обаче няма нищо общо с стандрта като качетво, тогава за какво ти е? а размера на файла>? съхранение на безброй клипове, работа с тях и обиденението им е час филм, вярвайт еми, чак се наложи да си сменям ПС то само заради това
лично за мен от това което съм видял по добре добро видео ан 640 х 480 от колкото лошо ХД 720 или 1360 или каквото там беше

Батерия: дълги години бях фен на акумулаторни батерии, нес обаче лит. йонните са върха, станаха по леки , по достъпни дори у нас и са по евтини вече....
за Канон в Сащ се предлага резервна батерия с зарядно коеот е и за кола и за 220 в за 9 долара...кво му плащаш
от друга страна такива батерии дават по бързо зареждане на светквицата...важно...
ако не искаш съвсем мини апарат виж на всяка цена Канон СХ 120, СХ 200
ако не отиващ на серията ИКСУС като Сд 940 980 а аз лично си избрах като за втори апарат СД1200 който е по старият ланшен модел

много силни са Панасоник серия ТЗ 3 - 5 - 7 и т,н според цената
успех

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: vnvas   
Дата:   03-08-10 17:39

Canon G9 /G10 / G11 или хита на сезона Casio Exilim EX FH100[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   03-08-10 17:57

G11 за 500 лв?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »