Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Imam vapros za speedlite 270EX
Автор: boom_de_yada   
Дата:   01-06-10 21:21

ne moga da naglasq skorost po-visoka ot 1/200
Kakwa e prichinata.

Отговори на това съобщение
 Re: Imam vapros za speedlite 270EX
Автор: Harvester_vn   
Дата:   01-06-10 21:25

Stiga ti tolkova

Отговори на това съобщение
 Re: Imam vapros za speedlite 270EX
Автор: boom_de_yada   
Дата:   01-06-10 21:30

za dvijesht se obekt ne mi stiga

Отговори на това съобщение
 Re: Imam vapros za speedlite 270EX
Автор: Harvester_vn   
Дата:   01-06-10 21:32

RTFM!
Za aparata govoria.

Отговори на това съобщение
 Re: Imam vapros za speedlite 270EX
Автор: mike74   
Дата:   01-06-10 21:35

Ограничава те, не светкавицата а синхронната ти скорост на апарата. Импулса не светкавицата е много кратък, от 1/1000 и по-малко, но проблема е че затвора не е безкрайно бърз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Imam vapros za speedlite 270EX
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   01-06-10 22:43

boom_de_yada,

Никога не съм пробвал подобно мъниче, но ми се въртеше в главата, че 270EX поддържа high speed sync режим, тоест по принцип с подходящия EOS може да синхроницира и на 1/8000.
Google ми показа това:

http://photonotes.org/reviews/speedlite-270ex/


от което се вижда, че 270EX се управлява от менютата на камерата - интересно решение...

В тази връзка, за да използваш синхрон над синхронната скорост - за да можеш да я включиш тоест в този режим - камерата която изплозваш трябва да е:

EOS 450D, EOS 1000D, EOS 40D, EOS 50D, EOS 1D Mk III, EOS 1Ds Mk III, EOS 500D, EOS 5D Mk II - тоест 40D и тези излезли след него.

По-старите не предлагат менюта за управление на външни светкавици, а по самата 270 няма нужните контроли.

От менюто на апарата се нуждаеш също така за да превключваш E-TTL/E-TTL II, FEC, синхронизация по първо/второ перде, high speed sync (въпросното) и някой други...

Та ако твоята камера е една от тези - ръковостото на камерата и рови в менютата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Imam vapros za speedlite 270EX
Автор: boom_de_yada   
Дата:   02-06-10 00:31

Много благодаря за информацията. Наистина ми беше полезна. Не се бях запознал добре с изискванията и сега отива за продан в базара.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »