Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ при избор на първи DSLR
Автор: r.h.   
Дата:   30-04-10 22:27

Гледах, чудих се, маях се... Nikon ли... Canon ли... бюджета е ограничен.. пък искаме фотоапарат [shtrak] ;)
Много ще се радвам някой по-опитен да ми даде съвет за това кой модел би бил най-добър за тоя ценови клас - Nikon D3000, Canon EOS 450D, EOS 1000D... Nikon-а ме съблазни заради промоцията с двата обектива, но съм склонна да се откажа от втория, ако другите апарати ми пердложат по-добро качество. Мога да си купя обективи и по-нататък... но заслужава ли си?
Много благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: zarimale   
Дата:   30-04-10 22:37

100 човека 101 мнения, отиди в магазина, хвани и изпробвай всичките, които са ти в бюджета и си избери сам!! За да няма после кой да обвиняваш. Аз избрах Никона защото ми беше най-удобен за дрържане. Нищо не разбирам от снимане ама си се кефя на покупката и не съжалявам че не взех друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: victory13   
Дата:   30-04-10 22:41

да си избере сама сигурно имаш в предвид...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-04-10 22:43

Ако имаш парички Никон д5000 - д90
От горе посочените Канон 450д(ако имаш лев и обичаш видео Канон 500д/550д)

Не препоръчвам Никон д3000 и Канон 1000д пръчки са.
Иначе качеството е сходно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: mitku   
Дата:   30-04-10 23:20

... като pd... доста точно казано. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: vnvas   
Дата:   30-04-10 23:23

Знаещите хора те съветват за Nikon D300 , доста е добър като за начало[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: Mec   
Дата:   30-04-10 23:27

Ето този EOS 1000D, ама без обектива който ти предлагат с него, защото на мене не ми харесват тъмните обективи който те задължават да снимаш движещи се обекти да излизат размазани, поради необходимостта да затвориш блендата на Ф8 надявайки се да е малко по-рязко изображението от това на телефонче.

Значи едно обективче на което да пише че може да му се отваря блендата на Ф2.8 или още по-добре на Ф1.8 , ще ти върши много по-добра работа от тъмните обективи дето вървят в комплект с фотоапаратите по техномаркетите и разни подобни бакалии.

50мм Ф1.8 и е евтино на всичкото отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: The_Racer_GT   
Дата:   01-05-10 10:43

От изброените най-добър е 450D. Ако наистина имаш малко повече пари, може вместо китовия обектив да си вземеш една Сигма 17-70. По-остра и по-светла е от всички китаци, по-дълга е, а стават и прилични портрети и макро снимки с нея [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: digitalgab   
Дата:   01-05-10 11:13

И какво ще снима с 50 мм? И какво няма да може да снима?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: zarimale   
Дата:   01-05-10 12:13

Да, за обективите са прави, аз съм с двата китови на Д3000 от коледа, а вече ме стягат! А хубавите са скъпи...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-05-10 12:14

Скъпите светлосилни варио обективи са като евтините твърди :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: r.h.   
Дата:   01-05-10 13:38

Ми то е ясно, че китовите обективи... :)) нали затова са си китови, какво да искаш от тях. Но са нещо все пак спрямо това да дадеш много пари за тяло. [smilie11] Мисълта ми е... Канон или Никон са по-добри във фокуса, остротата... мисля, че ми трябва повече острота в снимките
Благодаря на всички за отзоваването досега :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   01-05-10 13:54

Това е много трудна дилема. Избор на апарат.
[smilie24] $[smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: iordanko   
Дата:   01-05-10 13:56

Поиграх си в магазин с посочените от автора модели + Д90, Д300 и 500Д преди месец. Никоните винаги ми пасваха по-добре в ръката; като цяло са ми по-удобни и приятни за държане. Стори ми се обаче, че авто фокуса на каноните беше по-бърз (това е с китовите обективи и на изкуствената светлина в магазина).
(А най-неприятна ми се стори ергономиката на евтините сонита.)

Каква марка е тялото на апарата няма голямо значение за остротата на снимките.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: stzz   
Дата:   01-05-10 14:15

Ако причина за покупката не е желанието да придобиеш поредната електронна играчка-Д300с![shtrak]
(не че то не е, но е достатъчно скъпо за да мислиш за скорошна смяна)
[shtrak] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: r.h.   
Дата:   01-05-10 14:33

Ами ако съдя по скоростта на фокуса ... предполагам, че колкото е по-бърз, толкова повече сполучливи снимки... Пък и изкуствена светлина.. супер, ще ми е необходимо да се справя на такава ;) Те отвън всичките са добри...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: Mec   
Дата:   01-05-10 18:20

Май не е точно така. Като го мерят фокуса го пускат да отиде от единия край до другия , от безкрайност до към 1 метър да речеме. А ти когато ще снимаш ще си направил предварително фокус на мястото където си намислил да снимаш. И после като мърда нещо там пак ще си е бърз фокуса понеже ще трябва да се върти по малко гривната.
На моят Никон с китака фокуса е по-бавен от колкото с 35мм Ф1.8 обектива.
На един и същ фотоапарат като сравняваш Тамрон макро 90мм с твърд обектив от Никор с утразвуков мотор, се получава че Тамрона ще е по-бавен. А фотоапаратът не му е виновен за това на Тамрона.
Ама ти да не питаш за следаящ фокус и ала бала ?
Щото тогава ще ти трябва друг бюджет за да останеш доволен май ?

А за на изкуствена слаба светлина китака хич никакъв няма да го има да знаеш, ще си принуден да пускаш светкавица иначе е майка плаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: r.h.   
Дата:   01-05-10 18:31

имам предвид автофокус :) мисля, че вече почвам да се ориентирам кое да избера :) накрая ще хвърля чоп [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: vnvas   
Дата:   01-05-10 18:51

r.h. - какъвто и DSLR да вземеш, за теб е все тая. Сигурна ли си че ти трябва DSLR , щото това тежи много, снимките трябва да се конвертират и обработват от RAW, трябва да носиш поне още един обектив + чанта, горе-долу се събира към 1,5кг [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: r.h.   
Дата:   01-05-10 18:59

1-2кг? Голям праз ;) а отностно конвертирането :) аз и без това губя сума време във фотошопа за да издокарам нещо от сапунерката... :) пък накрая да ми излезе шумно, некачествено.. и т.н. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: vnvas   
Дата:   01-05-10 19:01

Праз е и то голям[smilie5] Сложи си една тухла в чантата и се разходи да поснимяш със сапунерчето.После я хвърли и пак продължаай да снимаш със сапунката , ама със спестени 500лв.......имало шум, брех[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: r.h.   
Дата:   01-05-10 19:14

Ама не се опитвай да ме откажеш :) напразно ще е ;)[smilie24] то ако нямаше смисъл от дслр-а ... всички със сапунерки щяха да снимат :) пък то.. куцо и сакато си купиха вече dslr, че аз ли няма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: jivkojj   
Дата:   01-05-10 19:17

За да се развиваш си трябва нормален фотоапарат.

А до колко пари си склонна да отделиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: vnvas   
Дата:   01-05-10 19:18

Ти си знаеш, от изброените горе трошки - само 450D и нищо друго[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на първи DSLR
Автор: r.h.   
Дата:   01-05-10 19:20

vnvas сърдечно благодаря [smilie5]
относно филмовите апарати, айде, айде :) няма да ставаме фотографи :) просто ни трябват качествени снимки на нормална цена... :) в крайна сметка явно няма да изневеряваме на канончето

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »