Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор - и ;)
Автор: rost   
Дата:   24-04-10 20:43

Решил съм да доразвия появилата се в мен "краста" преди 1-2 години по форографията.
Тогава не можех да си позволя фотоапарат със сменяем обектив, но ето че момента идва.
Сега се колебая между Canon 40d и Nikon 80d-естествено на старо.Но колкото повече чета толкова повече се колебая. Сега си мисля и дали вече тези модели не са морално остарели.....но пък не мога да надскоча Canon450d или Nikon 5000d.
Така че моля ви да ми помогнете с вашите съвети към кое да се насоча. Просто ценя парите и не искам да ги хвърля на вятъра.....
Благодаря и дано добрите кадри са с вас [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: darksorrow   
Дата:   24-04-10 20:46

40d e просто перфектно, доста време ще ти отнеме (ако изобщо успееш) да надраснеш възможностите, които такова тяло ти предлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: aeobs   
Дата:   24-04-10 20:58

Какво мислиш да му сложиш след като го вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: prisonbreak   
Дата:   24-04-10 21:06

ми кво, нещо с червена лентичка... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: rost   
Дата:   24-04-10 21:16

Ами за Canon 40d гледах че се прадлагат с 18-55mm или 17-85mm....ако е без обектив за начало със сигурност ще е нещо бюджетно.....гледах тука в базара EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM. Мисля и един EF 50mm f/1.8 II да си взема.....още се ориентирам [smile] (не ме убивайте с камъни[smilie2] )

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: ilcoin   
Дата:   24-04-10 21:34

Вземи си едно "средно" варио. Никога не е излишно да имаш такова, пък даже и да е китовия обектив. Ще поснимаш, ще понатрупаш опит и после ще можеш сам да си изберещ подходящи обективи.



Публикацията е редактирана (24-04-10 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: aeobs   
Дата:   24-04-10 21:49

д40/д60 + 35/1.8 и нататък според каквото остане
компактни, леки, ергономията им е супер, имат най-светлия визьор от всички пластмасови ДСЛР камери (Канон още се чудят как са го направили) а и общо взето единствените камери за тези пари с които ще имаш АФ
Д80 пък още е с един от най-добрите визьори изобщо при aps-c формата
40Д е перфектната камера в много отношения, но не върви с 18-55 или 50/1.8
450Д е пластмасово 40Д, но трудно се държи с ръце, за визьора вече казахме, иначе ако имаш предпочитания към Канон е вариант с цел да свалиш малко от бюджета
чак ми стана чудно, че написах толкова без някой да ми плати



Публикацията е редактирана (24-04-10 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: rost   
Дата:   24-04-10 21:58

40Д е перфектната камера в много отношения, но не върви с 18-55 или 50/1.8 ???

в какъв смисъл не върви.....и с какво върви ?



Публикацията е редактирана (24-04-10 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: aeobs   
Дата:   24-04-10 22:08

не можеш да сложиш на 1000лв. тяло 100лв. обектив, всъщност можеш и хора го правят, но е лишено от всякаква логика
ще върви с 17-55/2.8, 35/1.4, 85/1.2

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: rost   
Дата:   24-04-10 22:18

Разбирам какво искаш да кажеш и сигурно си прав.
Но веднъж да навляза в нещата и бюджета може да нарастне....сега е на ниво хоби и съответно не е голям ...но апетита идва с яденето и ще видим.
Май се насочвам към канон 40д но при мен всичко е предпоследно

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: rost   
Дата:   25-04-10 08:39

Само малко ме смущава това с Err99 при канон. Колко често се случва обаче? И до колкото чета няма еднозначно решение и причина.....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: zariio   
Дата:   25-04-10 08:48

Темата ти взе да прилича на:"абе мисла да си купя опел ама чета че много пукали гуми"
Абсолютно неоснователни притеснения обосновани според мен на четене на глупости по форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-10 08:55

40d [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: mitku   
Дата:   25-04-10 10:00

Обективите са далеч по-важни... тялото се сменя най-лесно (просто е само едно, а обективите като станат повече и смянята става много трудна, т.е. с много загуба на пари). Избери си обективи и тогаз тялото ще се реши от самосебеси. В този смисъл - аз бих ти препоръчал да почнеш с Никор 35/1.8 (или 50/1.8) и Никор 18-105ВР (или 18-55ВР) и да им добавиш тяло за каквото ти стигне бюджета - Д90, Д5000, Д80, (Д3000 - не), Д60... Например Никон Д80 + 18-55ВР + 50/1.8 ще ти излезе около 1К лв. Като поснимаш някой и друг месец ще знаеш сам какво друго ти трябва.
За мен лично - предложенията на Никон в широкото до средни дължини са по-добри (качество, цена)... А за канон са по-добри (повече предложения и по-прилични цени) в дългата част (над около 150 мм да речем). Та ако ще ставаш птичар/папарак - Канон... за останалото - Никон. [cool]



Публикацията е редактирана (25-04-10 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: frenchev   
Дата:   25-04-10 10:27

аз бях дълго време с Canon и точно 40д беше апарата който ме отказа от марката. Направо ми скъса нервите с отвратителната си автофокусна система, не доброто мерене и червеното което вкарва в цялата картинка (не че и никон са цвете за мирисане с цветовете си) Преди това бях с 20д и бях мноооого доволен.

не ме разбирай погрешно, не казвам че Никон са по добри от Канон, просто 40д за мен не е сполучлив модел.

аз бих те посъветвал да си вземеш д80 или дори д60 - колкото по евтино тяло, толкова повече пари за оптика. А като за начинаещ едно такова тяло с Никор 18-105мм и 35 1,8 или 50 1.8 (ако си с д80) ще е един прекрасен старт.



Публикацията е редактирана (25-04-10 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор - и ;)
Автор: bozata   
Дата:   25-04-10 10:51

Нямам опит с 40D, имам с 20D. Имай предвид че това а нормален размер тяло, Rebel са по-малки - което може и да е добре а може и да не е. Аз специално намирам Rebel за по-удобни защото са по-леки и го нося навсякъде. 40D е около 2 пъти по-тежък, но може да ти е по-удобен като размер. По отнишение на функциите засега няма да забележиш разликата.

Ако сега започваш бих ти препоръчал 450D с китовия обектив. Ще ти отнеме известно време да го надскочиш. Освен това е доста сполучлив модел.

Единстения ти проблем с 450D може да е размера - пробвай го и двата и ако цената е еднаква може би 450D e по-добрия избор.

Що се отнася до обективите 18-55 IS (китовия) е доста добър и за да вземеш нещо усезателно по-добро трябва де се ръснеш доста пари - поне $500, за 17-55/2.8 говорим $1000. Вместо това може да си вземещ нещо с по-голям zoom - някъде към 200-300 - или пък твърд обектив (prime lens). Canon 50/1.8 е много добър за цената си - под $100 - и ще те научи на много неща. 55-200 не е много добър обектив (няма добра рязкост - виж форумите), по-добре вземи Sigma 70-300.

Помисли и за триножник и дистанционно, осбено ако смяташ да правиш нощни снимки. За пейзажи - помисли за поляризиращ филтър.

Не съм много съгласен с мнението че не трябва да слагаш $100 обектив на $1000 камера - нали все пак трябва да започнеш някъде? Има доста голяма ценова разлика между $1100 и $2000 а пък няма да я усетиш веднага.

Общо взето, недей да инвестираш прекалено много в началото преди да си разбрал какво точно ще снимаш и какви ще са ти нуждите. И камери, и обективи се продават (евтините - по-лесно) и нови се купуват.

Надявам се това да ти помогне.



Публикацията е редактирана (25-04-10 11:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »