Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Стативи
Автор: al_stefanov   
Дата:   13-03-10 11:59

Имам нужда от съвет относно стативите, гледах едни в Технополис от 40 до 70лв. струват ми се добре но не са ли много евтини. Всъщност по какво да разпозная един статив дали е хубав или не е?


Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: stzz   
Дата:   13-03-10 12:57

Ще ползвам темат да вкарам и едно въпросче за монопод:
-до каква степен(според вашия личен опит) може да се отклоним от правилото за мин. скорост 1/F, при използването на монопод?
[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-03-10 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: pefoto01   
Дата:   13-03-10 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Mixmike   
Дата:   13-03-10 14:43

Ако е за любителско снимане (понеже гледаш тоя ценови клас) вземи си който ти хареса.
Разпъни го, прецени колко носи по спецификация и какво ще закачаш на него и т.н. и т.н.
Едва ли ще има скрит дефект или пък обратното - "мамата си трака-за никви пари"
Еднакви са.
Няма да можеш да го ползваш на вятър или на по - екстремен терен, но едва ли тва е целта[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-03-10 15:09

Консултация в магазина и при закупен модел 20 лева [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: GenaDP   
Дата:   13-03-10 19:39

гледах едни в Технополис от 40 до 70лв. струват ми се добре но не са ли много евтини

Обади се - ще ти ги продам същите на двойна цена, че да не се чувстваш прекаран...

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: jivkojj   
Дата:   13-03-10 20:35

Аз също си търся нов статив, че стария идва прекалено слаб, нисък ми е, а и го ползвам повече от колкото очаквах.

Сега се колебая на 1-во място дали да е алуминиев или карбонов, после дали да е с ябълковидна глава, или както сегашния - с панта. Така че ще помоля някой да сподели разликата в 2-та типа стативи (алуминий/карбон) и главите.

Другото което исках да питам - ако купя само статив, закачането на главата стандартно ли е с на други производители.

Ще закачам максимум до 3-4 кила техника, като за сега е по-лека, но знае ли човек.

Днеска поогледах малко и засега се ориентирам към нещо такова:

Giottos MTL8361B + MH 1301
Някой има ли подобна комбинация да сподели, че от тая марка никакви впечатления нямам?


https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/knsh3378.JPG


http://photo-zona.net/images/user61532/album14657/large/1268504869_nfki4823_GiottosMTL8361B-194879.j



Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Стоев   
Дата:   13-03-10 21:26

GenaDP написа:

> гледах едни в Технополис от 40 до 70лв. струват ми се добре
> но не са ли много евтини

>
> Обади се - ще ти ги продам същите на двойна цена, че да не се
> чувстваш прекаран...

[smilie5] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-03-10 21:29

Benro [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 22:07

jivkojj
Приличен е статива [smilie24].
Двама приятели имат такива, но карбонови, и с +три степени - поне веднъж седмично смимам с нечий, когато не ми се мъкне някой от моите. Лек и удобен за транспорт, но изисква торба с тежест за баланс, особено с извадена странично колона.

Слабо място - виж опцията за шипове (вместо гумите) как е решено, тънки ли са им последните степени, на главата под плочката дали е друг размер шестограм (малко са саморазвиващи се). Гледай за плочката да е с корк, по-удобно да е квадратна, да има затягаща халка за цоловия винт (има глави без такава, само срез за монета), при затягане на ябълката колко уляга тяло с тежък обектив (70-200) - следи изместването на фокусна точка преди и след това

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: al_stefanov   
Дата:   13-03-10 23:43

Да прави сте че няма никакви уточнения.
В момента си имам Panasonic Lumix FZ28 пък знае ли човек за напред.
Относно това какво ще снимам - нямам афинитет към нещо определено.
А относно ценовият клас може би нещо "полупрофесионално" ако мога така да се изразя.
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Myth   
Дата:   13-03-10 23:53

@al_stefanov Ще ти свърши идеална работа, почти всеки един статив, не е нужно да купуваш по-скъп от тези. Първо защото ти е лек сапунера, второ, няма огледало, което да предизвиква някакви вибрации. Макар, че и за огледалото си има лек де хората снимат с вдигнато огледало. Ако греша другите ще поправят бързо, бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: jivkojj   
Дата:   13-03-10 23:58

Canon, мерси за отговора. Явно ще се ориентирам към ябълковидна глава.

А освен теглото, карбонивия има ли други предимства, че като сравнявам аналогични модели от една фирма, алуминиевия е поне 2-3 пъти по-евтин, а го дават даже повече да носи.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Canon   
Дата:   14-03-10 00:27

Не съм чувал за други предимства на карбона, знам от трети страни, нещо като недостатък - при механични повреди по повърхността му - но там трябва специалист по материали.
А, и да, цената.
Може би затихването на вибрациите е по-добро при него спрямо алуминия, но е по-зле от дървото.
И търси по-дълги (като са разтегнати) крака, да не ти се налага да вдигаш много централната колона

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: taskoni   
Дата:   14-03-10 00:56

Аз съм си аматьор ама бих се оглежал на твое място за Manfrotto статив и ябълковидна глава. А като препоръка по възможност си вземи статив без централна колона ако ще снимаш макро и т.н. за да можеш максимално ниско да се спуснеш като разкрачиш статива.
Успех,
б.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Canon   
Дата:   14-03-10 10:55

Точно за макро, колона, която се изнася силно странично е добра екстра. И варианти - краката на земята - колоната силно настрани, влизайки близо над плота на масата

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Canon   
Дата:   14-03-10 11:02

Вариант за ниска гледна точка е с обрущане на централната колона надолу, респ. апарата надолу с главата - практически призмата слиза до основата/земята, така се избягва натрупване на височините на главата - 10-15см и минималната на краката.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: jivkojj   
Дата:   14-03-10 11:34

Отново мерси за отговорите.
Ще взема в крайна сметка алуминиев.

Само не разбрах, ако взема само глава и после статив - дали може да са от различни производители т.е. дали са съвместими.

Макро не снимам, пък и нямам техника. Основно снимам за каталози с детска мода. Напоследък и панорами се наложиха. В останалите случаи - за удоволствие и туристическата.



Публикацията е редактирана (14-03-10 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: GenaDP   
Дата:   14-03-10 12:13

Само не разбрах, ако взема само глава и после статив - дали може да са от различни производители т.е. дали са съвместими.


Да, съвместими са.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: stzz   
Дата:   14-03-10 12:51

Остава да кажете и до какви мин.скорости моаже да се разчита при монопода.

п.п.Разбира се че ще го пробвам с някоя дигиталка тия дни нооо........за пре-инфо ще съм благодоарен.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Canon   
Дата:   14-03-10 13:09

stzz
При монопода имаш спиране/стабилизиране на движението само по едната ос - вертикално - и накъдето е силно действащия вектор от гравитацията.
За останалите две оси нямаш. Но като цяло се увеличава общата маса тяло+монопод. Аз бих предположил до 2 стопа, но по-скоро зависи от твоя си тремол

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: stzz   
Дата:   14-03-10 13:18

Идеята е да се използва в затворени(оживени) помещения с изкуственно осветление където скороста е на границата или да има възможност да се позатвори малко(два стопа са доста обнадеждаваща възможност).
Ако реализирам пробите до ден-два, ще пусна кадрите!!!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: jivkojj   
Дата:   14-03-10 13:20

(оживени) помещения

Тука за жалост статива не помага. Или светкавица или бърза оптика или 2-те заедно е ключа.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Canon   
Дата:   14-03-10 13:25

Помисли и за използване на статив със събрани крака - в режим а ла монопод. По неудобен е, но опира на две/три точки в основата и намалява ротацията около оста му

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: stzz   
Дата:   14-03-10 13:26

Бърза, бърза....2.8!
Обаче при по-голяма дължина иска и скорост!
Колкото и да е невероятно за потребител на ФФ, до светкавица не съм се докосвал[smilie5] [smilie10] [smilie5] !!!

ред.Ситуациите, които имам предвид, дават скорости при f2.8 и 400 АСА, не по-ниски от 1/100.



Публикацията е редактирана (14-03-10 13:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »