Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: djfroggy   
Дата:   06-03-10 18:58

.............не можеш да очакваш нищо повече от съжалителни усмивки.
Скъпи съфорумци,ако не сте чували термини за обективи като "ярък, ясен, високоефективен" и веселия термин "телефотография"/последното го свързвам със снимане с телефон/[ezik] [smilie18] .............
насладете се на това:

http://www.sony.bg/product/ddl-carl-zeiss-lenses

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: ссср   
Дата:   06-03-10 19:02

Не мога да повярвам.Как са го допуснали това?

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: nodoubt   
Дата:   06-03-10 19:03

SAL-1635Z
Много ясен и висококачествен обектив за телефотография на Carl Zeiss
Обектив 16-35 мм F2,8 ZA SSM Vario-Sonnar T*


https://photo-forum.net/joro/emoticons/intheclub.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: siyann   
Дата:   06-03-10 19:04

В магазина на Солунска положението е плачевно, лексикално погледнато, питаш ли за фототехника. Последния път и асортиментът от обективи беше много беден. В ЦУМ обаче е друга бира, особено ако човек си бъбри с началника им.


А бг сайта на Сони хич не го и отварям... [smilie5]



Публикацията е редактирана (06-03-10 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: sun   
Дата:   06-03-10 19:04

Ха, ха! Това като на Синтезиса 2.9 - кратен теле зум на обективи за по 3 хиляди.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: jivkojj   
Дата:   06-03-10 19:06

Подозирам, че всичко е превод с гугъл директно, защото вътре описанията са същите бисери.

широка бленда
светлопропускане с минимум светлинни петна
зоната на телефотографията

[smilie10]

Добре, че поне един е влязъл в сайта им да се поинтересува, че така и ще си остане - пародия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: Tenev   
Дата:   06-03-10 19:08

SAL-1635Z

* Вариообектив с много високо качество и широка бленда, с обхват от широкоъгълна до средна телефотография
* Плавна, безшумна работа на автофокуса с използване на SSM (мотор на ултразвукови вълни) с висок въртящ момент
* 17 елемента на обектива в 13 групи, включително 3 асферични елемента и два елемента от ED стъкло: осигурява оптични характеристики, еквивалентни на тези при обективите с фиксирано фокусно разстояние
* Чисто, отчетливо изображение с минимални сферични аберации в зоната на телефотографията
* T* покритието на оптичните повърхности осигурява по-високо светлопропускане с минимум светлинни петна и ореол

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: jivkojj   
Дата:   06-03-10 19:10

висок въртящ момент
Сигурно Сони ползват трифазни ултразвукови мотори да осигуряват тоя висок въртящ момент [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: minolta9   
Дата:   06-03-10 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-03-10 19:18

[smilie5] а се бъзикате с pmartinov и линковете от азиатски... Ултразвуковите вълни са интересни, да :)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: sun   
Дата:   06-03-10 19:19

Като се знам какъв инженер съм ме е страх да отида на лекар.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: stardriver   
Дата:   06-03-10 19:26

алеле [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   06-03-10 19:27

ебати пародията, пълни смешници са тия [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-03-10 19:29

Абе тука като тръгна така темата, някой ще ми обясни ли какво значи -2 шарп в менюто на алфите. Търся логика шарпа да има и отрицателна стойност /от -2, 0, +2/ и не намирам такава, признавам си. Туй да компенсира цайсовете ли е, що ли [smilie25] Снимаш си, а апарата нарочно блъри да не се нареже човек [smilie25]



Публикацията е редактирана (06-03-10 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: minolta9   
Дата:   06-03-10 19:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: minolta9   
Дата:   06-03-10 19:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: SLR   
Дата:   06-03-10 20:27

Did I said coool[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: bozata   
Дата:   06-03-10 20:37

Pomnia edno vreme kato rabotih za US komputerna firma v BG imah syshtia problem - kak da prevezhdam English materiali na Bulgarski. Tyj kato mnogo ot terminite niamat direkten BG prevod (spomniate li si "drasni-pali-klechka"? [smile]) neminuemo chovek se otplesva i zapochva da prevezhda bukvalno. Nie obache imahme redaktori, koito chetiaha materialite predi publikuvane i neshtata ne biaha chak tolkova zle. Tazi rabota na Sony mi napomnia za Engrish - nachina po kojto kitajcite prevezhdat na anglijski. Eto linka da se posmeete malko - http://www.engrish.com

Ne sym otvarial BG tylkoven rechnik skoro, no se nadiavam pone tam da sa po-napred vyv vremeto. S navlizaneto na technologijte v ezhednevieto neminuemo ima podobni problemi. Oxford Dictionary, naprimer, minalata godina vkluchi "Google" kato synonym na "tyrsene". Taka che problemyt ne e samo nash...



Публикацията е редактирана (06-03-10 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-03-10 21:47

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-10 22:28

Алекс това си е от минолтенско време - по подразбиране JPEG леко го шарпи т.е. 0 и с -2 по-малко. Те всички апарати леко шарпят.

Как излгежда при никон настройката за Шарп на JPEG.

Да ти кажа аз много JPEG не снимам напоследък. Правя грешки в експозицията или искам нещо д апипна пък то не става хубаво с JPEG

Инак да сайта на Сони има култови бисери

Ето това най ме изкефи

"Първокласен обектив Planar T* с ярка максимална бленда F1,4 - идеален за интимни портрети" - е това е обектив за Пешо - той имаше еидн период дето само "интимни портрети правеше на дамите - с вратовръзки, без нищо, засенени и т.н. Дори получи международно признание и това с някакъв келяв Д300 дето не можеш му сложи Планар за интимни портрети

Ама гледма сле дпоследната траква тема са махнали термина "Едно лещов апарат" сега е Digital SLR [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-10 22:30

айм сори .... както му се казва

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-10 22:41

Джъмбо то и никон.бг не е много по-добре. Дори не са пуснали през гугъл нещата. Ето за 135/2 какво пише

High performance telephoto with Defocus-image Control.

Fast telephoto lens featuring Defocus-image Control
Large maximum aperture allows shooting in dim light
Rounded diaphragm opening makes out of focus elements appear more natural

На доста чист български. ама поне за телата са се постарали и бисерите бликат. Примери от Д3000

Ръководен режим

Контролите на изображенията


Но това е нищо, бисерите дето Сони са ги оправили, никон тепърва ги усвояват. Вижте описанието на Д3000

Тип - Еднообективен огледално-рефлексен цифров фотоапарат

Поне обектива дето ще му сложиш (Явно единствен) не е лимитиран до една леща.

Да продължим явно Никонския вносител не е ходил на математика между 2-ри и 11-ти клас

Ефективен зрителен ъгъл - Приблизително 1,5 пъти по-голям от фокусното разстояние на обектива (Nikon формат DX)

За тия дето също са пропуснали часа по математика - ъгъла намалява при кроп. Пък и не ми е ясно срителния ъгъл в коя посока е 1.5 * фокусното



Публикацията е редактирана (06-03-10 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-03-10 23:16

Ами мен идеята да има минусова величина малко ме обърква, начи реално -2 е нулата, понеже при Никон има 0 демек изключен шарп, абсолютния минимум за една снимка и след това вече следва скала до 9 /на д300 примерно, на д80 беше само с 2-3 опции/. Понеже като сме сравнявали казват на 0 е, но реално е на +2 тогава... Аз снимам на изключен и след това през PS си настройвам по мой вкус колкото има нужда, но за сравнения пускам снимки на 0 за да се добие представа. С остър обектив още на толкова изглеждат ок и почти не дават да ги пипнеш. :) Иначе през Кепчъра мога да си местя плъзгача все едно съм го снимал на 3 примерно през апарата /по подразбиране е толкова, но на мен определено ми идва много/ и ефекта след експортиране ще е същия...

Едит: това за еднообективния скоро го видях и се хилих и аз :)



Публикацията е редактирана (06-03-10 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: hotsnail   
Дата:   07-03-10 00:12

Абе глупост е това меню за заострянето.

Освен това на А700 всички опции преди +2 са все едно е изключено - супер консервативно действат - при мен си стои на +2 (на КМ5Д 0-та беше аналогчина на +2 на А700).

Сони и цвета на А700 малко са го затулили - по-убит стои - може би по точен. Ама аз пукам ДЖПЕГ на Deep повече ми харесва и пак е по-близо до минолтата. Имаше още една две такива опции дето е добре да ги цъкнеш за по хубави жипези.

Ама рядко снимам ДЖПЕГ. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато представяш лошо стоката си.................
Автор: the_drug   
Дата:   07-03-10 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »