Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прах по вътрешните лещи
Автор: itilien   
Дата:   15-08-10 19:45

Та разправят хората, че апаратите с несменяема оптика имали предимството, че не им се прашат матриците. Хубаво, ама ей на, на мойто Sony R1 взеха, че ми се напрашиха вътрешните лещи на обектива. Не знам точно де е праха, но е сто процента на някоя от лещите, а не на матрицата, защото една от прашинките, която е по периферията се изнася извън кадър при по-дълги фокусни разстояния. На затворени бленди прашинките са доста видими и се чудя какво да ги правя. Появиха се преди 2 месеца и явно няма да си изчезнат сами.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах по вътрешните лещи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-08-10 23:30

Матрицата е защитена, но обективите им са с променяща се дължина и засмукват здраво прашинки. Затова скъпите, сменяеми вариообективи са без промяна на дължината, без въртящи се предни лещи и с много "семеринги" против влага и прах.

Лошото при турбосапунерите е , че много сложно се демонтира и разглабя обектива. Все пак можеш да зададеш въпроса на Наско от Дондуков 18.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах по вътрешните лещи
Автор: demiman   
Дата:   15-08-10 23:48

Идвай си вече - в Перу много прашно нещо ... ;)))

Отговори на това съобщение
 Re: Прах по вътрешните лещи
Автор: asahi   
Дата:   16-08-10 00:01

Свиквай с прашинките.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прах по вътрешните лещи
Автор: itilien   
Дата:   16-08-10 00:48

demiman, че аз скоро 1 месец ще направя откак съм си дошъл :)

asahi, гадни са и се виждат, а не са и дребни. Пък имам известни съмнения дали ако го разглобя няма да се разкалибрира нещо :))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »