Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотокниги
Автор: the_cat   
Дата:   05-02-10 16:24

Здравейте колеги,

Бих искал да ми помогнете с информация какво е необходимо за да се произвеждат фотокниги. Ще бъда благодарен за информация - машини са копиране на готови файлове, машини за сглабяне и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: photostoykov   
Дата:   05-02-10 16:34

На класическа фотохартия или печатани?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: asahi   
Дата:   05-02-10 16:38

За принта - на каквото те устройва и е изгодно.
За машини за сглобяване търси Лангри.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: fove   
Дата:   05-02-10 17:04

За принта asahi е казал.За другото освен Лангри има още една възможност,която дори е по-добрата,понеже не се вързваш с двойните скочове на Лангри,а се работи с лепило.Тази система се предлага от Мариян-"Аз и ти"-дигиталгруп.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: the_cat   
Дата:   05-02-10 18:22

Въпроса ми е за истински фотокниги на фотохартия. За принтове на ксерокс, индиго и разни големи inkjet-ове нещата са ясни. Просто ми е интересно какви са машините, тъй като се занимавам с печатна реклама и не съм се сблъсквал с тази технология.
За сглабянето също съм виждал из интернет доставчици на остановки за сглабяне на книги като Лангри, но всъщност повече ме вълнува фотомашината, модели, цени... такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: asahi   
Дата:   05-02-10 20:05

Фуджи Фронтиер са отлични машини. Ще трябва да ползваш хубава хартия и химия все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: kadar   
Дата:   05-02-10 21:39

Искаш сериозно да инвестираш в този бизнес или просто си питаш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: asahi   
Дата:   05-02-10 22:09

Щото ако е за сериозна инвестиция начинът за събиране на информация е несериозен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: svilen66   
Дата:   05-02-10 22:48

Като за начало приготви 70 000 евра!Ако минеш на втора употреба може и с 30 000да се оправиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: ilia_dm   
Дата:   06-02-10 12:06

Виж в някое студио на Фуджи.В Русе имат оферта за фотокниги...Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: папач   
Дата:   06-02-10 16:30

Ето ти сглабяне за десетина бона:
http://www.dailymotion.com/video/xb6vap_fotomount-f32_lifestyle

http://www.youtube.com/watch?v=k75Qb9oLCek

Печата може и на обикновен принт,ако няма да гониш дълготрайност на изделието.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: svilen66   
Дата:   06-02-10 17:20

http://www.dedalbg.com/bg/new/index.html

Тука има много машинарии!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: папач   
Дата:   06-02-10 18:48

За биговане и гилотината излизат по-евтино,но май не предлагат оная за подравняването.Аз взех че си я стъкмих сам от стара пищеща машина.Най важна е гилотината,която трябва да реже поне 20 мм дебелина на албума.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: the_cat   
Дата:   06-02-10 19:46

Благодаря на всички, които ми дадоха полезна информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: bozo   
Дата:   06-02-10 21:38

the_cat,
За истински фотокниги трябва истинско оборудване - голяма инвестиция, но няма да те е срам от клиентите после.
Asahi и svilen66 са те насочили. Ако искаш да експериментираш от скрап може да сглобиш нещо, но в крайна сметка тенденцията е клиентите да бягат от циганията... Хубавото оборудване винаги се изплаща, самоделните устройства причиняват главоболие [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: папач   
Дата:   07-02-10 09:40

Красивото оборудване е за ателиета и добро впечатление пред клиента,иначе най-важен е крайният продукт.
Главоболието идва от сомозванството и некомпетентноста.
Много точно те е преценила булката от Чикаго дето прави албумите за цял свят,като е казала,че няма какво да покаже на колегите си ако бъде снимана от теб и се наложило да търси фотограф от другия край на българия.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: asahi   
Дата:   07-02-10 11:08

"Машинките" са само интродукцията към голямото плащане. За консумативи към фотокнижките се дават повече пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: bozo   
Дата:   07-02-10 11:29

папач,
Крайният пеодукт преди всичко ! Аз това каззвам - тенденцията е клиента да бяга от циганията. Нормално е като правиш оборудване от скрап накрая да излезе цигания като продукт - аз ползвам услуги на професионалисти и всичко е ОК и на ниво. Ако исках да е друго щях да питам тебе, ама вече казах каква е тенденцията...

Питай сина си защо отбръмча булката от Чикаго. Тя се наложи и видео оператор да си търси, как такъв късмет да не попадне на тебе - майстора самозванец с водоустойчивата камера [smilie18] [smilie19] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: папач   
Дата:   07-02-10 12:32

Аз я отбичих тая булка още когато ми плащаха за предишната сватба на сестра и.Освен това тя не ми прати камера от щатите навремето и направих реванша сега.Жалко,че заради сина си излях много хвалебствени слова и за тебе,но ти провали и него.Видеото го направи в суров вид 70 годишен "оператор" пенсиониран учител по химия за 200лв.
Фотографа гастрольор обаче е отмъкнал няколко хиляди,но определено е знаел какво прави и как се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: bozo   
Дата:   07-02-10 19:29

папач,
Човека пита за истински фотокниги и конкретно фотомашината, която копира файловете - личните ти драми не го интересуват, нито питането има отношение към самоделки от скрап.

Радвам се, че човека е взел пари за труда си, не като някой помияр да върти гъз за 100 кинта. Песнионирани учители, ниско образовани и некомпететни жичкаджии и всякакви други анимационни герои са извън контекста на фотографски форум и вътре обсъжданите теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: папач   
Дата:   08-02-10 08:54

Опитах да обясня на човека,че в готовия албум няма да има снимка на шаблона с който е подравняван гърбра на албума и няма нужда той да е красив.
Каква е файдата когато ти си дал безумни пари за скъпа техника и не знаеш какво да правиш с нея?
Нискообразования жичкаджия когото цитираш е свирил в ресторанти и е работил като артист-оркестрант близо 5 години само на сцена из цялата страна, за разлика от дървени професори /шофиори на такси/ като твоя милост.Сещам се какво търсиш като непрекъснато ме репликираш и мърсиш атмосверата тук и скоро ще ти го дам.
Бързо си забравил кой те извади от калта и те светна на компютрите и фотото.Кой те мъкнеше по сватби за да те учи и нахрани,но май от свяко дърво свирка не става.
Помисли си има ли ателие или колега с който да не си оакал нещата и сега се навърташ около човека чийто дядо нарече просяк,пияница и че се напикавал по кръчмите,а той носи неговото име.Този същия дядо е най уважавания човек и е електрифицирал целия ни град и селата от който ти си се домъкнал и си оставил галошите с калта.
Не знам къде ще намериш снимачи когато се зажениш и ако има къде да заведеш булката си въобще.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: bozo   
Дата:   08-02-10 10:07

[smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19]

папач,
Психиатричният форум е на друг адрес...



Публикацията е редактирана (08-02-10 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: Alex-dan   
Дата:   08-02-10 10:16

Вие и тука се намерихте [smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: asahi   
Дата:   08-02-10 11:15

Кюстендилска трагедия, граничеща с пернишка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотокниги
Автор: папач   
Дата:   08-02-10 15:51

Храни куче-да те лае.
Яд го е че си купих фотоапарат и му спрях лапането защото ми писна да уча и храня неблагодарници.
Надявам се да си се свързал с адвокат и да ти е обяснил как ще ти взема петта бона за клевета и обида? Подготвих ти и друга особено болезна клизма днес,защото не си правил сметка с кого да се бъзикаш.



Публикацията е редактирана (08-02-10 16:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »