Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: dineli   
Дата:   22-03-10 13:13

Закупих това тяло с китов 14-45 но си взех и няколко стари обектива за SLR камери.
Обективите са следните:
Vivitar 28-90mm f/2.8 Series 1
Mamiya-Sekor EF 1:1.7 50mm
Konica Hexanon AR 40mm/1.8
Quantaray Close Focusing 75-150mm
Въпросът ми е ще мога ли да използвам някой с Олимпуса? Разбира се забравям за автоматиката. Смятам да се насоча към птичките и пчеличките.


Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: d256h   
Дата:   22-03-10 14:05

Без да съм тествал другите обективи аз залагам на Mamiya-Sekor EF 1:1.7 50mm от гледна точка на рязкост!

На Оли е-систем може да се качи всичко с адапторен пръстен! Много е дъвкано по темата, само поразрови.



Публикацията е редактирана (22-03-10 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: neuromancer   
Дата:   22-03-10 15:39

то хубаво, ама птички и пчелички, без автоматика, с малкия визьор на Олимпус... много трудно. Или ти си като оня от вица - "обичам да ми е трудно"

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: tofo   
Дата:   22-03-10 15:55

На еднакъв байонет ли са обективите. Щото може да ти се очертае и богааата колекция преходници...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: dineli   
Дата:   22-03-10 16:17

Гореизброеното съм го виждал само на картинка и го чакам в средата на май. Два от обективите са закупени като комплект към филмова Konica Autoreflex TC и с тях не трябва да има проблем. Монтират се лесно като се използва само подложна шайба 2мм,поне това видях по форумите. Не знам нищо обаче за Vivitar 28-90mm f/2.8 Series 1, който май е за Канон, а също така не знам какво е захващането на Mamiya-Sekor. Да попитам също, че не съм наясно, Vivitar 28-90mm в 14-45 ли се превръща като се закачи на Олимпуса? Благодаря за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: d256h   
Дата:   22-03-10 16:27

А аааа, байонета на Кониката не е много прост и няма да стане само с подлагащи пръстени, трябва си истински адаптер...

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: dineli   
Дата:   22-03-10 16:41

Ами при това положение май наистина се очертава набор от преходници[smile]. Лятото смятам да пробвам кое как се държи, включително и един телескоп Максутов.

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: gnedkov   
Дата:   22-03-10 16:47

dineli, не дели на 2, а умножавай по 2.....



Публикацията е редактирана (22-03-10 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: tofo   
Дата:   22-03-10 18:43

Я ги пусни в базаря и си вземи нещо като за тебе и не се занимай с глупости...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: tvk75   
Дата:   22-03-10 18:56

tofo е съвсем прав

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: dineli   
Дата:   22-03-10 22:46

Ще се пробвам и ако не ме бива, ще си остана на китака , прави сте. Все пак пътят е един, снимки, мнения от форума и решение "To be, or not to be"

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: pstoev   
Дата:   22-03-10 23:27

преправял съм konica hexanon 50/1,8 към 4/3...не е сложно.а и обективите им са страхотни...
ето нещо готово...
http://www.belerionbooks.com/konica.htm

можеш да потърсиш из гугала convert konica hexanon to 4/3


Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: dineli   
Дата:   23-03-10 00:24

Благодаря за линка, ще ми бъде от полза макар и доста общо да са нахвърляни нещата. Намерил съм и други ръководства за преработка
на Кониката, някои по просто други със сваляне на материал от байонета. Мисля че по удачно е да се запази възможноста на обектива за монтаж и към лентовото тяло.За съжаление не мога да коментирам докато не пипна с ръце обектива и тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: d256h   
Дата:   23-03-10 08:57

Ми не се мъчи, а се свържи със Слав от Търново. Той ми е правил много адаптерни пръстени включително за Коника-Минолта AR2 байонет. Като се разприказвате, той ще ти обясни дали може да се направи нещо или не. Координати на Слав - тук търсиш Slav61

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: dineli   
Дата:   23-03-10 10:55

Далечко ми е Търново.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: gnedkov   
Дата:   23-03-10 10:58

Има си куриери за тая работа.
Слав е професионалист и ако не си супер сръчен стругар и специалист по оптика най-вероятно ще се справи по-добре от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: tofo   
Дата:   23-03-10 11:15

Сметна ли колко преходника ти трябват и на какви пари? И до колко ще използваш всичките обективи? И мислиш ли, че ще изкараш по-добро качество от
ей-тоя обектив, примерно?[smilie8]
Ще са ти малко-по отворени, ама ще имаш яка грижа с фокуса, пък и накрая пак ще си вземеш такъв. С преходници си заслужава да си играеш само, ако имаш и филмово тяло и да ползваш обективите и на него. Ари![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: dineli   
Дата:   23-03-10 12:04

Този обектив,според много мнения е отличен за цената си и със сигурност ще си го взема. Живееме в свят където всичко се решава с натискането на едно копче, което по принцип не е толкова лошо. Тук обаче не става въпрос за пускането на пералня, миялна или друг вид битова техника. Понякога човек иска да постъпи по ексцентрично, нетрадиционно и да види резултата от това което е надробил. Някои го наричат изкуство, други - мацаници, въпрос на гледна точка. Няколко стари обективи с различни оптични качества само ще допринесът за чешане на крастата, това е ясно. Надявам се да ми окажат помощ хората с опит в тази дисциплина, но до началото остават още 2 месеца. Нямам търпение, вярвайте.

Отговори на това съобщение
 Re: E 500 и обективи от лентови SLR
Автор: d256h   
Дата:   23-03-10 13:45

Докато чакаш поснимай с Хелиос (от накой Зенит). И той носи тръпка, а може да си направиш акаунт в сайта на феновете на този обектив.... два месеца са много време, ще се измъчиш от чакане..
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »