Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Split Image Focusing Screen ?
Автор: slyn4ogled   
Дата:   05-12-09 22:14

Здравейте, понеже реших да ъпгрейдна малко моя Д40 за работа с ръчнофокусни обективи, се загледах по тази джаджа.
Моля ви за мнения дали си струва нервите по чакането и инсталирането ?
Предварително благодаря за всички ползотворни мения [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: s_dyakov   
Дата:   05-12-09 22:23

Вземи си по качествен. Катз или Хаода.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   05-12-09 22:30

Доста безсмислено начинание - за Д40 (с цена на старо едва премиваваща 300 лв.) да се дадат почти 300 лв. за кетзай. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   05-12-09 22:44

нали имаш потвърждение на фокуса.... за какво ти е?!?!?!!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slyn4ogled   
Дата:   05-12-09 22:52

@ джъмбо - имам потвърждение, да, но доста се бавя с него - не винаги имам време да дебна кога ще се появи точката в долния ляв ъгъл [smilie25]
За Katz Eye знам - но наистина няма смисъл да се дават такива пари. Затова питам за това нискобюджетно решение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   06-12-09 00:03

колко опит имаш със стара камера с ръчен фокус....

не съм забелязъл с такова матово стъкло да се хваща по-бързо фокуса от колкото е електронно потвърждение....

щото аз имам наблюдение от днес когато си слагах ръчен обектив на дигиталката и на лентовака

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: novi4ok   
Дата:   06-12-09 04:54

A-a-a, не си прав. На старата ми практика екранчето е точно такова и още не мога да се докарам на ръчен фокус на никоня до скоростта с която фокусирах на нея. Ама може би е от обективите - на практиката слагах само цайсове [smilie3].


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dekov   
Дата:   06-12-09 08:38

И при двата вида фокусиране бързината зависи от това,къде се опитваш да фокусираш, на неконтрастна повърхност без различими шарении и двата метода не се справят.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slyn4ogled   
Дата:   06-12-09 11:50

Т.е. до тук везните почти накланят в полза на слагането на тази джаджа ...
А с монтажа някой да се е сблъсквал - какви проблеми мога да си навлека, и какви съвети ще дадете ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asenr   
Дата:   06-12-09 13:27

Аз си взех фокусен екран за 350D от същия продавач и вече година фокусирам с него и съм много доволен. При монтажа му се налепиха някакви боклуци, но ме мързеше да го свалям пак да ги издухам и първоначално снимах с тях, но след време те сами паднаха и не знам сега къде са [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slyn4ogled   
Дата:   07-12-09 00:48

Значи да купувам и аз.
Колега asenr, при монтажа имаше ли някакви особености или трудности ? Намерих едно набързо скалъпено нагледно ръководство в нета, от което нищо не се разбира ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »