Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony A330 vs. Canon 450D/Rebel XSi
Автор: goldens   
Дата:   01-12-09 22:39

Моля ви дайте някакви съвети или надоки,а може и за други апарати...
И въприсът ми е добри ли за сони,защото на мен лично ми допадат,а на повечето не ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-09 22:46

Що не ЕОС 500Д?

Сонито е ок. Иди го виж в магазина.

ЛайфВюто на двата апарата е коренно различно. А330 е с ниска резолюция и не става да увличаваш докато снимаш, ама работи бързо апарата дори в лайфВю режим.

При Канон е обратното можеш да увеличаваш докато си на лайфВю з амакро фокус (поне на 500Д) ама на практика апарата не може да фокусира сам в този режим.

Канонския подход е супер за макро. Сонито е супер за всичко останало.

Не знам как са като картинка еидн спрямо друг. Снимла съм със Сони А300 до исо1600 е прилично. Дори на исо 800 е доста добре. говорим за много слабо осветление.

ПП забравих на сонито дисплея задния е пдвижен това е гъзарско :-) става за снимки от земята или на концерт над главите на хората. Канона това го няма.



Публикацията е редактирана (01-12-09 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-12-09 22:47

Мисли за обективите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-09 22:51

За обективите за този конкретен модле сони ти трябват следните:

1. Сони 50 1.8 - 300 лева
2. Тамрон 17-50/2.8 - 600-700 лева ако не го купиш от БГ за 900
3. Нещо по-дълго - Сигма 70-300 или Сони 55-200 или минолта 70-210
4. или ако искаш един за всичко Сони 18-250 - 800 лева


какво няма за сони

1. 85 1.8 т.е. евтин портретен обектив ... 50 1.8 върши работа ам не съвсем, Тамрон 90 2.8 се справя хем в тая роля хем като макро

2. има разни специализирани обективи на канон дето ги няма за Сони - тилт-шифт

Другото не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-12-09 22:59

Суша е в градинката на Сони. Затова Тамрон, Токина и Сигма успяват там да продадат модели, които в Канонската градинка си имат оригинални.

Предимството на Сони е в старите Минолтенски обективи, ако ти се занимава.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   01-12-09 23:41

предпочитам да ми е суша и да снимам със сигма 70-200/2.8 за 1000лв от колкото марковия еквивалент за 4000 :)... а да и на сони този обектив става стабилизиран :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikel   
Дата:   02-12-09 02:29

Предимство на Сонито е стабилизацията на матрицата. Избягват се скъпите стабилизирани обективи. А Сигма и Тамрон напоследък правят много добри обективи на добри цени. Токина са малко по-скъпи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   02-12-09 03:41

Отделно, че има разни стари - 1989г.
/лицензирани от минолта/ обективи от странни марки - Сакар - лично аз съм с висока оценка от реален тест с такъв на ФФ тяло за убийствените ибейски цени от 50$.
Минолта монт, АФ кове [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: goldens   
Дата:   02-12-09 08:54

Гледам,че сега ги продават, на изгодни цени със обектив Canon EOS 450D + 18-55mm IS KIT и Sony A330 + 18-55mm,за начало неможе ли с по един обектив,примерно за зоом и по-натам да купя още един.. ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-12-09 11:49

Всичко може в зависимост от това какво и как ще снимаш. Какво имаш предвид обектив "за зоом"? Предполагам че искаш да кажеш нещо с по-голямо "приближение". Ако е така, китовите 18-55 няма да ти харесат.
Моят съвет е, ако няма да е Канон или Никон, вместо Сони да вземеш Пентакс. В момента за същите пари като за Сонито можеш да вземеш Пентакс К-м с два обектива- 18-55 и 50-200, което си е почти напълно завършена система. Или пък за малко повече, К-х със същите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   02-12-09 15:23

goldens може и 2 години с тоя обектив да караш. За двата има доста добри отзиви сред китовите са доста напред като качества май (поне Канона. Сонито 18-55 е много ново и има малко отзиви, но са позитивни)

От моя опит ще ти се иска нещо по творческо да правиш да снимаш с плитък фокус, да снимаш при слаба светлина. Сони или Канон 50/1.8 са добри идеи за 2-ри обектив след някой друг месец (минолта 50 1.7 е по евтина и може би малко по-добра идея за А330)

Друг вариант е да ти се снимат някакви по отдалечени предмети. Ако са немирни пилци си трябват повечко пари. ама инак за по-голямо приближение виж номер 3 по горе.

и така....абе ще питаш тука като разбереш какво ти се снима. Ама с ДСЛр се подготви за 1000 кинта на година обективи!

А мисля че и двете марки предлгат комплекти с два обектива. Сони комплекта е много добър между другото - 55-200 е добро попадение. (Сони 75-300 може още да се предлага не е много лош ама по добре 55-200)



Публикацията е редактирана (02-12-09 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: goldens   
Дата:   02-12-09 20:45

Ами аз в момента съм с Panasonic Lumix FZ28 от миналата коледа,идеята ми е такава,че по-другата година искам да уча в чужбина фотография и исках тези две години да си взема DSLR и да мога да свикна с такава машинка,разбира се ще снимам всичко,но най-вече хора(животни)и по-често макрота отколкото пейзажи,та исках просто когато си взема апарата за началото да съм с един обектив и после като отново имам финански ще гледам да си взема още един ... Но кой обектив ще ми върши по-обща работа за начало ( може би към сонито е въпросът ми,защото повече ми харесва,не съм решила окончателно,но...? )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   02-12-09 20:51

За макрото задръж Лумикса.
За начало 18-55 ще ти е най-ползвания обектив.
За Канон логично продължение е 55-250ИС, 50/1.8 (50/1.4), 85/1.8.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: goldens   
Дата:   03-12-09 11:35

[smilie11] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   03-12-09 11:57

Еми по-общо ти писахме вече - 18-55 не е лош избор както при Сони така и при Канон.

Лично аз предпочитам Тамрон 17-50 / 2.8 заради постоянната максимална бленда 2.8 и прекрасната оптика.

ама и двата кита са доста добри за 100-тината лева които плащаш.

Ето ти ревюта. На английски са но извода е, че и двата обектива са много добри. Много добра стабилизация има и в двата случая (канон имат стар обектив 18-55 без стабилизация, не мисля, че го продават ама все пак провери дали пише Image Stabilizer на обектива ако купуваш Канон)

Канон

Сони

Tamron за сравнение ама той излиза към 600 - 800 лева отгоре и сигурно ти е скъп

Решението е кой апарат повече те кефи.

При сони има лайфВю с коеот можеш да кадрираш и снимаш. Има и стабилизация със всички обективи.

Канон има по-голям асортимент обективи. Има няколко които за сега са проблем при Сони но нищо страшно не е. Канон имат и професионални тела за по 10,000 лева т.е. потенциално всички обективи които копуваш ще можеш да и ги ползваш дори на скъпото тяло - въпреки че до тогава сигурно ще си сменила обективите т.е. ако дваш 10-12 хиляди за апарат ще дадеш и още 5-6 хиляди за обективи. За сега ако ще снимаш професионално диви животни или състезания Канон определно е по-добрия избор.



Публикацията е редактирана (03-12-09 11:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »