Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Събиране на стари (изтощени) батерии?
Автор: d256h   
Дата:   29-10-09 13:44

Знам, че от две години има закон задължаващ вносителите на батерии да осигуряват места за връщане на отработени (изтощени) батерии...

Обаче все още не съм видял контейнери на видно място в магазините ни ... да е масова практика. В Гърция примерно, във всеки магазин, който продава фотоапарати има прозрачен контейнер за стари батерии и всеки може да си изхвърли изхабените там...

В нашия офис съм поставил контейнер и сме събрали доста батерии... ето че дойде време да се предадат... някъде!

Тази тема има за цел да направим списък по градове и адреси, където може да се връщат стари батерии. Моля да не се спами и постовете да бъдат максимално информативни!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   29-10-09 13:44

В този втори пост ще направим списъка..

========== гр.София ==============
1. Германос в Люлин 6 (Фантастико);
2. Хенди/Фуджи в ХИТ Люлин;
3. Магазини Конрад;
4. Всички магазини Метро;
5. Технически Университет в магазина за електроника Блок №1
6. Ателието на ZED, повечето го познаваме, бул. Христо Смирненски №16
7. Верига магазини SexWell - срещу батериите ти дават презервативи!




=========== гр.Варна ==============
1. Германос на бул.Мария Луиза, събират стари батерии в прозрачен контейнер;



Публикацията е редактирана (30-10-09 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   29-10-09 13:46

Германос в Люлин 6 (Фантастико)
Хенди/Фуджи в ХИТ Люлин

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   29-10-09 13:47

Донеси ги в Метро, ще ти се зарадват много:)))
колко доста сте събрали между другото?
ако искаш може да разпитам ние къде ги предаваме, ама май идват от някоя от фирмите и опразват контейнера през определено време.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   29-10-09 13:49

ОК научете кой ги събира и къде се предават с точни адреси и пишете тук!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: otvorenia   
Дата:   29-10-09 14:05

Полезна тема

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: adutsov   
Дата:   29-10-09 14:17

в Конрад знам че има контейнер.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: охо   
Дата:   29-10-09 14:28

Мда.. Полезна тема [smilie24]
Аз само да кажа, че преди няколко седмици в Технополис попитах къде да си изхвърля старите батерии, касиерката ме погледна с нескрит присмех, протегна ръка и каза "Дайте, аз ще ги изхвърля в кошчето вместо вас". Стъписан обясних какво казва законът за търговските вериги предлагащи батерии. Тогава тя се обади на най-близкия консултант и той дойде и ми ги взе, казвайки, че той ще се погрижи. Обзалагам се, че ги е изхвърлил в общия боклук...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikola_bathory   
Дата:   29-10-09 14:39

Стари батерии от всякакъв вид изхвърлям в кофата за боклук на улицата. [smile] Същото важи и за супер стари компютърни части, които не работят и няма смисъл от ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dvda   
Дата:   29-10-09 14:47

Аз гледах в един офис на МТЕЛ в Хасково. Пишеше на него за страри уреди, но преполагам е само за ГСМ-и. Ако занеса батерии, най вероятно ще ме върнат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-10-09 14:48

И аз имам събрани сигурно над 200 батерии от различни видове - както обикновени Никел-метал-хидридни батерии така и най-различни модели Литиеви батерии, които събирам от години. Няма да е зле да ги предам някъде но във Варна не знам къде може да стане това. Сега разбирам, че може да го направя в Метро. [smilie24]



П.П. nikola_bathory - предполагаш, че все още има хора в този форум, които да не са разбрали колко си тъп (и сигурно наистина има такива хора де) и държиш и те да научат колкко невероятно ограничени са твоите мисловни функции... нали?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   29-10-09 15:00

Хайде да добавя все пак:)

- всички магазини Метро в цялата страна имат контейнери. Има и контейнери и за електро-уреди и електроника. адресите на магазините да давам ли, че са 11:)

- Техномаркет на Цариградско шосе в София има контейнер за стари батерии, контейнер за стари gsm-и на щанда на германос и контейнер за електроуреди отзад в края на паркинга.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   29-10-09 15:05

Тъкмо смених батериите на няколко ups-a в службата и старите ще заминат в близкият контейнер /просто няма къде/. Питах човекът от компютърната фирма събират ли ги за предаване, а той отвръща че ги хвърлят на боклука.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   29-10-09 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   29-10-09 17:30

Технически Университет София, магазина за електроника в 1ви блок. На скоро си копувах батерия от там и ми предложиха да изхвърля старата си при тях.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   30-10-09 09:01

За неразбралите повтарям...

Темата събира адреси, където човек може да си занесе използваните, стари батерии...

Моля без спам, бъдете точни и прецизни, за да ни е по-лесен живота в 'тези интересни времена'!

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   30-10-09 09:31

Има маса законови и подзаконови разпоредби по тоз въпрос. Тъй като това ми е професията, ако искате, ще се поразровя и ще ги побликувам тука. Като споменете текст от закона на някой като гореспоменатия консултант, той обикновено се посира в панталоните. Това за законите. А в наредбите, което има всяка община (тях ги изготвя и приема съответният Общинския съвет), можете да се поровите сами. Като сигнализирате за двама-трима магазинери-идиоти, и ги глобят, останалите ще си седнат на задника.
Ако искате, и текст на сигнала ще пусна тука, направо да се ползва. Който има конкретни въпроси, да ми пише на лично съобщение. Местните и държавните власти могат да се притиснат така, че да свършат работа. Знам, защото съм го правил.
А за кретените, дето не им дреме, че кадмият само от една хвърлена в коша батерия АА отравя до пълна неизползаемост 600 кубически метра вода, май нищо не може да се направи. Лоботомията е вече незаконна. За съжаление!



Публикацията е редактирана (02-11-09 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   30-10-09 09:38

jeremiah мерси, включвай се смело, пускай текстовете, ще направим 'добра тема'!

..и аз за кадмия да кажа... направо останах треснат от един филм показващ, колко е отровна една обикновена батерия и колко много замърсява природата ако се изхвърли, ей така на полянката с тревичка...


Хора, стегнете се, че сами ще се изтровим от мързел!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   30-10-09 09:40

Батериите ОК - вече има места за хвърляне. Обаче какво правим с оловните стари акумулатори от автомобилите? В момента имам 2 броя, 'щото незнам къде да ги хвърля. А не ми се иска за скрап, защото там ще го изсипят в канала.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: langel   
Дата:   30-10-09 09:45

Във Варна - Германос на Мария луиза събират стари батерии в прозрачен контейнер.

Интересно ми обаче какво се случва с тези батерии след това.

Или е като с разделното сметосъбиране - накрая всичко на едно място.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   30-10-09 09:46

SexWell ти дават срещу батериите презервативи!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zed   
Дата:   30-10-09 10:06

В моето ателие преди около 2 години започнахме да ги събираме. Имаме човек, който идва и ги взима и ги носи където трябва[smile]
Имаме клиенти, които специално идват без да пазаруват за да си оставят старите батерии.
Така, че ако вие е удобно мястото може да заповядате.
http://www.photo-place.org/page.php?id=4



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   30-10-09 10:21

"носи където трябва" - къде, ако не е тайна? и сигурно ли е, че не отиват в контейнера с надпис ДИТЦ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-10-09 10:29

Има фирми като Екобулпак, които взимат пари от държавата за да събират тези опасни отпадъци. Дейността им се следи.

Нашата фирма като вносител на голямо количество оборудване, подлежащо нарециклиране след (не малко) време, има договор с една от фирмите и опаковки, употребявани консумативи и резервни части, старо оборудване се събира и извозва в депо за преработка.

Има такива депа и за БатериЙ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   30-10-09 14:05

Много странен сайт имат Екобулпак. В първия момент изглежда, че е ясен и информативен, но като се разходиш и поразгледаш в него ... максимално мътна работа.

Лъха ми на комсомолски стил на ИВД от ръководството на Юридически факултет на Софийски университет, по времето на Тато...

Хмм.....



Публикацията е редактирана (30-10-09 14:21)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »