Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Изложба "Усещане за море" - победителите и снимките!
Автор: photosynthesis   
Дата:   20-10-09 22:57

Фотографска изложба "Усещане за море"
26.10 - 9.11 пред Народен театър "Иван Вазов"
Откриване: 26 октомври от 18:30 часа.



Измислица ли е морето?
Вечният въпрос на големия български поет на морето, бургаските улици и пристанища винаги ще търси своя отговор и ще продължава да бъде извор на вдъхновение.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photosynthesis   
Дата:   20-10-09 23:02

Фотографии, вдъхновени от силата на словото и от многобройните лица на морето, този жив образ на човешката душа, ще бъдат показани в изложбата “УСЕЩАНЕ ЗА МОРЕ”, организирана от PhotoSynthesis, мястото за фотография, хора и идеи.


Изложбата “УСЕЩАНЕ ЗА МОРE” представя най-добрите кадри от едноименния фотоконкурс, посветен на Христо Фотев - фотографии, в които главният герой е морето във всичките му проявления и в цялото богатство на човешки емоции, свързани с него.

В конкурса взеха участие над 400 автора с над 2500 снимки. От тях журито – в лицето на Александър Иванов, Евгения Христова, Николай Трейман избра най-добрите морски вдъхновения и интерпретации.

Такааа... Ето и наградените [smile]

Първа награда - Ангелина Шишманидова за снимката си „Лятно време”

http://photosynthesis.bg/UserFiles/Image/lidiq/1.%20Angelina%20Shishmanidova-Lyatno%20vreme.jpg


Втора награда - Емилиян Дечев за снимката си ”Но морето не напуска нас”

http://photosynthesis.bg/UserFiles/Image/lidiq/2.%20Emiliyan%20Dechev-No%20moreto%20ne%20napuska%20n


Трета награда - Хилми Масрафчи за снимката си ”Лебедово море”

http://photosynthesis.bg/UserFiles/Image/lidiq/3.Hilmi%20Masrafchi-Lebedovo%20more.jpg




И поощрителната награда на ФотоСинтезис - Статул Карабашев за снимката си ”Новогодишни емоции в северно море”

http://photosynthesis.bg/UserFiles/Image/lidiq/+%20Statul%20Karabashev-Novogodishni%20emocii%20v%20s



ТУК можете да видите и останалите снимки от изложбата [smile]

Честито на спечелилите[beer]

Благодарим на всички участници и на публиката за снимките, настроението, емоциите и изобщо за удоволствието! До нови срещи [beer]



Публикацията е редактирана (27-10-09 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yakumo   
Дата:   22-10-09 16:26

Малко раничко откриването май [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   22-10-09 18:34

Да- далече е до другото лято... [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yakumo   
Дата:   23-10-09 12:05

Аз за часа говорех [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photosynthesis   
Дата:   23-10-09 23:49

В неделя се сменя времето, и 18:30 вече не е така рано, топло и светло.

Но пък ще подгреем с топлина в душите и червено винце ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: siliana   
Дата:   26-10-09 12:57

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   26-10-09 16:47

Приятели, използвайте събитието, за да побщувате колективно или насаме с фотографското изкуство!
Така или иначе, такива събития са рядкост на културния ни небосклон.
Приятно общуване!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   26-10-09 17:11

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   26-10-09 17:39

И да кажете после кои са наградените[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   26-10-09 20:37

Много приятна изложба! Всичко беше 6 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nik1   
Дата:   27-10-09 09:56

Браво!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   27-10-09 09:59

Ще качите ли снимките в сайта си, за да можем и ние, които няма да можем да ги разгледаме на място да се насладим ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photosynthesis   
Дата:   27-10-09 16:18

Победителите - във втория пост [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   29-10-09 00:20


http://photosynthesis.bg/pictures/konkurs/1953_pic.jpg




http://photosynthesis.bg/pictures/konkurs/1969_pic.jpg



На живо изглеждат много добре!
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   29-10-09 03:07

Да-посетете я докато я има! [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   31-10-09 16:52

На мен ми хареса снимката спечелила 3тото място на Хилди Масрафчи - "Лебедово море"!Поздравления![smilie24] На откриването не можах да дойда, но голяма част от снимките които видях на страницата на Фотосинтезис не ме кефят. лично мнение! Може би на живо изглеждат по-добре... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   31-10-09 20:48

Според мен пък не бяха това трите най-добри снимки от показаните, а доколкото видях, по други теми кой е участвал, май и от всички участници въобще.. Ама жури..[smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Изложба "Усещане за море" - победителите и снимките!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-11-09 13:27

Всяка фотоизложба е чудесно събитие за всички , които обичат и творят фотография.
След всяка изложба , обаче остават и някои въпроси, които би трябвало да получат някога и своите отговори.

Ето ги и моите:
1. Ако това са най-добрите снимки от 4500 подадени, то или нивото е било , като за детски конкурс или нивото на журито е било аматьорско.Гледайки имената им не би трябвало да са начинаещи...[smilie8]

2.Първата награда направо ме озадачава(нищо против автора). Напоследък има една тенденция да се награждават държащи се за главата баби или седящи зад маса дядовци които се черпят или просто почиват. Никога няма да разбера прехласването на някои журиращи по подобни кадри.

3. Има няколко снимки, които са с много силно излъчване - третата награда на Хилми Масрафчи или ненаградената снимка на А. Ненов




но има и снимки, които са обикновени, скучни и са , като пълнеж. Какво арт внушение може да има снимка на море с небе и ....толкова? Подобни милиони кадри се правят всяка година от туристите, но те нямат претенции за нещо повече от снимка за спомен.
Странна ми се вижда липсата на актова фотография, а темата силно си кореспондира с голото тяло. Предполагам, че подадените актови снимки са изхвърлени умишлено, както напоследък често се случва.

Ще ми се да се видят някъде всички подадени снимки, за да може всеки да си направи заключенията относно нивото и компетентността на оценяващите. Даже и къде по-аматьорските конкурси на Германос или на Макдоналдс показват в нета ВСИЧКИ подадени снимки пък , който иска да си ги разглежда.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   01-11-09 13:39

И на мен най-ми хареса показаната от теб снимка на Ненов. Още се спори дали е монтаж..? Има си го блъскащото усещане..[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: screaming_elmo   
Дата:   01-11-09 14:15

На мен ми се стори малко сухарско.
Никакво внимание от страна на зрителите.Когато Недялко Йорданов излезе да говори,малко хора му обърнаха внимание...
инъче изложбата беше добра

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   01-11-09 16:51

и според мен е задължително да може да се видят всички участвали кадри някъде..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photosynthesis   
Дата:   02-11-09 21:07

Спорове по наградените снимки винаги има, факт - всеки има различно мнение и вкус.

Избрани са за участие снимките, които най-добре са изразили усещането за море и които са технически адекватни. Няма значение дали има на тях голо тяло - важното е какво внушват.
Журито се е съобраявало единствено с естетическите си критерии на фотографи. Изложбата е хубава, поне на нас ни харесва

А всички 2500 снимки няма и смисъл да качваме - това не е оценка на публиката...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   02-11-09 21:17

Нощно време с жълтото осветление изглежда по-интимно, най-вече отдалеч...

Видях я вчера и през деня (просто минавах оттам), но не е същото.

Наоколо се навъртат доста зрители, не може да се отрече...

***

Иначе и от изложбата, имаща се за представителна за няколко десетилетия фотография у нас, показана в НХГ, неизкушеният зрител оставаше с впечатлението, че най-фотогенични са бабите и дядовците, изпречили се пред обективите на авторите...

Остава донякъде (поне за мен) загадка какво общо имат новогодишните емоции в Северно море със стиховете на Х. Ф., но знае ли човек.

Кадърът, заснет някъде из казбите на Магреба, предполагам, е по-красив на дневна светлина.

Изненадах се приятно и на обилието на чернобели кадри.

Вярно, че има доста море насред Градската градина, което, само по себе си, е събитие в студа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-11-09 23:14

photosynthesis, отговорът Ви е достоен за съжаление ...
Навява спомени от едно отминало време преди 1989г.[smilie23]

Казвате ми на мен и на останалите мислещи нещо от сорта- "Що не си ...гледате работата, а ?"
Понякога и в отчитането на комсомолска дейност трябва да има поне малко морал, не мислите ли?.

И пак ще попитам ЗАЩО не може, да се качат тези 2500 снимки? Нещо с ДАНС ли или СРС има...[smilie18]
Нека да ги видят хората постфактум, какво е толкова страшното?

Жалка и тъжна история с отчитане на дейност явно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »