Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 === ПОКАНА ЗА ИЗЛОЖБА ===
Автор: J0R0   
Дата:   15-09-09 19:50

Утре 16.09.2009 от 18 ч. във фоайето на Столична библиотека, пл. Славейков №4, ще бъде открита фотоизложбата "Духът на София". Автори на снимките сме аз и Бони. Снимките са около 100 на брой, отпечатани в сравнително голям формат (60х40). Оригиналната изложба беше отпечатана в размери 90х60, но от много показване тук и там така и не стигна до София.

Изложбата е отпечатана във фирма Фактор на принтери Епсън и мога да кажа че печатът е много добър. Снимките представят София основно от позитивна гледна точка, защото изложбата е посветена на 130-годишнината от обявяването на София за столица. Красиви сгради, ежедневието на хората, интересни културни събития, случващи се в града...

Заповядайте на откриването.

Изложбата може да бъде видяна до края на месец септември.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   15-09-09 19:53

само едно кадърче може ли да покажеш. Стана ми интересно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi_i_g   
Дата:   15-09-09 19:57

До кога може да се види изложбата?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   15-09-09 20:00


http://joro.photo-forum.net/images/sofia01.jpg





http://joro.photo-forum.net/images/sofia02.jpg






http://joro.photo-forum.net/images/sofia03.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   15-09-09 20:01

Не е ясно докога ще е. От общината казаха "ще видим, ще я държим достатъчно дълго"...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   15-09-09 20:16

Само да уточня, че изложбата беше експонирана 60х90 в Москва по случай дните на София в Москва . Поради спецификата на поръчката в януари и да "стане до март" голяма част от кадрите са заснети при малко по-зимни условия:) Тогава беше отпечатана по много интересен начин - копията бяха вградени в специална полимерна структура и изглеждаха малко като триизмерни. Това изпълнение беше на Фото "Браво" от Плевен и според запознати е уникална германска технология. В момента обикала Русия, надяваме се да я върнат в оригиналния вид и в България.
За техничарите - снимките са правени основно с А900 и Фуджи С5, но има и няколко със Сигма и дори няколко с Канон Г3 :)
На едно от паната има две снимки 60х40, едната с А900, другата с Г3:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   15-09-09 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   15-09-09 21:08

valjo, мерси за оценката. Особено е ценна, когато е дадена от такъв добър фотограф.[beer]
Не мислех да ти отговарям на така зададен въпрос, но всеки който желае може да опише проект, съобразен с културната програма на дирекция култура, да представи портфолио, да попълни всички формуляри и така да участва на сесиите. Има си всичко описано онлайн.



Публикацията е редактирана (15-09-09 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   15-09-09 21:37

Бони, ако не ти е проблем, цъкни кадрите в едно слайдшоу. Ще е по-лесно за всички да разгледат, ако не са от София. Сега ако има причини това да не може да се направи (не и технически, разбира се) това е друг въпрос. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   15-09-09 21:50

Няма проблем, след откриването.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   15-09-09 21:54

Супер... ще очаквам с нетърпение. Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-09-09 21:55

Всяка една фотографска изложба е прекрасно събитие и в мрака на тоталната простотия , заливаща ни с псевдозвезди, псевдопевци и артисти би трябвало да се приветства.

Тук обаче възниква въпроса, кой плати за този скъп "проект" (думата за ангажирано изкуство- разбирай, като някогашните конкурси за политическа песен "Ален мак" с непрекъснат лауреат Стенли)[smile]

Текста :"Поради спецификата на поръчката..."
ме накара да се усещам със смесени чувства, защото да ти поръчат фотоизложба със задание и рапорт пред Бекир Кадиров (Бисер Киров-марксиста, който е културно аташе на посолството ни в Москва) ми идва в малко повече през 2009г.

Оставам на мнението, че е много по- добре да се види тази фотоизложба, отколкото да се гледат напъните на Сашка Васева и Нед...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   15-09-09 22:06

Аз лично не съм и очаквал друго, освен да търсите под вола теле....
А питате ли кой плати 30-те изложби на форумци, които сме организирали???
А питате ли защо въртим банери на Епсън-Фактор, който ни печата изложбите, включително и тези на форумци?
Иначе по-горе съм казал. Има си програма на дирекция култура, участвайте с проекти и идеи, по описаните приоритети, никой не ви спира. Прочетете програмата, напишете проект, защитете го, представете портфолио, финансирайте го и ако ви го одобрят и бъде реализиран, може да си възвърнете парите по финансирането. А може и не...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   15-09-09 22:20

кой плати за този скъп "проект" - Столична община, кой друг.

Общината си има културна програма.
Тя не е тайна, обявява се за всеки сезон.
Всеки който желае може да кандидатства за финансиране по определени теми.
На сесията на общината различните проекти се гласуват и част от тях се одобряват за финансиране.

"Изкуство" е силно казано. Изложбата има по-скоро информативен характер. Целите на организаторите са да покажат красивите страни на нашата столица пред жителите на други европейски столици (започна от Москва, но в проекта е изложбата да бъде показана в Рим, Брюксел и т.н.).

Тази покана е ПОКАНА, а не задължение.
Никой не е длъжен да ходи да я гледа, ако смята че авторите сме посредствени или че е ангажирано изкуство и т.н.

Тук преди време бях пуснал една снимка на гола пияна жена на бул. Витоша, ами изядоха ме с парцалите защо съм показвал България от лошата и страна.
Ето сега я показваме от красивата и страна - пак недоволни... няма угодия, бе, няма!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-09-09 22:22

boni, не тъся телета, но оставам на мнението, че проект за фотоизкуство ми звучи доста странно. Разбира се щом има дирекции, и цяла свита тунеядци, които си оправдават заплатите с "проекти" може и да е изгодно.

Ще взема и аз да опитам , но в дом Витгенщайн и да го напълниме с голи тела по тема "Гол и бос ли е българина ?"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: c5   
Дата:   15-09-09 22:24

[smilie24] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   15-09-09 22:31

Господинов, никой не те кара да работиш по проекти. Може да го правиш и сам.
Иначе все пак дирекция култура на общината е организирала стотици фестивали ( пример - последния фолклорен фестивал), сцени , оркестри, изложби и още много други неща в столицата. Маса изложби на открито са също реализирани, благодарение на тях. Включително и няколко сборни на форумци и включително много на отделни личности. Примерно скоро беше показана изложба на Taurus13 и Algaivel.
Да говориш в случая за тунеядци за тези няколко души, които работят там е меко казано непочтено.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   15-09-09 22:34

И тука се окакаха! Завист, недооцененост, ...
Чак и на мен ми е неудобно, като чета изказвания, пълни с толкова много, дребна злоба.

Успех на изложбата!

П.П. Ей, безплатно и без работа се получава само наследството. (но и за него се плащат данъци)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mswin   
Дата:   15-09-09 22:45

То бива завист, ама това минава всякъкви граници. Аз лично се въхищавам на тези хора и им благодаря за красивите кадри!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-09-09 22:47

Кво ривете бе? Сетили са се, направили са я. Утре вие можете да направите изложба ако се сетите и ако има какво да покажете. Направете я по-хубава вашата и ще ви се възхищаваме.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   15-09-09 22:49

Ето няколко кадъра и от мен. Ще пуснем всички след откриването.


http://belfo.photo-forum.net/sofia/b01.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sofia/b02.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sofia/b04.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sofia/b05.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sofia/b07.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sofia/b15.jpg





Публикацията е редактирана (15-09-09 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marrio31   
Дата:   15-09-09 23:02

мдаа,много завистливи и злобни хорица има[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-09-09 23:08

Каква завист, какви пет лева...
Просто не харесвам поръчково изкуство и толкова, иначе видях доста хубави кадри в поста на Бони.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   15-09-09 23:13

Автор: marrio31
Дата: 15-09-09 23:02

мдаа,много завистливи и злобни хорица има




Да бе , вместо да кажат ЧЕСТИТО,БРАВО - те почнаха да питат ама от къде $ , защо Вие и т н [smilie23]



Публикацията е редактирана (15-09-09 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: modiliani   
Дата:   15-09-09 23:21




Живи и здрави да сте Жоро и Бони. Няма да пропусна да дойда и да видя изложбата!
Благдаря Ви....


пс...

Боже...боже..кви завистливи коп...л'та немам думи !!! Интелигентността и на двама Ви и достатъчно висока / лично съм се убедила в това/ и смятам, че такива изказвания може да бъдат подминати само с усмивка....подарете им я.......защото друго глупавите им мозъци не искат да вземат, а може би и не могат!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »