Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпроси за видео с канон 5д2
Автор: mkaraveloff   
Дата:   21-09-09 12:36

моля за малко помощ...
не разбирам от видео и монтаж и затова е възможно на някои хора въпросите ми да се сторят много тъпи.
монтирам с imovie '08 (за сега) и ме интересува когато искам да конвертирам видео с резолюция 1080p, какъв формат и настройки към него е най-добре да избера. Пробвах няколко варианта... В единия случай избирам да ми се запише в .mov формат с компресия H264 ,програмата дава ерор по средата, горе долу по средата на конвертирането.
В другия случай го конвертирам в MPEG-4 с настройки които прочетох в един сайт. В този слузай когато пусна на dvd-то вече конфертираното видео се получава едно насичане което го няма в програмата за монтиране преди конвертирането.
моля, споделете според вас кои настройки според вас е най-добре да избера. трябват ли ми други софтуери на компютъра които ще решат проблема с това насичане...
ще съм благодарен за всякакви съвети
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   21-09-09 12:38

леле, извинявайте за правописа, но вместо да дам предварителен преглед натиснах публикувай[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   21-09-09 16:23

Братле, апарата записва видео с 30 кадъра в секунда. Ти коко му задаваш за готов конвертиран файл? Възможно е там да се получава насичането.[smilie11] А и видео редактора който използваш не е от най-популярните[cool] В една друга тема споделих моят начин на конвертиране така, че copy/paste и тук:

Лично аз видеото не го обработвам в HD. Бачкам си на нашия стандарт ПАЛ. Нека споделя един простичък начин за конвертиране но за моя радост се оказа доста добър. МОВ фаиловете ги прекарвам през ТОТАЛ ВИДЕО КОНВЕРТОР. Задавам му ТХЕ БЕСТ настройки
/PAL 720x576, 25 f/s, video bitrate 8000/ и ги пускам. След като са конвертирани новите файлчета са естествено с разширение .VOB. Сменям разширението чрез преименуване на .mpg и вече спокойно минават през всеки видео редактор. Ето резултата, като предварително се извинявам за кофти компресията, оригинала е перфектен
ЕТО: http://vimeo.com/5346374


Само да отбележа, че видеото е правено с малкото братче /цанон 500д/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   21-09-09 16:29

Ползвай Final Cut Pro 7. Това е истинската програма за монтаж на Mac. [smilie3]

Компресията зависи как ще ползваш видеото. За интернет е едно, за ДВД/блу рей - друго. Сигурен съм, че го знаеш, но не си уточнил и затова не знам какво да ти кажа по въпроса "... какъв формат и настройки към него е най-добре да избера.".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   21-09-09 17:09

ALBIREO
интересува ме да го конвертирам по начин по който ще се вижда най добре на двд-то след това

slavoart
колега, PAL 720x576, 25 f/s, не е ли доста далече от HD 1080p

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   21-09-09 17:36

Естествено е, че е по далеч/назад от 1080. По скоро при теб проблема не е в резолюцията а в броя кадри в секунда. всеки софтуер конвертира различно и там се получава дропенето и прескачането на картината. обърни внимание, че това става точно на всяка секунда[smile] А и ПАЛ /720х576/ за сега е основната система в 60% от държавите по света. Ако записваш на Блу рей е оправдано използването на максимална видео резолюция, но ако ги печеш на обикновенни двд дискчета за кратки клипове може другото е компромис[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   21-09-09 17:47

slavoart
благодаря ти много сега прочетох някои неща и ми стана ясно за какво ми говориш. мисля скоро да започна да разучавам final cut pro, но засега се боря с imovie 08.
и така там в менютата на MPEG няма PAL 720х576, а има PAL 768х576. според теб това ще окаже ли някакво влиание при конвертирането?
почерпя като станат нещата [beer]



Публикацията е редактирана (21-09-09 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   21-09-09 19:31

Не съм използвал втората резолюция но най-вероятно тя влиза в рамките на aspekt ratio: 16:9. Всичко е въпрос на проби и експерименти. Хубаво е че четеш и се интересуваш.[smilie24] Разнообразието от стандарти,формати, резолюции е голямо, въпроса е да откриеш това което задоволява твоите виждания за качество. Aко бачкаш на МАК си изтегли СОНИ ВЕГАС за него[shtrak] Успехи!!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hash   
Дата:   21-09-09 20:54

ако не си открил все още този сайт, разгледай го:

http://www.cinema5d.com/


има много информация по тези въпроси :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »