Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 проблем с фотошоп
Автор: ittv   
Дата:   19-09-09 19:42

Здравейте,

Имам следния проблем, снимам с ръчно зададен баланс на бялото на 5500К, след като отворя снимките в Camera Raw, ми дава, че белия баланс е As Shot, само че температурата я показва да е 5150, и цветовете ми излизат малко бледи. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем, който да може да ми помогне?

Благодаря на отзовалите се предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   19-09-09 20:33

Като влезеш после във фотошоп, задай цветово пространство AdobeRGB и няма да ти излизат бледи цветовете. Още повече, че можеш да да си зададеш и температурата каквато я искаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   19-09-09 20:38

цветовото пространство ми е AdobeRGB, за температурата знам, че мога да си я задавам каквато си искам, но при положение, че съм я задал във фотоапарата 5500 и като отворя роу фаил-а е 5150, ама някак си не ме кефи за всички снимки да го сменям при положение, че вече съм задал такава температура каквато ми трябва [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   19-09-09 20:49

Ами то и ако снимаш ЧБ в РОУ, като отвориш с Камера Роу ще се виждат абсолютно цветни, и пак ще трябва да ги променяш всичките, което става много лесно, само променяш първата, и синхронизираш всички останали! [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »