Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 DSLR с обектив за 700 лв?
Автор: martyr   
Дата:   30-08-09 22:48

Здравейте,

аз съм любител с желание да се развива във фотографията, която ми става все по-сериозно хоби. Досега съм снимал с типичната несериозна семейна сапунерка, която определено не ме удовлетворява нито като възможности, нито като настройки или каквото и да е.

От доста време се каня да посегна към по-способната фотографска техника и съм убеден, че искам именно DSLR, а не висок клас superzoom сапунерка или нещо подобно.

Напълно разбирам, че за тези пари не мога да се окомплектовам с нищо друго освен някакъв entry-level модел или стар mid-range модел на старо.

Засега съм се насочил към нов Olympus E-420, за който видях, че се продава с китов обектив за 700 лв. Четох за него обаче, че липсата на стабилизация създавала проблеми. Доколко трябва да се притеснявам от това?

Изобщо, има ли други предложения на цена, съизмерима с тази на E-420, и по-добра идея ли ще е да взема нещо на старо за тези пари? Ако да, какво бихте ми препоръчали?

Благодаря! :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-08-09 22:51

Ще те разочаровам с моят съвет, но въпреки това е 100% верен: Липсата на познания създава най-големите проблеми. В този ред на мисли похарчи 200 лева за курс по фотография, а с останалите 500 ще си наясно какво да правиш и колко ще постигнеш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   30-08-09 23:02

martyr аз също като теб съм начинаещ лябител и досега съм снимал само с прости сапунерки. Но от скоро се запалих сериозно и ще взимам DSLR. Имах възможността да снимам с Никон Д60 и съм много доволен- идеален за аматьори, също прочетох и доста литература. Ако ти харесва олимпуса- вземи го. Всичко е до усещане[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: t.marev   
Дата:   30-08-09 23:05

Хайде и аз да питам нещо...отдавна се каня.[smile] Какво е това DSLR ?[smilie8] Гледам постоянно някой го споменава...па никой не казва - яде ли се, пие ли се...Някуи викът, че сА снимАло с негу, ма ни гу вярвам, щоту идно времи са снимаше с фотуапарати, па сига с дизел..такова с DSLR [smilie8] Нещу нифелна ми са види таа рабута, та затуй викам - КОЙ ТУЙ НЯЩУ DSLR ?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   30-08-09 23:06

asahi - аре стига с тия съвети по фотография. Като нямаш с какво да снимаш, и на 100 курса да отидеш, нищо няма да произведеш! Като имаш апарат, винаги можеш да четеш след това и да развиваш, ама е важно да седиш и да щракаш с нещо.

Колкото до стабилизацията - не е болка за умиране, но си е благинка, определено!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: whipmaster   
Дата:   30-08-09 23:12

Тъй като се идентифицирам с определението "любител с желание да се развива", мога да споделя следното:

1. В цифровия жанр и аз започнах с Оли, но с 410 модела.
2. Все още снимам с него.
3. Ще харча доста скоро за ъпгрейд.

Мисълта ми е: За начало е много добре, но ако наистина ще се развиваш в тая сфера (и особено ако ще изкарваш пари от това), приготви се за сериозни инвестиции на един по-следващ етап.

П.П. А курсът по фотография е меко казано полезен. И лек преговор на физиката (в частност оптиката). При мен поне беше така.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-09 23:13

Моя съвет не слушай Асахи.

Курса е хубаво нещо там има шанс да поговориш с хора с опит и да научиш много. Ама както е в училище първите 3 години се учиш да четеш и пишеш, чак после идва интересното. Сега ако идеш на курс ще трябва да ти обясняват неща дето ги пише във всяка книжка т.е.по добре дай 50, 100 лева за книжки.

Та според мен купи си ДСЛР. Добре си се ориентирал.

Според мен коя да е марка и модел става - ДСЛР-ите са все от сериозни японски марки. никон и канон са може би най-слабия избор в евтиния сегмент. Новите сонита май не са и те много правилен избор за тия пари (пък и са по скъпи)

Олимпус е-420 или Пентакс Км или Сони А200 (ако намериш още по-магазините, А230 е доста скъп още)

За втора ръка абе може и да уцелиш - повечето хора са коректни ама не всички. Мен ме прецака един колега с една сигма дето не може да фокусира. Е с други 5,6 са станали супер сделки [beer]

Ако си начинаещ бих препоръчал ново за да няма разочарование.

В началото е гадно че ще правиш много грешки и е добре техниката да е добре настроена - има да си милиш дали техниката прави номера или ти не знаеш какво да я правиш.

Е-420 е много добра идея.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   30-08-09 23:14

Не е нужен DSLR, за да снимаш хубави снимки, още повече на аматьори, които не са изчели всичко живо като информация и не знаят всичко за фотографията [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zograffa   
Дата:   30-08-09 23:15

Ама друго си е ,като застанеш с тоз ми ти черен апарат и всички те гледат по така щото си мислят ,че си много навътре в нещата.Скоро се смях на един такъв типаж беше в летния театър в Бургас на фолклорния фестивал стоеше на последните редове с някакъв ДСЛР и пуцаше от там по сцената с вградената светкавица ама с такава сериозна и професионална физиономия ,че да му завидиш.Сега по темата бих те посъветвал да си вземеш най-евтиния вариант който ти хареса примерно едно Д60 на старо със стабилизиран китак и от там да почне голямото учене след 1-2 години сам ще разбереш какво ти е нужно,а тези,както им казваш етри левъл модели могат да правят страхотни снимки ако знаеш как да ги накараш и някой с 5 пъти по-скъпа техника да се чуди как става това.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-09 23:19

gam3ra има много проблеми със сапунерките. Остави човека да си купи нещо на което има как да се учи.

Сапунерките:

1. Нямат динамичен обхват т.е. или небето прегаря или хората стават на силуети

2. Много от тях нямат ръчни настройки. А и да имат са ужасни за ползване.

3. Още повече нямат настройка на блендата. Имат по две настройки, май често ги правят с НД филтър.

4. Нямаш грам контрол в-ху дълбочината на фокуса

5. фокусират по 2 минути горе долу - таман кокто да избяга и най-бавния охльов т.е. не става за снимки на животни.

6. Не можеш да сложиш друг обектив.

7. Сапунерките дето се справят с тия неща са по-скъпи от 700 лева.



Публикацията е редактирана (30-08-09 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-08-09 23:28

1. Проблема на оли е-420 и ,че няма стабилизация е това ,че олимпус няма стабилизирани обективи.Тоест забравяш стабилизацията.

2.Оли мен не ме кефят

3.За курса по фотография винаги е полезно

4. За 700лв можеш да си вземеш почти всеки един ентри модел ако не нов то поне много запазен 2-ра рака.
При тези модели функционалноста и картинката са идентични и е все тая какво ще вземеш.
Иначе като развитие трябва да ти е ясно ,че системите на Канон и Никон са най завършени.

За втора рака може да си вземеш тяло което примерно шуми малко повече и е малко по бавно ,има малко по малък дисплей но далеч по функционално от новите ентрита.

Препоръчвам втора рака следните тела.
Пентакс к10д/к200д кит
Канон 450д +стабилизирания кит
Никон д80 +стабилизирания кит

Като от тези тела като картинка най-доброто според мен е Канон 450д ,а като функционалност Пентакс к10д следван от никон д80 и пентакс к200д.

Има много други добри тела 2-ра рака.
Канон 30д
Никон д40
Пентакс к100д
Олимпус е-510 е-520

[beer]

Аз лично бих взел Канон 450д + стабилизирания кит.

Едно тяло с прекрасна картинка сравнително нисък шум не лош автофокус и рязък китов стабилизиран кит.Компактно и леко.

Успех с избора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   30-08-09 23:33

hotsnail, съгласен съм с теб за обикновените сапунерки... Аз също исках да си купя огледално-рефлексен..... ама моя модел (който ме грабна веднага) Д5000 с 2 обектива е 2200лв. с намаленията.
Та от мойта супер-сапунерка съм си доволен засега. Мисля, че се справя с повечето точки от тези които си изредил. За никон р-90 става дума, та той също е 700лв.
Ще чакам Д5000 с 1 обектив да падне значително, и тогава ще сменям техниката. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   30-08-09 23:34

Канон 350Д

... или Канон 20Д

+ стабилизирания китак[smilie24]

Натам вземи преходник към М42 и ще се учудиш ама много какво качество можеш да изкараш с много евтини механични "твърди" обективи и Канонската матричка[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   30-08-09 23:37

hotsnail - най-добрите си кадри съм направил с 3.2MP телефон
Иначе по това, което изброи - Canon A590IS е 250лв (е, вече зачезна от пазара) и има повечето неща, изброени от теб.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niki_777   
Дата:   30-08-09 23:53

Олимпус е едно добро начало.
Китовите им обективи са значително по-качествени от тези на конкурентите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-09 23:59

gam3ra сигурно си прав. Има много добри снимки с телефон или с евтин апарат. Майсторите могат и така.

pd прав си за повечето неща. Олимпус имат доста малки дрязнещи неща - визьора, липса на стабилизация на 420, ергономията, менюто и т.н. Ама снимат хубаво горе долу. За начинаещ е по-добре от 2-ра ръка - не винаги продавачите са коректни а когато ти е пръв ДСЛР, нямаш идея и какво да гледаш.

Прост пример продавах един обектив такумар на 28мм ф2.8 - добре че човека дето го купуваше знаеше какво да му гледа и видя че блендата не затваря под 5.6 та му направих отстъпка (аз си мислих че на затворена бленда не мери точно...) - той каза че знае как и къде да си го оправи. Та така дори понякога без да искаш може да стане фира.



Публикацията е редактирана (31-08-09 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   31-08-09 00:06

Вземи си втора употреба Е510. Добър апарат е.
Относно дали Оли или нещо друго - за тебе няма да има значение, а Олимпус е фирма, превъзхождаща другите в много неща [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pechikamakov   
Дата:   31-08-09 00:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-08-09 00:08

В кой неща [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   31-08-09 00:13

Това, което продаваш или си го продал, не може да се мери по нищо с доста камери на Олимпус [smilie5]
Това е достатъчно като превъзходство [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   31-08-09 00:17

Олимпус е като една хубава сграда на кофти основи/разбирай матрица/[smilie18]

И сега като наскачат за страшната динамика, цветове и бекрайно качествени обективи! Направете матрица като хората и тогава се тупайте в гърдите[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-08-09 00:19

Вярвай си [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   31-08-09 00:23

Оффф, хора,
оставете тея матрици, динамики и цветове. Всеки да си снима, с каквото иска.
Хайде стига сме си говорили глупости, с всеки един апарат може да стане шедьовър и с най-скъпите камери може да се скапе кадъра.
Аз си давам мнението на човека:

Е510 е едно добро начало [smilie24]

Ако не те кефи основата на сградата си вземи здрава основа Канон Никон или там каквото и да е, ама да е от бетон [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-09 00:25

pd ами всичките дет' не са свързани с никон и за курса ми се чини е по-добре човека да иде подготвен....и неясно как си пропуснал най-добрите апарати ама на тебе ти е простено.

Аз като ходих на 1-вия на форума (тоя с Бони и Жоро) имаше хора дето до средата (не можах да остана до края) не разбираха какво е това бленда и що да не си снимат на зеленкото. Та зарад това ми е идеята. Инак като си на курс със тия хора има супер много какво да се научи ама ако ти си мислиш - какви са тия бленди, защо ми искат да позлвам най-непрактичните режими, какво да правя с тоя флаш метър и други подобни пропускаш интересните работи

Взе ли Д700 или Д300?



Публикацията е редактирана (31-08-09 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-08-09 02:06

Няма да снимам скоро [smilie2] За съжаление.
До година [smilie2] Продавам всичко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »