Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Профилактика на обективи
Автор: J.J.R.   
Дата:   27-08-09 15:19

Питам се, на колко време се прави профилактика на даден обектив(ако няма видими проблеми и отклонения) и какво включва тя принципно? Конкретно за никонските. Също и за тялото и светкавиците. Какво ги правят? И има ли смисъл, ако всичко работи нормално? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   27-08-09 15:23

Нищо не се прави. Хората неслучайно са казали - ако работи, не пипай. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J.J.R.   
Дата:   27-08-09 15:35

Ами сигурно е така, но в упътването препоръчват профилактика веднъж годишно поне. Аз от любопитвство питам. Разглабят обектива и го тестват или само оглеждат предната и задната леща за прах...



Публикацията е редактирана (27-08-09 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   27-08-09 15:47

Зависи, ако е стоял в чантата в шкафа половин година - ква профилактика? ако не си го пуснал от ръцетеси 1 година и си го мъкнал по планини и морета и т.н. може едно почистване ако е мръсен, ако не е щтракаш докат се скапе[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   27-08-09 15:56

Само за сведение - имам едно обективче, което не се произвежда от около 20 години. Т.е. - реално е на 20 и няколко години. [smilie5]
Е - нямам грижи с него и не му трябва "профилактика"... аз понеже също не знаех та минах през Зентекс да го питам дали не трябва да се почисти нещо и той също ми каза да не се занимавам с глупости и да си снимам спокойно щом няма проблеми. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nacho1   
Дата:   27-08-09 16:47

ами то ако има нужда от профилактика ... много ми е интересно освен при Наско и Зентекс (и двамата са в София) къде другаде можеш да си я направиш ?? (в Пловдив, например ?? [smilie25] )
... иначе mitku го е написал вече [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »