Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 НЕ НА ЗАМЪРСЯВАНЕТО НА РИЛА
Автор: nienin   
Дата:   23-08-09 21:31

Бих желала да привлека вниманието на всички в този форум към едим нашумял проблем-замърсяването на Рила след монтирането на лифта до рилските езера.Скоро Рила,такава,каквато е сега,ще съществува само на вашите снимки!Подкрепете тази кауза във Facebook,като се влкючите в група НЕ НА ЗАМЪРСЯВАНЕТО НА РИЛА! Вие сте фотографи,хора на изкуството и красотата, и оценявате какво ще изгубим ние,а и България,ако седемте рилски езера се превърнат в място,където всеки може да изпие следобедното си кафе,изпуши цигара/,хвърляйки фаса на поляната/,направи барбекю или използва езерата с кристално чиста вода за басейн,тоалетна и т.н...култура!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladimir666   
Дата:   23-08-09 21:33

Ето репортажа на БТВ по случая

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=138008

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   23-08-09 21:52

направо акъла ми не го побира какъв дебил трябва да си, честно!!!!!! дори никой нищо да не ти казва, как може на това място да си метнеш гнусния фас!!! чак се чудя дали да се срамувам, че съм българин или че съм човек.. не знам кое от двете, обаче ме е срам... ебаси гадната работа!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   23-08-09 23:14

Ей няма лошо... хубаво е да хапнеш и пийнеш пък ако трябва и повече... а със Сръбско е класика... ама както се казва неко простотията си остане в гнусния бетонен град...

... в планината на два крака без джипове и така...

От друга страна сами развенчаваме и последните си напъни да се покажем в положителна светлина пред света[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cameraman   
Дата:   23-08-09 23:21

Не бе.... нека да пием навсякъде, ама като печелят от нас, молим да назначат и чистачки.... не че ние няма да пазим,.... ама и от другата страна нека да има усилия...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-08-09 23:48

Да забранят пушенето в Рила, викам аз.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   23-08-09 23:51

Уф хубаво е да вечер след ходене да седнеш така на масичка но да си хапнеш и пийнеш просто за да усетиш момента, да споделиш усещанията и преживяванията си с приятели[beer]

Ама не е нормално да си опънем палатките и от хижата на половин километър да долитат чалги и викове от рода на удрииии, е.....ньееееее, трошене на бутилки и зверско повръщане[smilie2]

Проблемът е липса на култура в национален мащаб. Как да ги стигнем ли... нека да дойде бай ни Ганьо да ни каже[smilie8]

Още по-просто казано не може простакът и пияницата от града да отидат в планината и да стана хора... не може и това е[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cameraman   
Дата:   23-08-09 23:51

И сексът ако може...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vlado_Vekov   
Дата:   23-08-09 23:57

Проблема е в институцията, която е разрешила строежа в Национален Парк Рила!!!
Преди години организирах 'ПРОЕКТ ОКОТО'- първото научно-изследователско водолазно спускане в най-дълбокото от ледниковите езера на Балканския полуостров.Тогава за 15 минутен престой под водата бях изписал 2 топа хартия и накрая ми завиха, че екстремни спортове са забранени на територията на Рила! Въпреки, че състезания по екстремни ски се провеждат всяка събота и неделя.Малоумници!!! Хайде пак писане - разгеле разрешиха...
Та думата ми беше, че някой пак не си е свършил работата и е разрешил строеж на ненужно съоръжение на територията на Парк Рила...По цял свят държавите имат национална политика за опазване природата...а у нас...
Алеко го е казал преди повече от 100 години с романа 'Бай Ганьо'...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-08-09 23:57

Така е, не може...
А лифтът улеснява сульо и пульо да се качва до езерата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svetul4o   
Дата:   23-08-09 23:57

От много години не се бях качвал на езерата и си мислех тази година да го направя. Ами май няма да се качвам. Мамка му! Остана ли поне едно читаво местенце в нашата уж китна и красива страна?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cameraman   
Дата:   24-08-09 00:00

И не идвайте в никакъв скучай на Дуранкулак... Там не се пуши....
А ония мръсници дето разшириха пътя и го позакърпиха.... Хубаво си беше с дупките и без румънци и англичани...



Публикацията е редактирана (24-08-09 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   24-08-09 00:09

Да, ама половината форумци харесват достъпността и лифта, защото сега са се качили за първи път до езерата, а иначе било много трудно да си дигнат задниците дотам... И лепят на природозащитниците които протестираха против лифта етикети "пишлемета" и "наркоманчета". Еми така е, това си заслужаваме. Днес едно, после друго, и когато след 50тина години се осъзнаем вече ще е късно, защото няма да е останало нищо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   24-08-09 00:13

svetul4o, има много хубави местенца в нашата родина, а най-хубавото е, че до тях се стига трудно. Страната ни наистина е красива. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   24-08-09 00:13

Опознай Родината, за да я обикнеш...

.... После с чужбината по-лесно да свикнеш...

Сори за Рила.

Качих се там за пръв път преди повече от 10 години.

И има и друг лаф - Свинята и в Африка е свиня.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   24-08-09 00:18

Трябва да направят влизането в нац. парк да се плаща. Ама много. И с парите да назначат чистачи. Иначе сме за никъде.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   24-08-09 00:18

Стига с тая Рила, станахте като едни щрауси, заровили главите си именно в боклуците около себе си и зовящи за спасение я на Рила, я на Родопите, я на Иракли.

Не може около вас да е мръсно и да ви е все едно, пък да ревете за Рила.

Като почнете да чистите около себе си, ще престанете и да цапате.

Наистина е много модерно да се спасява Рила или пък Иракли, а в останалото време да се цапа наоколо.

Против съм.

Иначе, за пояснение - член съм на Екогласност от 1989 г. Обикаляхме планините и чистехме далеч преди да заревете с пълен глас.

Ставай сутрин и чисти там, където живееш. Като стане чисто около вас, няма да ти идва наум да се спасяваш в Рила, за да можеш да цапаш там.

Не е трудно да се проумее.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gradskia   
Дата:   24-08-09 01:47

Мдаа! Така е то! Lalinda
Кога ли ще проумеем, че всичко около нас, сме ние?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thebossbg   
Дата:   24-08-09 09:17

Хора, проблемът не е в лифтовете. Проблемът е в хората. Ако някой от вас е бил в Австрия или Швейцария знае там колко лифтове има, колко хора катерят пеша и колко ползват лифтове и влакове. Но никой не реве за екология и чистота. Просто не цапат. Защо е друг въпрос. Самите западноевропейци не са чак толкова съвестни, колкото ги изкарват. Просто ги е страх. Вижте ги по нашите курорти - като развързани са. И ако сега ги качите на езерата, за 2-3 дена и те ще почнат да цапат.
В събота с приятелско семейство ходихме до Клисурския манастир, после седнахме на някаква полянка встрани от главния път. Послахме одеалата, наредихме софрата. По пътчето минаваха доста коли с местни. Всички ни гледаха накриво. Сигурно очакваха като си тръгнем след нас да е кочина. И са си прави хората. Никой не ни е длъжен и да чисти след нас. Това трябва да се промени у нас, почистването. А не да ревем, че някой си искал да види природните красоти ползвайки лифт. Това, че Вие искате да ходите пеша не означава да ограничавате другите. Те имат същите права като Вас. Не ставайте като пушачите!!! СЪОБРАЗЯВАЙТЕ СЕ С ОКОЛНИТЕ!!! А ако успеете да превъзпитате някой от цапащите не се хвалете, а изживейте миг на удовлетвореност.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nechovek   
Дата:   24-08-09 09:38

Абе Лалинда, хайде да не си говорим глупости, ти искаш ганьовци да направят завой на 180 градуса и от мърлячи да станат съвестни, а ние да разчитаме на това ли? и да ходим да им чистим боклуците ли? Хайде да започнем от по-простите неща. Трябва да има глоба и то такава, че да им се извие свят например 1500 лв. и тоз който съставя глобата да е на 10% от нея. И за една седмица да му бъде събрана, да му се блокират сметките и да няма хън мън Тоз който събира парите и на него 10%, а останалите 80% в държавата. И като се разчуе как се събират глобите, че няма тва онова, лека по лека ще стане много по чисто.


п.п. Ако и на полицаите им дадат 10% от глобите тогава ще има и ред на пътищата. И самите полицаи ще имат самочувствие.
Я ми кажете защо българите като пътуват в Гърция са толкова примерни шофьори?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nechovek   
Дата:   24-08-09 09:46

Защото в Гърция Ганьо като го спрат с превишена скорост от 30км, глобата е 370 евро и му взимат книжката, докато не си плати глобата сам в пощата. Ако я плати до 10 дена дължи половината ако ли не след този срок дължи цялата сума. И бъдете сигурни, че ще му бъдат събрани.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-08-09 10:06

Уф, кога тъпанарите от бтв ще почнат да ползват читави журналисти. Този дето е писал статията е поредния турист качил се за първи път до лифта и даже сигурно не си е направил труда да стигне до хижа Рилски езера. С лека ръка съумя да премести хижа Седемте езера до Окото, но това хич не му пречи да дава компетентно мнение.[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   24-08-09 10:37

Това за глобите е добра идея - то и сега има, но проблемът е, че няма как да хванат тези дето цапат. Трябва служители на парка постоянно да сноват по пътеките...

Аз имам идея да поставят инфо-табели до езерата, както и на определени места по пътя, чрез които да се информират новите туристи - защото част от тях никога не са се качвали на планина, най-много на някой мръсен язовир да са ходили, и просто не знаят как трябва да се държат. Може и кошчета да поставят - за разделно събиране, както са направили долу до новата хижа. Това прави впечатление. А и не е кой знае колко скъпо да се направи - дори и да няма голям ефект. Трябва и да плащат на някой да празни кошчетата де. [smile]

Други идеи? Може ако съберем добри идеи да се свържем с природозащитници и да се види какво може да се реализира [beer]

EDIT: То може и в парка да са забранени такива неща като поставяне на табели и кошчета...



Публикацията е редактирана (24-08-09 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sofia_m   
Дата:   24-08-09 10:38

Хайде пак се почна с Австрията....Уфф
Направо побеснявам от гняв при подобни малоумни коментари....Къде бяха всичките тези лоени топки преди лифта?Защо тогава природните красоти не ги привличаха?Защото трябваше да маат пеши....А те нивга не биха си го причинили!Навляци!!
А не да ревем, че някой си искал да види природните красоти ползвайки лифт. Това, че Вие искате да ходите пеша не означава да ограничавате другите. Те имат същите права като Вас. Не ставайте като пушачите!!! СЪОБРАЗЯВАЙТЕ СЕ С ОКОЛНИТЕ!!!
Да се съобразяваме?![smilie10]
Единственото ,което ми минава през ум като отговор на това е"У лево!"


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nechovek   
Дата:   24-08-09 11:24

на 10% от глобата съм сигурен ,че на мига ще се намерят хора да го работят!!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »