Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Идеи за счупена SD карта?
Автор: d_ave   
Дата:   24-08-09 11:22

Привет, един колега днес ми даде една 4GB SDHC Class 6 карта, на която са му снимките от отпуската. сложил я е в портфейла си, в който има джобче за карти. от натиска съответно се е счупило малко парче от пластмасата, точно до лостчето за заключване. картата съответно в момента не може да се използва - когато се сложи в апарата не разпознава, че има нещо в слота. нямам SDHC четец сега, но се обасявам, че с него ще е същото положението. дайте идея, може ли нещо да се спаси от снимките или другия път картата на по-сигурно място?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvcheTo   
Дата:   24-08-09 11:45

с карт рийдър ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: platinum   
Дата:   24-08-09 12:22

Ами ако успееш да я отвориш и с лупа да видиш за микро пукнатини в спойките и да ги оправиш има някакъв шанс да прочетеш съдържанието и.

http://pinouts.ru/Memory/sdcard_pinout.shtml


Мисля, че от линка ще видиш защо не ти се разпознава картата. Успех! [smilie24]



Публикацията е редактирана (24-08-09 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   24-08-09 13:31

дай я на някой дето разбира да я отвори и презапои ако има нещо скъсано. ако не намериш друг- на мен, без да обещавам за кр резултат, но може да се пробва

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   24-08-09 13:45

ами аз първо ще я разглобя и ще огледам хубаво, ако е нещо по-голямо от микроскопична спойка ще го оправя, за най-малките обаче нямам поялник, та ще те имам предвид

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   24-08-09 14:42

Внимавай, че връзките може да са с косъмчета жички и да ги скъсаш при отварянето- мн внимателно от по краищата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: s_dyakov   
Дата:   25-08-09 11:41

най-вероятно ти се е отчупило ръбчето което натиска контакта който казва на четеца дали има карта или не.

Можеш да вземеш един кард риидър и да напъхаш смачканопарченце хартия колкото да притисне контактите и ридъра да се усети че картата е вкарана.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стефан   
Дата:   25-08-09 12:23

Да, преди да тръгнеш да я отваряш и да си играеш със спойките се увери че не е чисто механичен проблем както ти казват по-горе, и дали не може да се излъже кард рийдъра, че може нищо да и няма на самата карта...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   25-08-09 12:26

абе отворих я и веднага лъсна проблема - половината крачета на единия чип са разлепени. не стига това, ами не са разлепени само спойките, ами се заминали и самите пътечки - демек картата е за бокулука. мерси на отзовалите се и да не си държите картите по портфейлите:))))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »