Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony DSLR Alpha 300
Автор: ngoht   
Дата:   14-08-09 13:28

Някой има ли впечатления от това тяло? Виждам, че цената му е доста добра, а с китак е още по-добра. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR Alpha 300
Автор: mitakabus   
Дата:   14-08-09 13:57

Ако можеш се ориентирай към по новия вариант А330 май беше - не за друго , ами китака е в ПЪТИ по-добър! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   14-08-09 22:49

Тялото си е добре.

Визьора не е много голям - може да му купиш увличител Пентакс ОМ 53 (? май това беше)- помага.

Обектива от комплекта е много приличен на това тяло - много хубави неща можеш да снимаш с това обективче. Ползвай някой добър конвертор от РОУ да ти коригира аберациите и е невероятен.

Новия комплект е по-хубав ама по-скъп за сега.

Има лайф Вю с подвижен екран. Няма видео. Има добър АФ дори с лайфВю.


Екрана отзад е с ниска резолюци ама за по-добра А700 или Никон Д300 или Канон 50Д (40Д е с кофти екран)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ngoht   
Дата:   15-08-09 00:41

А ако трябва да избирам между него и Пентакс К-М? Какво бихте ме посъветвали? Двете тела са доста сходни като функции и характеристики, поне на хартия е така[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-09 10:08

Пентакс km ли лайф Вю?

Предполагам пентакса има много по-добър визьор. Ако няма лайф вю по добре избирай между него и Сони А200. А200 също има по-хубав визьор. Мислих ч приоритета да гледаш през екрана и да има подвижен дисплей - никон д5000 има такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ngoht   
Дата:   15-08-09 10:56

Не, лайф вю-то не ми е приоритет, както и видеото. По-скоро ми трябва тяло с вграден мотор и стабилизация, нещо което и двете имат. Въпроса е кое е с по-добра картинка?

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-09 11:29

Ами ако не се лъжа сензорите са еднакви. Производителите имат малко различен подход към работата със шума - виж ревютата във ДПревю.

Пентакс много запазват детайла ама малко гадно изглежда. Сони пък малко замазват.

Абе със на високо исо си снимаш РОУ и после имаш много по-гоелми възможности. Мисля че и двата апарата не обработват РОУ файловете.

Значи праивлното Сони за теб е А200 или А230. Няма какво да гледаш А300. А200 е по-добър. А А230 май е горе одлу с размера на Км ако размра е водещ. Аз лично бих взел по-голям К200 или А200.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ngoht   
Дата:   15-08-09 11:42

A200 не е ли една идея по-нисък клас? Виждам че нямат особено голяма разлика в цената.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-09 11:48

Ами не е по-нисък клас. А200/А300/А350 са един клас имат разлики в това какво предлагат:

1. А200 голямвизьор, 10 мега пиксела, бърз

2. А300 лайф Вю; малък визьор; 10 мп; бърз

3. а350 лайф Вю; малък визьор; 14 мп; бавен

Това е. Един клас са - тлеата са почти идентични с изключение на подвижния дисплей и копчетата за лайф вю при 3-ките.

А200 е най-професионално ориентирания и най-здравия модел ако това ще ти действа добре на самочувствието [beer]

Големия визьор на К200 или А200 позволява ръчен фокус, мног повече детайл се вижда, такива неща. Абе виж сега няма как да сбъркаш щото всичките ДСЛР-и са хубави японски машини.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ngoht   
Дата:   15-08-09 13:09

Тва за японските машини... [smilie24]

[smile]

И аз съм им почитател, без значение за каква техника става въпрос (друг е въпроса колко са японски).

Благодаря за мненията

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: javi   
Дата:   15-08-09 13:19

Здравей колега, аз снимам с a300... Какво мога да ти кажа, доста са "шумни", при ISO над 800 изображението се поврежда, не че е зле, но в сравнение със подобен клас NIKON разликата е драстична. Относно базовия обектив мога само да кажа, че не е прави резки изображения, скоро си купих обектив на SONY 70-300 и разликата е огромна. Батерията е доста добра, в натоварен режим на работа държи над 600 снимки с вградената светкавица. Това се сещам за сега, ако има нещо пиши [smile]



Публикацията е редактирана (15-08-09 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-09 18:17

javi качи някъде снимка от която особенно много се дразниш как се е справил 18-70. Ама моля те цял размер без обработка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: javi   
Дата:   18-08-09 11:04

Добре, но ще мога чак утре [smilie2] Пиша от работата, пък тук нали се сещаш нямам снимки [smilie2] Дай си e-maila ако искаш да ти пратя няколко снимки...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »