Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony Alpha DSLR-A380 Review
Автор: apollo   
Дата:   24-08-09 21:06


http://a.img-dpreview.com/reviews/sonydslra380/images/front.jpg



... ревюто тук ...

"Еърбъса" май забуксува на старта [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djfroggy   
Дата:   24-08-09 22:17

Адски боклук, казах го още като излезе.Дано поне фокусира като хората.Баси гадната сапунера-мяза на Оли Е400.Дано попълнят липсващото звено в 5-та и 6-та серия с нещо прилично.И вече всичко от 7-ма серия нагоре бива да е Фулфрейм!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-09 22:25

Абе не е лошо апаратчето само да го сложат на 900-1000 лева и няма проблеми - ще е супер добър. Малко с цената са се улели.

Иначе като гледам Д40/Д60/Д5000, 350Д/400д (хоп натам малко се оправиха), Е420, Пентакс К-м, К7 явно народа обича неудобните малки апарати. Сони са направили най-м...я и н...н [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Верно ако пуснат някое междинно апаратче ала Д80 няма да е зле

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   25-08-09 09:18

К7 е всичко друго, но не и неудобен малък апарат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   25-08-09 09:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   25-08-09 09:27

Тоя надпис SteadyShot Inside истина ли е[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   25-08-09 09:32

Да - това е вградената в тялото на сони оптична стабилизация - самата матрица се мърда :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   25-08-09 09:45

Този апарат е предназначен за хора, който искат "професионален апарат" дето прави "хубави снимки" и му се сменят обективите (не че някога ще сменят нещо, ама все пак), а същевременно са твърде мързеливи или гпупави за да попрочетат нещо (или просто не ги влече). Такива хора големите апарати с много копчета и странни символи ги стресират, затова и не си ги купуват.

Та този апарат е мислен за точно такива хора. А те са ужасно много (разходката ми в Несебър преди няколко дена само затвърди това впечатление). Та апарата не е никакъв боклук, предназначен е точно за тях. В ревюто му си пише - ергономията му е мислена за ползване през LV. Затова и сони наляха толкова ноу-хау в тая работа и в момента имат една от най-добрите такива системи.

Въобще, там един куп инженери и маркетолози смятат, проучват, управляват инвестиции за милиони и получават за това съответните пари. Аз мисля че са си свършили отлично работата. Мене също не ми харесва тоя апарат и НЯМА да си го купя, но това не променя нещата. Сони са една от най-големите корпорации не за друго, ами защото винаги са предлагали добри хай-тек играчки за маниаците с пари. А този апарат е точно това.

Аз лично мисля, че ще пуснат още една серия, която да запълни дупката между това и А700, като по този начин се опита да конкурира Д90. Времето ще покаже.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   25-08-09 09:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   25-08-09 09:57

написа:

>
лайв-вю (при това от главния сензор, а не някакви глупости)

Точно това им е хубавото на Сони с допълнителния сензор! АФ е в пъти по-бърз от всички други ЛайвБю системи!Единствен минус е , че е по -малък визьора , ама си мисля че в бъдеще ще го измислят ! Само ако бяха сложили и едно ХД видео и вече щеше да си е пълен ала Никон КАМКОДЕР! [smilie5]



Публикацията е редактирана (25-08-09 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   25-08-09 09:59

Този апарат е отмъщението на дизайнера, дали е боклук не знам[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   25-08-09 10:01

Апарата е точно копие на старата серия МИнолта бтв! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   25-08-09 10:02

Хората са го казали с едно изречение:

Probably the easiest DSLR to use for a compact camera user.

Какво толкова е нужно да се коментира - наистина не разбирам. Като решат, че са понатрупали достатъчно капитал от тези 3-те модела ще вкарат следващите новости.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   25-08-09 10:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   25-08-09 10:04

Слаб дизайн, направено с малко пари, за печалба. А200 им е най доброто, останалото са излишни пари. Това да ми го харизват не го вземам, няма да понеса срама да тръгна с такова нещо.



Публикацията е редактирана (25-08-09 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   25-08-09 10:04

да ме извиняваш, ама минолта с толкова шибано разположен спусък не е имало от как бяха с механична връзка, предното търкалце трябва да го въртиш сигурно с някои шести пръст, да не говорим за смешните надписи.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   25-08-09 10:11

Ами, не знам къде гледат сони, но все си мисля че ако не гледаха серизоно в тоя бизнес нямаше да купят Минолта. Толкова пари не се ръсят ей-така. Те и без тях си правят сапунерките добре и доставят сензори на кажи-речи всички.

Аз лично очаквам следващите месеци още новости, за да хванат предколедната шопинг-мания. А е верно, че са им стари моделите и се нуждаят от обновяване.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: eon4e   
Дата:   25-08-09 11:02

Ето какво се очаква скоро като междинен клас тяло (между а3хх и а700).
http://www.digitalkamera.de/Kamera/Sony/Alpha_500.aspx

По интересно е от това горе, но май пак няма видео и не е ясно, какво става с визьора.
До сега даже в ниския клас дават възможност да имаш по-хубав оптичен визьор (а2хх) и да пропуснеш разните им недомислици... дано и в този клас има нещо подобно.



Публикацията е редактирана (25-08-09 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J.J.R.   
Дата:   25-08-09 12:49

Eми вероятно е точно така - насочено към техноманиаците(много са такива)които си казват еее Сони си е Сони, и ги задоволява играчката, и не са с много изисквания. Лично според мен тези надписи мегапиксели, Inside, са адски грозновати и смешни. 14 мегапиксела постижение ли е, нещо за гордеене ли е че ги лепят тук и там. Сигурно въпрос на вкус, но на мен лично дизайна не ми харесва.
Все едно Никон да пишат Expeed Inside, а Канон - Dual Core Inside или 64MB RAM [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-09 13:00

Саъбър те щото Д40 и Д60 имат най-добрия фокус. В тоя клас сони дори са напред с АФ-а може да се каже смело че са с кажи речи най-добрия Аф в ентри сегмента. К-м и 1000Д може би са близо ама като цяло все пак има 9 точки и една кръст тия дето имат по три лиийки какво да кажат?

Апарата е за масовия потребител.

Просто трябва да е по-евтин според мен, въпреки че това явно се определя от продажбите а не от философи по форумите.

Това дето го пишат че е за потребител скочил от сапунер е вярно - имаше по форумите хора дето бяха пробвали А380 и Д5000 - А380 повече им харесвал....ходи ги разбери.



Публикацията е редактирана (25-08-09 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: eon4e   
Дата:   26-08-09 08:17

Хоти, много си критичен към други марки за сметка на сони. Ако гледаш по-реалистично на любимата марка, тя надали ще пострада [smilie3]
Единственото позитивно в ревюто за мен е представянето на китовото обективче. Явно е мн. добро.
[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: morello   
Дата:   26-08-09 08:23

Аз пробвах Д5000, всичко добре, но фактически лайввюто и въртящия диспелй са си неизползваеми, защото автофокуса е невероятно ужасно трагично бавен, все едно го няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   26-08-09 08:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   26-08-09 09:37

Е те скъпите обективчета са си за А900/А700, никой не казва, че ще слага Цайс на А230 и ще изсипе 3000 за обектив а тялото му е 450$ ! Макар , че и ефтините тела си имат нужда от хубави обективи! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   26-08-09 10:02

Нещата не могат да станат изведнъж, даже и за компании с практически неограничен финансов ресурс като Сони. Казвал съм го невендъж, пак ще го кажа - Сони са решили да навлязат в тоя бизнес и ще го направят, постепенно и без излишно бързане. И както всички виждаме, така и става.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »