Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с D70s-не иска да включи
Автор: juslen   
Дата:   26-07-09 11:45

Вчера беше хубаво времето и тръгнах на разходка из Софийските улички да поснимам.Снимах около 2 часа,след това смених обектива с макро обектив,снимах трийсетина кадъра и след това върнах предишния обектив.

И ужас-апарата заспа,не показва никаква индикациа,смених батерийте,вадих картата,натиснах ресет бутона-нищо.

Апарата е много пазен,единствената грешка която може да съм допуснал е да съм сменил обективите при включен апарат.
Едва ли ми е за първи път да ги сменям така,но се питам дали от това е станала повредата.Дали при случайно допиране в контактите за обектива в тялото може нещо да е дало накъсо?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D70s-не иска да включи
Автор: jivkojj   
Дата:   26-07-09 11:52

juslen, виж в "петъчната тема". Там се опитаха да разискват точно същия въпрос.

Личното ми мнение, което и там го написах - има вероятност да се развали нещо ако сменяш докато апарата все още не се е "приспал" - т.е. работят му сензорите, мерентето, фокус, евентуална стабилизация и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D70s-не иска да включи
Автор: juslen   
Дата:   26-07-09 11:54

Кофти работа,ще трябва да се носи на сервиз а другата седмица се заминава на море,все така става в последния момент да ти е гадно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-07-09 11:55

онази тема си е петъчна... да си видял репорер да чака да му заспи камерата или да я спира докато сменя оптика?!?!?!?!

може да му е дошло времето на апарата... това е електроника... за това си има сервизи

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D70s-не иска да включи
Автор: asahi   
Дата:   26-07-09 11:56

Провери контактите към батерията в апарата. Ако и там е наред имаш две-три възможности:
1. Сервизът на Профайлд за Никон
2. Зентекс
3. Узо и каламари в Солун. Ясу!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D70s-не иска да включи
Автор: platinum   
Дата:   26-07-09 20:30

Тая тема за същият апарат ли е?
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1048542&t=1048542&phorum_uriauth=

Ако отговорът е "ДА" то без сервиз няма да стане работата май.
Видях тема с GSM из форума на човек ремонтиращ Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D70s-не иска да включи
Автор: juslen   
Дата:   26-07-09 20:54

Същия апарат е,светкавицата че не работи бях преглътнал ама той реши съвсем да спре работа[smilie5]
Абе както и да е,на Цецо ще го пращам а за морето ще трябва някое временно тяло да намеря

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »