Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 имам нужда от съвет
Автор: mind_riot   
Дата:   23-07-09 18:23

предварително се извинявам за времето, което ще ви отнема в глупости, но имам нужда от съвет като начинаещ.
проблемът е следният:
преди няколко месеца си взех първия си dslr апарат nikon d40 от фотосинтезис с китовия 18-55. всичко беше наред, докато в един момент, не мога да си обясня как точно, предполагам при неправилно изваждане на обектива, явно частичка от корпуса се е счупила (пластмасов е). и сега не се задържа, трябва да го притискам, за да работи скоростта и като цяло е доста нестабилно, за да рискувам.
въпросите ми е дали е възможно гаранцията да го покрие? а ако не - евентуално колко би струвал ремонтът? и въобще струва ли си?

другият момент е, че така или иначе искам някакъв по-добър обектив, с по-добри възможности за портретни снимки, за което до колкото знам ми трябва по-голямо фокусно разтояние. но честно казано никак не съм запозната и не ми се рискува, тъй че ако може да ме насочите, ще съм ви безкрайно благодарна.

Отговори на това съобщение
 Re: имам нужда от съвет
Автор: asahi   
Дата:   23-07-09 18:26

Официално гаранцията няма да го покрие.
18-105VR е много приличен обектив. Е, има и по-добри и скъпи, особено за портрет.

Отговори на това съобщение
 Re: имам нужда от съвет
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   23-07-09 18:52

Ако е възможно и достъпно мястото и пазиш парченцето, и ако си сръчен де - си го залепи с някое лепило като капчица, локтите или нещо подобно.
Ако нямаш отчепенето парченце.. трябва да се доизпили малко, и да се залепи парче изрязно от нещо друго.
Но, лошото е че ако объркаш с лепенето и колко капки да сложиш може да стане лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: имам нужда от съвет
Автор: mind_riot   
Дата:   24-07-09 01:29

не си пазя парченцето, но може да опитам с нещо.
или по-скоро първо ще го дам да го погледнат и да ми кажат каква е работата с цената на ремонта (:

иначе мерси много, че се отзовахте.

Отговори на това съобщение
 Re: имам нужда от съвет
Автор: Пешо   
Дата:   24-07-09 03:19

18-105[smilie23] [smilie23] пластмасов байонет..бягай далече[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: имам нужда от съвет
Автор: nikola_bathory   
Дата:   24-07-09 09:10

mind_riot - Не знам защо един портретен обектив трябва да е с голямо фокусно разстояние...
Много добър вариант е 50мм обектива АФ-С 1.4 G [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: имам нужда от съвет
Автор: asahi   
Дата:   24-07-09 09:37

Къде да бяга бе, Пешо? Той да не е като теб да ги сменя обективите по 50 пъти на ден/всеки ден?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   24-07-09 10:11

В същност mind_riot е тя:

не съм запозната

Отговори на това съобщение
 Re: имам нужда от съвет
Автор: asahi   
Дата:   24-07-09 10:13

Правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: имам нужда от съвет
Автор: BotsRevenge   
Дата:   24-07-09 14:37

mind_riot, относно въпроса ти за портретен обектив реших да се включа скромно.

Сещам се за следните варианти:
1. новият Nikkor AF-S 50mm f1.4G
2. Новият Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8 G (удобен за портрети в цял ръст и до кръста, но не задължително)
3. Nikkor AF-S VR 105mm f/2.8G IF-ED
4. Sigma 30mm F/1,4 EX DC HSM за Nikon
5. Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon

Това са обективи с вграден автофокусен мотор.
Жалко е, че фото апаратът ти няма собствен мотор и не може да се възползва от възможността да ползва автофокус на:
1. Nikkor 50mm f1.8D (220лв)
2. Nikkor 50mm f1.4D
3. Nikkor 85mm f1.8D
4. Nikkor 85mm f1.4D (вярно, че струва три пъти повече от апарата ти, ама си е обектив...)
5. DC-Nikkor 105mm f2D (и той така)



Публикацията е редактирана (24-07-09 14:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »