Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Граница с Турция
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   08-07-09 23:44

Здравейте, предстои ми пътуване до Истанбул утре и не знам дали по границата правят проблем за фотографските принадлежности. Приготвил съм апарат с 4 обектива, статив, филми и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: MarinY   
Дата:   08-07-09 23:52

Вече не живеем "зад желязната завеса". Какво те притеснява?
Виж, ако пътуваш до Северна Корея или Либия ..., може и да имаш проблем. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   09-07-09 00:12

Благодаря, така си и мислих, но реших да се допитам. Все пак тук има хора, които постоянно пътуват.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: h_bio   
Дата:   09-07-09 00:12

проблеми нямаш пътувал съм няколко пъти ...

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: drkskwlkr   
Дата:   09-07-09 00:29

Съвет от един много пътувал човек: на излизане от страната, след като минеш металния детектор, премини през червената пътека и си попълни митническа декларация за апарата и обективите. Това и само това ти гарантира, че на връщане няма някой дангалак в поизмачкана зелена униформа да те спре с мазен глас и да се заяде да му представяш доказателства, че наистина всичката тая техника не си я накупил от Турция.

P.S. Ако минаваш сухопътна граница, пак се минава през митница (преди гранична полиция) и се попълва същата декларация.



Публикацията е редактирана (09-07-09 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   09-07-09 00:51

Благодаря на всички! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: димитърславчев   
Дата:   09-07-09 21:33

i az da kaja samo 4e snimaneto na samata granica i grani4en punkt sa zabraneni za vsi4ki darjavi za6toto po zakon sa darjavna taina

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: svetal   
Дата:   09-07-09 21:37

и аз да кажа слушаи drkskwlkr .
P.S с лек автомобил ли ще пътуваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: Тед   
Дата:   09-07-09 21:48

Автор: drkskwlkr
Дата: 09-07-09 00:29

Съвет от един много пътувал човек: на излизане от страната, след като минеш металния детектор, премини през червената пътека и си попълни митническа декларация за апарата и обективите"


Да, ама не.
На края на май пътувах и като им поисках митническа Декларация, ония като се ококориха:
"За какво ти е момче?" Фотоапарат? - Ами той си е за лично ползване - не ти трябва декларация образец Т май ми казаха. Щом не е нещо голямо - спокойно".
Аз им викам, а бе хора нека си попълня пустата декларация, на връщане да ми е спокойно.

"Ааа..нямаме такива Декларации? Щом си от Плд., трябвало да съм отишъл на нашата митница и там да ми я заверят".
"Нямаш грижи на връщане, обади се и няма да има проблеми - запомних му името и длъжността за всеки случай".


Амм не съм толкова та да не се сетя, че няма никаква Плд. митница, ами въобще не им се разправяше с мен.

В таз държава всичко като че ли е с г...а нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-07-09 21:59

В Пловдив има митница, на Кукленско шосе [smile] , само дето не знам как ще те изгледат там ако отидеш с такова искане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: itilien   
Дата:   09-07-09 22:12

С турция не сме ли в безмитен режим ?

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: the_drug   
Дата:   09-07-09 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: koryna   
Дата:   09-07-09 22:47

Нямаш Кахъри никакви. Скоро минавах границата с Турция със собствен транспорт и цяла раница пълна с обективи поискаха само да я покажа и толкова
никакви декларации - нищо
Обаче комшиите са големи мързели и са много неорганизирани - голямо чакане на тяхните пунктове



Публикацията е редактирана (09-07-09 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Граница с Турция
Автор: димитърславчев   
Дата:   09-07-09 22:54

predi patuvax mnogo 4esto do tam ot tqx vsi4ko mojite da o4akvate da znaete dobre 4e sam qk 4e kakav boi 6tqx da qm ina4e za edna snimka na edna turkinq ne mi se prikazva :) i ot togava kato snimam mnogo vnimavam koi ot kade me gleda ina4e v evropeiskata 4ast nqma problemi nadolu pri fanaticite e opasno

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »