Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Надрах си стъклото ....
Автор: jac75   
Дата:   19-06-09 23:16

По давление на темата "За и против UV филтрите" си свалих моя за да видя разликата :))...
Видях я-но това ми струваше надраскването на челното стъкло на Тамрон 17-50..тъжна история-още не му се бях нарадвал :((
Въпреки,че май не ми е в кадъра или поне не забелязвам някакви драстични изменения-искам да знам това нещо може ли да се подмени или поправи ??!? Самото съществуване на тази драскотина ме дразни ужасно :)!
Някой да е отсранявал подобен проблем/без смяня на обектива/ :))) ?
Ще бъда благодарен за конструктивни мнения-а другите ще ги търся по IP :)))


Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: MarinY   
Дата:   19-06-09 23:25

Зависи колко си го надрал и къде. Ако не е много широка следата, е по-скоро козметичен дефект, който ще те дразни, без да го виждаш на кадрите. Ако е дълбока драскотина в стъклото, не само на покритието, може при определен ъгъл на фронтално осветление, да ти създава проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: d_ave   
Дата:   19-06-09 23:30

колко е голямо? дай една снимка да видим. в момента ти пречи повече раздразнеността, че си го надрал, отколкото реалното съществуване на драскотината:) аз имам няколко надрани М42 обектива, някой от които доста зле, но пак изкарват снимки, много по-остри и детайлни от някои от автофокусните ми обективи, пък били те и в перфектно състояние. знаеш ли теста с клечката за зъби? пробвай го и после се притеснявай:)

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: jac75   
Дата:   19-06-09 23:58

Бива си я драскотината,макар да е в периферията-заради припряност от един колега го фраснах в дръжката на една врата...
кой е този тест с "клечката за зъби" :)???

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: jac75   
Дата:   20-06-09 00:05

утре ще дам и някоя снимка :)
да поснимам с дефекта,пък и него самия ще снимам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: pefoto01   
Дата:   20-06-09 01:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: bobihot   
Дата:   20-06-09 02:34

Преди 25г си прешлайфах и преполирах челната леща на руския ми далекоглед турист и после ми я просветлиха. Сега не знам дали има още техника за това- има де, не ми е толкова достъпна, че не работя вече там.

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: sir_sky   
Дата:   20-06-09 09:30

Абе вчера и на мен ми се случи, само че в доста по лека форма, напука ми се здраво предния филтър в резултат на много леко чукване ;)) Ама исках за снимам задължиелно това за което бях отишъл, а не ми се рискуваше без филтър, но напрактика нямаше почти никакви проблеми! Само при определен ъгъл на падане на светлината, но иначе не се забрлязва! После може да реша да кача снимка когато ги качвам някъде! Ама и аз все пак снимах на най отворена бленда, 1.8, а ако реша да позатворя вече малко си се вижда! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: neptun61   
Дата:   20-06-09 10:17

Вместо с филтър,по-добре е обектива да се държи с поставен сенник. Не влошава картината,предпазва от някои удари и е по-евтин от качествените филтри. Освен това след снимане веднага се поставя капачка. Тук идва проблема с капачките,които не могат да бъдат поставени когато има сенник. Никонските и тези на Олимпус могат,но Канонските например не.

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: jac75   
Дата:   20-06-09 11:19

мдаааа...малко е плитък сенника и дори поставен нямаше да ме спаси :))
някой дали е сменявал такова челно стъкло-или само аз съм толкова смотан,че да си съсипя обектива ???!


Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: mitakabus   
Дата:   20-06-09 11:27

Аз филтри не сам слагал до сега ама на пследния Цайс сложих протектор че ако това се случи при мене ще се гръмна...[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-06-09 11:48

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: djogata   
Дата:   20-06-09 12:00

Де бе хора, какво толкоз им се втелявате на тия играчки - надрал си си обектива - ее, голяма работа, като че ли от това ти зависи живота - плюс това да беше някой ценен обектив, ами то този е евтин, и ако беше толкова важен, щеше да го смениш.

Не си играй да търсиш замяна на челната леща - едва ли ще стане, а и да стане, ще ти струва бая пари и време - а както вече казах, обектива не е толкоз скъп, че да си заслужава да го поправяш, вместо да си вземеш нов.

Най-вероятно драскотината няма да влияе на снимките, снимай си и да не ти пука [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-06-09 12:09

Как ги дерете тия обективи бе...
Аз из кви клони съм се врял с 300мм обектив и се не усявам да го надера.
Вие с тез мънинкките как успявате....
Внимавайте малко...еееее

Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: jac75   
Дата:   20-06-09 12:41

Проблема ми е,че снимам за удоволствие-не вадя пари от това,а доходите ми са почтен държавен служител :))...Нещата ми са все втора употреба,а това ми дойде новичко и ме е яд доста [smilie7]
не успявам да преценя дали това е "челна леща" или съобразително поставено от производителя плоско стъкло :))


Отговори на това съобщение
 Re: Надрах си стъклото ....
Автор: stzz   
Дата:   20-06-09 13:01

Аз пък минах с косачката за трева през кабела ииии.......да не ти разправям.
(или пък да, ако ще те успокои)
Ти за някъква драскотинчица!

[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »