Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 филм за стрийт
Автор: caro-anton   
Дата:   10-06-09 16:01

Какъв филм бихте използвали, ако тръгнете да снимате стрийт? На какво бихте се доверили? После как бихте копирали? И дали бихте правили отсечки, или бихте копирали целият кадър, заедно с част от перфорацията дори?

Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: Пешо   
Дата:   10-06-09 16:10

Телеметричка или малък слр(никон ФЕ2 в моя случай) с 35мм или по-широк обектив. ЧБ филм според условията или 100 или 400 исо. Аз предпочитам 100.

Напоследък главно с телеметричката снимам Малка, незабежима ,тиха будещ асъжаление у минувачите дори.... Аз рядко правя отсечки дори и при цифровия процес на работа рядко кропя, нучил съм се да си кадрирам при снимането, защото навремето се пестеше всеки квадратен милимеър от филма, за да могат да се копират по големи копия...

Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: radan   
Дата:   10-06-09 20:30

Много добре го е казал Пешо![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: nsirakov   
Дата:   10-06-09 21:52

Канонет 17КюЕл, фомапан , без отсечки

Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: Dekov   
Дата:   10-06-09 21:57

Сигурно е голям майсторлък, и много АРТ да копираш с перфорацията [smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: next_time   
Дата:   10-06-09 23:26

За "улично" на мен най-много ми допада да снимам с ТЛР.Голямо е , но .... няма вид на апарат, даже днес ме попитаха дали не е прожекционен апарат.Никой не те отчита като човек докато се взираш в шахтата, все едно си с шапка невидимка.400аса направо са идеални за 6/6.И разбира се фуджи заради цената[smilie5]
Понеже подозирам че въпроса ти е насочен към лаика формата три хикс, понякога го снимам и като 1600.

Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: ivan.draganov   
Дата:   10-06-09 23:39

А докато се взираш в шахтата ...не минава ли бая народ .....като едно време ! Кефи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: Caro-anton   
Дата:   11-06-09 00:03

Много ви благодаря, момчета,

но това е идея... едно време, като снимах с велтата, бая погледи събирах, едни полицаи ме питаха какво е това, винаги я вадеха да я гледат по летищата...
ще трябва да си взема нещо двуобективно и старо... че да става и за цианотипийки джобен формат...

а иначе те тия от кодак Три Х го направиха като Т макс... почти... както би казала баба ми - не е като едно време...

стрийт мисля да снимам на плаки, не се ограничавайте до някакви лайки-майки формати... вярно, все още мисля, ама аз бавно мисля, затова ми отнема време...

Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: Zahito   
Дата:   11-06-09 00:36

И аз искам да кажа за шахтата. Pentacon six + Flektogon 50mm MC. В лицето на човек съм се навирал и съм го снимал... не прави никакво впечатление.... Докато с Канона или някой друг DSLR или SLR, крещат и от 6-7 метра [smilie18] Иначе относно филм, или снимам на 6х6 с широк обектив или с много дълъг, зависи какво ми се иска да постигна. Другото което обичам е със 16мм Зенитар на лайка формат.
Но обикновенно ползвам филми около 400 АСА, за да съм спокоен за експозицията, даже понякога и 800.
Винаги разчитам на пълен кадър! Не обичам да кропвам.
[beer]



Публикацията е редактирана (11-06-09 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: Caro-Anton   
Дата:   11-06-09 15:55

Г-н Деков,
това за перфорацията го написах, за да придадем леко ломографско звучене на темата.

Иначе не е много зле да се копират серии с перфорацията, но да не го правим винаги, че втръсва.

Да, наистина, прав сте, като казвате, че сега хората се опитват да докарат цветовете на списание Огонек от 70-е години...
Но определено тази седмица ме чака един диапозитив за крос процес...

Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: Stoychev   
Дата:   13-06-09 12:34

В момента, относно стрийта:
снимам с SLR за кеф;
снимам с DSLR, колкото да се ядосвам, че трябва постоянно да коригирам експонацията,
снимам с дигитална сапунерка, когато искам да правя сериозни кадри.

И наистина така се получи! Може и сапунерката да бърка експонацията, но много бързо се коригира, понеже няма нужда постоянно да сваляш апарата от окото си и да преглеждаш кадъра. Че качеството не е толкова добро, е вярно, но пък такива цветове няма нито d80, нито 10d, 400d, d300 (защото с тях съм снимал, а от последния имам преки наблюдения).

А за стрийт предпочитам 400 аса, въпреки, че рядко слагам бленда над 5.6, черно бял. Марка не казвам, понеже не съм снимал чак с толкова много филми. Засега фаворит ми е kodak profoto 400 c-41.

Отговори на това съобщение
 Re: филм за стрийт
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-09 16:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »