Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 печат - не къде, а как?
Автор: graphix   
Дата:   13-05-09 17:58

писах по един въпрос в съседна тема, но нямаше голям интерес и никой не отговори, понеже темата на човека се поизчерпа.

"добре, аз имам едно питане....
доста тъпо...

гледам че снимки се разпечатват във формати: 9x13 10x15 13x18 15x21 18x24 20x30 30x40 и т.н.

в какъв формат ще ми разпечатат снимка ако е 13х25 или 20х20 или всякакъв такъв "нестандартен" размер


и какво става със снимки които са с бяла рамка при печат на бяла хартия? досега никога не съм печатал а трябва да си направя малко портфолио и не съм наясно?
някой по-опитен може ли да отговори[beer]"

Отговори на това съобщение
 Re: печат - не къде, а как?
Автор: kaloyan   
Дата:   13-05-09 18:48

Не гледай размерите, давай си оригиналния файл в TIFF, поне аз така правя и досега съм нямал проблеми с качеството (прекрасно е). Бялата рамка около снимките се получава, когато не се реже от кадъра. Попринцип, когато на фотографите в ателиетата не им се каже "без редакции" те режат от кадъра, за да може да се помести в дадената хартия/размер. Както казах, бялата рамка предотвартява това "рязане".
Иначе за въпроса по бялата рамка, когато печаташ на бяла хартия, ами аз не бих го правил, става "мазня" по-светло бяло се слива с по-сиво бяло... ако ме разбираш.

Порфолиото можеш да го направиш от 13/18 нагоре, изглежда по-впечатляващо. Друг е въпроса, ако искаш да правиш серии, тогава ще ти трябва по-малък размер, но пък от значение също е и мястото на порфолиото, където ще бъдат закачени снимките :)

Поздрави, успех :P

Отговори на това съобщение
 Re: печат - не къде, а как?
Автор: graphix   
Дата:   13-05-09 19:09

[beer] мерси kaloyan

Отговори на това съобщение
 Re: печат - не къде, а как?
Автор: nemchev   
Дата:   13-05-09 21:54

абе не е баш така....може да ти се принтне снимката и по размер....стига едната страна да отговаря на някои от рамзерите на хартията/ширината/ другия може да бъде по-произволен...пък и с едно макетно ножче и една линия може да сътвориш чудеса[smilie18] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: печат - не къде, а как?
Автор: maksym   
Дата:   13-05-09 22:22

размера няма значение [smilie5]
важно е колко си готов да платиш [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: печат - не къде, а как?
Автор: bozo   
Дата:   13-05-09 22:34

kaloyan,
я кажи за боята....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: печат - не къде, а как?
Автор: ka7   
Дата:   14-05-09 02:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: печат - не къде, а как?
Автор: graphix   
Дата:   18-05-09 10:55

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »