Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-08-08 11:50

[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: Amigo   
Дата:   12-08-08 11:53

важното е да нямаш жълта книжка [smilie19] [smilie19] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: boink   
Дата:   12-08-08 11:55

задължително ти я дават без да доплащаш с гражданската отговорност.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: d256h   
Дата:   12-08-08 11:56

Принципно застраховката е задължителна! Тия дни като минавах през границата не искат зелена карта, но ако видят, че колата е по-старичка, оръфанка или шофьора и е смачканичък, преценяват, че 'този е дзифтар' и сугурно няма застраховка.. та спират го и му искат зелена карта!
Ако имаш застраховка, обади се на твоя застрахователен агент и му поискай зелена карта, той за няколко дни ще ти я донесе без пари или срещу няколко лева, зависи в коя компания си се застраховал..

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: asahi   
Дата:   12-08-08 12:02

5 лева макс.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: boink   
Дата:   12-08-08 12:02

да на еу границите не ти я искат, НО ако гърция ти я поискат някъде вътре в страната и не им я покажеш губиш 100% един брой 70-200 на 4 ИС (коланчето пак там те изгаря с 300 евро). така че по добре да си я имаш постоянно, нищо некоства. освен това, ми се случи да ми поискат тука в бг бланката за ГО с подписа и печата на застрхователя. не онова зеленото а самата полица. тя по закон също трябвало да е в колата. така че си носи всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: BOrisoFF   
Дата:   12-08-08 12:09

на онова зеленото също има подпис и печат на застрахователя. Освен това зеленото вече се издава заедно с ГО, но може да бъде издадено и по-късно от сключването на ГО.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-08-08 12:14

Лошото е че трябва да съм си платил всички вноски за гражданската за да ми издадат зелена карта. :(

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: asahi   
Дата:   12-08-08 12:20

Че какво му е лошото да си си платил всичко?

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-08-08 12:23

Стоте лева, предвидени за други неща, които трябва да си извадя от джоба. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: d256h   
Дата:   12-08-08 12:24

Охооо, още един дето не си плаща..[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: asahi   
Дата:   12-08-08 12:25

Кефа си има цена. Тва е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-08-08 12:28

Какво означава "не си плаща"? Имам гражданска отговорност и каско. Това, че съм сключил гражданска отговорност със разсрочено плащане, означава, че не си плащам ли? "Не си плаща" можеш да ми кажеш на 18 Декември когато ми е падежа за следващата вноска и не я платя.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: asahi   
Дата:   12-08-08 12:33

Според критериите на твоя застраховател на клиент, който не е готов да заплати цялата застраховка предварително не трябва да се издава Зелена карта. Ти си харесал застрахователя по някаква причина. За да те хареса и той докрай и да ти даде Зелената карта е необходимо да плащаш предварително. Ето, че стигаме до плащаш-неплащаш. Плащане на 18 декември не върши работа.

За следващата година можеш да потърсиш различен застраховател.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: boink   
Дата:   12-08-08 12:33

"Лошото е че трябва да съм си платил всички вноски за гражданската за да ми издадат зелена карта" - това НЕ Е ВЯРНО. да знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-08-08 12:35

Така ми казаха преди време като я сключвах. Български имоти е застрахователят. Освен да отида и да опитам пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: boink   
Дата:   12-08-08 12:37

зелената карта вече няма смисъла на онази зелена карта от преди. то ти е само бланката че имаш ГО. за един кампер струваше да си направиш зелена карта около 700 лева (плюс 200 за ГО) а сега струва 200 всичко. много ги боцнаха застрахователите [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Зелена карта. Задължителна ли е?
Автор: BOrisoFF   
Дата:   12-08-08 14:14

Значи, от моя опит знам, че всичко е възможно. Реално в застрахователния договор(в общите условия) никъде не пише, че си длъжен да заплатиш всички вноски по полицата, за да ти издадат ЗК. Прочети си внимателно ОУ на гърба на полицата, подай една жалба или там каквото е необходимо в самата застрахователна компания... ако се наложи се разгневи малко и ще видиш, че ще ти издадат ЗК за срока за който си платил( т.е. до датата на падежа)
Нужни са ти само твърдоглавие, здрави нерви, мощен глас и увереност, че имаш право!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.