Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: scrap   
Дата:   17-06-08 13:07

От 5 юли МВР отваря секция в най-популярния сайт за обмен на потребителски генерирано съдържание Vbox7.com.

Там всеки гражданин ще може да качва видеозаписи или снимки на полицаи, които нарушават закона или служебните си задължения, направени с мобилен телефон или любителска камера. Записите ще бъдат достъпни за гледане от всички потребители на Vbox7.com.

Цялата статия : http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1209542

Добре де, какво стана с онзи закон, който гласеше, че не можеш да снимаш умишлено някой, без неговото позволение?

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Cristinel   
Дата:   17-06-08 13:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Danisima   
Дата:   17-06-08 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:10

Добре де, какво стана с онзи закон, който гласеше, че не можеш да снимаш умишлено някой, без неговото позволение?

Онзи закон не е ли Конституция?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:12

Чл. 32.

(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: darksorrow   
Дата:   17-06-08 13:12

няма такъв закон и вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Danisima   
Дата:   17-06-08 13:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:12

Освен това мисля, че в БГ няма закон, който да приема видео доказателства, ха? Така ли е? Приеха ли го? За СРС-тата е май [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: darksorrow   
Дата:   17-06-08 13:13

в смисъл - тънки са нещата много. всъщност, много тънки. обикновено ченгелът би се заял, предполагам, драмата е, че май не можеше да се снимат служители на реда?

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:13

darksorrow - браво бе, не си знаеш правата по Конституция! [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:14

Не могат да се снимат служители на реда по време на изпълнение на служебния им дълг - с униформи и разни тем подобни...

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: darksorrow   
Дата:   17-06-08 13:15

всъщност мисля, че съм по-информиран от теб по въпроса и вероятността да се оправиш по-добре от мен, ако някой скочи да те псува по улицата за закона клони към минус безкрайност.

ае нека сме чели по въпроса? казвам ти, че нещата са тънки.

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: captainme   
Дата:   17-06-08 13:15

Chitsujo...razlikata e v tova che policaite ne sa civilni grajdani po vreme na rabota.Kogato te pravjat zulumu se podronva prestija na durjavata.Za tui-kato gi vidish v uniforma,snimai na volja

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: bobbyfuego   
Дата:   17-06-08 13:16

на държавните служители, (не на чиновниците) им се отнемат правата по кнституция (до колкото знам), те имат други права и задължения...

поправете ме ако греша зашото това е важно все пак

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:22

Captainme, напълно съгласна. Баща ми ми разказва, че когато били военни и носели униформа не са имали право да вървят пушейки, а трявало да спреш на място и да изпушиш фаса, друго също - забранено е било посещаването на заведение в униформа.
Сега какво да кажа. А аз не ги знаех тези неща, защото все пак до '89-'90 година съм била на 5 години, какво ми е разбирала главата...

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:24

bobbyfuego, не сте ли учили Конституцията в училище, аман вече
Чл. 6.
(1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   17-06-08 13:28

В кое училище я учите конституцията, че аз не си спомням да съм я учил някога

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:29

Учих я по предмета "Етика и право" в 8-ми или 9-ти клас беше на 15 СОУ "АДАМ МИЦКЕВИЧ", а по история я учихме в по-рано, защото имахме добри и отговорни учители. [smile]

П.П. Конституция - поправчица - пише се с главна буква като върховен закон на една държава хммм [smilie10]



Публикацията е редактирана (17-06-08 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   17-06-08 13:30

Широко разпространена заблуда

Широко разпространена заблуда е, че към фотографията с комерсиална или некомерсиална цел има отношение чл. 32 ал. (2) КРБ - Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи. Чл. 32 ал. (2) КРБ е норма, която се отнася пряко до наказателният процес и по-точно до веществените доказателствени средства (ВДС), изготвяни по реда на НПК и ЗСРС.

Преведено на човешки език, от тази норма следва, че такива изображения не могат да бъдат използвани като доказателства за вина за извършено престъпление, но акцента е върху „извън случаите предвидени в закона” – НПК и ЗСРС. Теоретично е възможно, в конкретни случаи, лице, което е фотографирано, по реда на ГПК да предяви иск за нанесени материални щети и/или пропуснати ползи в случаите, когато фотографа се е облагодетелствал (получил е пари) за снимка и не е платил на модела за моделстването, но в такъв случай трябва да съществува договор между двамата и това не се отнася за случаите, в които кадърът е заснет на публично място или за целите на СМИ – т.нар. „Редакционни цели”. Възможно е и предявяването на иск за нанесени нематериални щети, когато публикувани или разпространявани кадри накърняват достойнството и честа на лице или са унизителни за него, по реда на ГПК, а в някои конкретни случаи и по реда на НПК – да се образува наказателно производство, ако правните последици от деянието представляват обществена опасност и са престъпление по смисъла на НК, когато случая не е маловажен.

Резултати от фотографиране и филмиране (заснети от любител или професионалист фотограф, оператор за целите на СМИ или чрез охранителни камери), могат да бъдат изискани и иззети от органите на досъдебното производство, в качеството им на УЛИКА с цел да образуват наказателно производство, в хода на което, обаче, трябва да се намерят ДОКАЗАТЕЛСТВА за вината на дееца. Когато за целите на изготвянето на ВДС се използват методи на фотографиране и филмиране, то фотографирането/филмирането се извършва от ДЪРЖАВЕН ОРГАН, а не от любител или професионалист фотограф!

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:32

Все пак това е положението ПАДДГ, но СРС ли е отявлено да застанеш и да нащракаш полицай?[smilie11]

Яхнах метлата [smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/aoxc7158.JPG
http://sectumsempra.net/potterpuffs/scenes/cho-broom.jpg



Публикацията е редактирана (17-06-08 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   17-06-08 13:42

Когато за целите на изготвянето на ВДС се използват методи на фотографиране и филмиране, то фотографирането/филмирането се извършва от ДЪРЖАВЕН ОРГАН, а не от любител или професионалист фотограф!


Значи да отщракаш отявлвно полицай не е СРС

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: navy   
Дата:   17-06-08 13:50

Колко фотографчета ще ядат бой [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: ejko   
Дата:   17-06-08 13:51

аз някак си мисля, че ако ме удари полицаи и му е спукана работата... И то е така, само те не го знаят...

Отговори на това съобщение
 Re: МВР призовава: Снимайте полицаите в издънка
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 14:04

Полицаи са ни били. Беше преди 4-5 години. Мен не ме биха, ами ме държаха така, че да не гледам как бият приятеля ми. ДОкато ме държаха ми спукаха левия палец на ръката, защото стискаше много проклетникът. Половинът ми беше блъснат на земята и ритан от 5-6 полицая - униформени, на другия ден имаше звездички по шията (от онези, които са грайфер на кубинките). Бяха им се отпечатали подметките. Писахме жалби, ходихме и до там да се разправяме, но всичко потъна в забрава... Само споменът остана [smilie10] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-06-08 14:16

Полицаите и те са в категорията "наши хора".

Значи, полицая върши нещо, което ти смяташ за нередно? А ти го снимаш. И го публикуваш в публичен интернет сайт, където издънката му може да се види от всеки? [smilie10]

Боже опази! Провалил си важна секретна операция на въпросния полицай (в зависимост от %-та който той снася на началството). Разконспирирал си внедрен в мафията агент (разбира се, той носи униформа а ония са будали и го смятат за корумпиран).
Накърняваш достойнството му, от това, че оспорваш правото му да прибере изкараните с много зор и усилия парици...

Такива ми ти неща..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.