Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Внимавайте, когато позирате
Автор: тьма   
Дата:   17-06-08 06:58

Може би се отнася и за фотографията

Изследователите на анормални явления откриха странна закономерност: много от моделите на прочути живописци са умирали по време или след като бил нарисуван портретът им. Ето само кратък и непълен списък на такива случаи:
Мона Лиза, позирала на Леонардо да Винчи четири години, е починала едва на 28 години.



Херцогинята Алба - модел на испанския художник Гойя, нарисувал я на прочутите си платна "Голата Маха" и "Облечената Маха" - умира три години след като картините били завършени. А тя била известна с отличното си здраве.
Съпругата на Рембранд, Саския (позирала за картините "Диана" и "Флора"), умира едва 30-годишна. Рембранд нарисувал и портрети на децата си. В резултат три от тях починали още като бебета, а четвъртото - на 27-годишна възраст. Втората жена на художника Хендрике Стофелдс, изобразена на много картини, също не живяла дълго.
Лопухина, позирала на Боровиковски, умира три години след завършването на портрета.
Същата участ сполетяла и момчето Вася от картината на Перов "Тройка". Майка му не разрешавала да позира, страхувайки се, че ще умре.
На Иля Репин за картината, в която Иван Грозни убива сина си, позирал писателят Всеволод Гаршин. След завършването й Гаршин се хвърлил от стълбището на четвъртия етаж.
Френският скулптор Огюст Роден никога не рисувал и не правил скулптури, изобразяващи жена му, и живял с нея дълги години. Затова пък любовницата си Камила Кладел изобразил в композициите "Целувка" и "Вечна пролет". След това нещастната жена полудяла и прекарала 20 г. в лудница, измъчвана от страшни припадъци.
Трагичнo завършил животът и на съпругата на Иля Глазунов, Нина, която той много обичал да рисува - тя се хвърлила от прозореца.
Има някаква връзка между нарисувания "двойник" и човека. Не случайно при постъпване в масонската ложа рисували портрет на новия член, за да се пази там като залог на душата му.

Силата на биополето
Учени от различни страни се опитват да обяснят феномена на "съдбоносните картини". Например, с помощта на термографията е регистрирано, че в състояние на творчески екстаз в мозъка на художника постъпва огромно количество енергия, което променя състоянието на съзнанието. При това се отбелязва, че когато енергията при художника се повишава, при позиращия модел рязко се понижават биопотенциалите на мозъка.
- Художникът като че ли "изгаря" модела си, храни се с неговата енергия! - смята парапсихологът Олег Грановски. - Отдавна е известно, че има хора с много мощна енергетика на погледа, които съзнателно или случайно могат да въздействат върху отслабеното поле на болен човек или върху все още слабото поле на дете. По този начин може да се причини голяма вреда, като се изкриви нормално функциониращото биополе.
Учените от Института по вълнова генетика изследвали силата на човешкия поглед и открили, че той се съпровожда от излъчване на т. нар. телурична енергия. При това излъчването било регистрирано на разстояние 10 метра от очите.

"Безликите" икони



Защо ликовете на светците на иконите като че ли са еднакви? Оказва се, че канонизираните хора според законите на православието не могат да бъдат изобразявани "огледално правдиво".
- Портрети върху икони могат да бъдат създавани едва след смъртта, когато определено може да се каже правилно ли е живял и добре ли е умрял - обяснява игуменът Лука, художник от иконописната школа в Сергиев Посад. - Току-виж бъдещият светец се подаде на изкушение в последния момент.
Има суеверие, че ако приживе изобразиш човек, когато той е добър, след това ще му се случи нещастие. Като уроки. Затова портретът на светец се рисува няколко години след смъртта му - по спомени на очевидци. И нарисуваният образ, разбира се, се получава обобщен. Това добре се вижда от иконите на Сергий Радонежки. Иконописците рисуват еднакви форми на ушите и брадите, но лицето при всеки се получава различно.

Странни съвпадения
Художниците също не знаят как да обяснят странните съвпадения.
- Две седмици преди смъртта на Владимир Висоцки нарисувах двоен портрет - негов и на Александър Пушкин - разказва вицепрезидентът на Руската художествена академия Едуард Бодрицки. - Володя беше облечен в костюма на поета, а Александър Сергеевич - с джинси, при това замазах с черна боя лицето му. Колегите ми казаха, че чрез четката съм предал енергетиката на умрелия класик на Висоцки и така съм ускорил края му. А веднъж нарисувах портрет на един известен банкер за 50-годишнината му. И след два месеца той умря. Сърцето ме заболя. Нима аз съм виновен за това? Но пък аз съм нарисувал стотици портрети на хора, които и до сега са си живи. Например, вече 105 г. живее мой модел - прочутият карикатурист Борис Ефимов.
Парапсихолозите смятат, че някои художници притежават дарба на лекари-диагностици. Рисувайки лицето, те, без да си дават отчет, могат да видят признаци на сериозна болест и дори да предвидят деня на смъртта на модела си.
С една дума, към позирането трябва да се отнасяме внимателно. Колкото до професионалните модели, то, съдейки по всичко, те просто не допускат художника в душата си.

Мнението на изкуствоведа
Случвало се е портретите да влияят благоприятно на съдбата на нарисувания човек - казва сътрудничката в Третяковската галерия Анна Михайлова. - 18-годишната Елена Дяконова, отишла в началото на ХХ век да се лекува в една от швейцарските туберкулозни клиники, се запознала с младия поет Пол Елюар. Той постоянно рисувал девойката и болестта постепенно отстъпила. След това Дяконова се запознала с друг художник, сюрреалиста Макс Ернст. Той също я рисувал. Лекарите били учудени - момичето, което трябвало да умре, се чувствало все по-добре и по-добре. На 40 г. Елена (известна като Гала - бел. ред.) се омъжила за прочутия Салвадор Дали, който също рисувал жена си едва ли не всеки ден - като млада, без бръчки и побелели коси. Тя умряла на 80 години. В своите изследвания учените открили, че се случвало модели да повишават биопотенциалите на мозъка си по време на позиране. Възможно е някои от художниците да отдават енергията си на модела, смятат експертите.

Мнението на лекаря
- Портретът е биоенергоинформационният фантом на човека - обяснява психотерапевтът Игор Вагин, водещ специалист по танатология (наука за смъртта). - На изложбите идват много хора, ходят и в ателиетата на майсторите. А всеки талант има много недоброжелатели. Върху кого се пренася цялата злоба? Разбира се, върху портретите на тези, в които художникът влага цялата си любов. И колкото е по-талантлив портретът, толкова е по-раним оригиналът.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 07:04

хм... много интересно!
мисля, че непрофесионалните фотомодели няма от какво да се плашат обаче [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-06-08 07:08

"Съборете покрива! Нека Звездите влязат и във Вашия дом!"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   17-06-08 07:25

Таня, точно за непрофесиоаналните става въпрос, другите си имали някаква изградена защита[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 07:28

просто си мислех, че фотомоделите не са толкова много време изложени на "творческия екстаз"...ама знае ли човек!? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: solo5   
Дата:   17-06-08 07:39

някои племена в миналото са мислели, че като ги снимат им крадат душите

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-06-08 07:44

То и сега има. Нейде из Азия бяха със сигурност едни.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: sunnyshot   
Дата:   17-06-08 08:10

Индианците в Северна Америка отказвали да бъдат снимани...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: e-mil   
Дата:   17-06-08 09:17

"Изследователите на анормални явления" имат такъв навик - вземат по един-два изолирани случая и ги представят като закономерност.
Гоя, Рембрандт, Роден... са правили един куп портрети, но достатъчно един-два модела да умрат и хоп: "закономерност".
А това с Бодрицки и Висоцки е именно съвпадение - той сам си казва: "аз съм нарисувал стотици портрети на хора, които и до сега са си живи." Нали се сещаш, че няма как само при Висоцки да е изпаднал в "творчески екстаз" [smilie5]

Дори и да има нещо вярно в тази теория за необяснимите изцеления и разболявания, то ще е свързано с общуването с даден човек, а не непременно с рисуването. А дори и с много други фактори. Сменила климата Дяконова, паркирала се в клиника с вероятно добри лекари и чист планински въздух, обаче не това и помогнало, разбираш ли, а рисунките на Елюар. Ами предположи, че е била влюбена и това и дало сили. Предположи, че може да се е чувствала освободена от мрачната руска действителност (или хигиена). Във всяка болница на света ще се намерят лекари, които ще се сетят за поне един случай на чудотворно изцеление. Естествено не всички ще са толкова тъпи, че да го отдадат на рисунка или фотография.

А и не ти ли идва наум, че ако се отнася за фотографията ще има масова смърт сред гаджетата, съпругите и бебетата по цял свят?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: Frida   
Дата:   17-06-08 09:18

Само да отбележа, че примерите, които са дадени звучат много изкривено и извън контекста, предадени по този начин. Не съм наясно със всички случаи, но Херцогиня Алба например е отровена в резултат на политически игри. Няма общо с рисуването.

А после размислите за предаване на енергия ... еми това, ако е вярно за рисуването и позирането, то със същата сила е вярно за всички типове човешки взаимоотношения. Изобщо тия статии са малко тип "канал 2001" ... това ме подсеща за една от техните звезди, която хванах цъкайки с копчето да гледа по снимка и да "вижда" - здраве, успех и полова мощ ... хахахаахах

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: Todd   
Дата:   17-06-08 09:22

Абе дори и да си добър художник трябва да знаеш как да направиш магията !!!

Това че някой са я направили случайно е друг въпрос.......

[smilie3]

Обаче ако те снимат с ето този апарат задължително даваш фира ...[smilie19]
https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/qkpu2267.JPG


.22 [smilie7]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   17-06-08 09:27

а..как стои въпроса с пастите....щото обичам да снимам пасти....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: Frida   
Дата:   17-06-08 09:28

пастите изсъхват когато се снимат .. тряя се ядат, а не да се снимат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   17-06-08 09:30

верно бе.....а започна да снимам и съхнат.....дали да не си продам апаратчето?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 09:30

Фрида е права на 100%... със сладоледите е още по-зле [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: ejko   
Дата:   17-06-08 09:52

огладнях:((( бал съм го снимането...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: anaksagor   
Дата:   17-06-08 09:55

според мен всички, които са заснети... рано или късно умират. много е опасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: marchello   
Дата:   17-06-08 09:56

оф, тя и мойта муза Вероника вече на нищо не мяза ... вече година и половина ми позира, а на какво е заприличала ... [smilie8]

20 метра крака ... или както бяха се изказали под последната ми снимка - тва е дълго като Великите пости [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: anaksagor   
Дата:   17-06-08 09:57

от снимането растат крака. друга закономерност.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 09:58

божкееееееей отива да трие... ама файда, злото е сторено [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   17-06-08 09:58

...а хак да ви е сега темата с НАРЦИСИТЕ..[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 09:59

Suprise I'm dead....
dead man walking [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: pileshtar   
Дата:   17-06-08 10:25

anaksagor написа:

> от снимането растат крака. друга закономерност.


други неща не растат ли...цици например[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 10:26

с колко растат краката? на мен ми трябват още 10 см, че са ми късички крачетата [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: anaksagor   
Дата:   17-06-08 10:28

за 10 см, само с голям формат.
за цици - фишай.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.