Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: Amigo   
Дата:   18-06-08 12:20

Феноменът ”Паркинги и гаражи”
18 юни 2008 / News.dr.bg

Общинската фирма "Паркинги и гаражи" е криминална организация. Всяка година от там изчезват десетки милиони левове.
Това каза независимият депутат Минчо Христов пред бTV, цитиран от БГНЕС. Според него зад този "мафиотизиран октопод" стоят представители от всички политически сили. Христов заяви още, че ръководството на "Паркинги и гаражи" прави всичко възможно целият център на града да бъде превърнат в платена "Синя зона", за да може да се събират максимално средства от българските граждани. Умишлено в централната част на столицата се създава хаос и задръствания с цел да се накарат хората да използват "Синята зона", категоричен беше народният представител. БГНЕС припомня, че един час паркинг в "Синя зона" струва 1 лев между 8.30 и 18.30 часа всеки работен ден. Поставянето на "скоба" излиза 10 лева, а вдигането на автомобила с "Паяк" - минимум 30 лева и в повечето случаи се съставя акт.
Само преди дни Върховният административен съд обяви "Синята зона" за незаконна, като се произнесе по жалба на столичния адвокат Юлиян Пекунов. Решението важи за последните три години и така всеки гражданин, станал "клиент" на "Паркинги и гаражи" може да си поиска парите обратно по съдебен път.
Според публикации в медиите, за една година фирмата "Паркинги и гаражи" събира около 4.5 милиона лева от нея.
[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   18-06-08 12:23

аз не съм против синята зона, но СЪМ ПРОТИВ ПАРИТЕ ДА ПОТЪВАТ В ДЖОБЕТАТА НА ОТВОРКОВЦИТЕ[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   18-06-08 12:41

А вашио Кмет, дет' си припадате по него щот бил... (абе жените да си кажат веднага), постановил, че ще има Синя Зона от понделник!

Не е ясно, какво ще се случи в нахално паркиралите там в помеждутъка...

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: Vinsent   
Дата:   18-06-08 12:45

Синята зона е голямо удобство! Също и плащането чрез телефон, макар и не толкова изгодно.

А, напълно е възможно партиите да си пълнят джобовете и от там. Въобще няма по-голями престъпници от законотворците![smilie23] [smilie23] [smilie23]
Бисмарк е казал: законите са като кремвиршите, по-добре човек да не знае как се правят! [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: danbi   
Дата:   18-06-08 12:47

сега стана ясна идеята на рекламата с кремвиршите и хищниците....

мен пък т.н. Синя Зона ме дразни ужасно в София

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: g06ky   
Дата:   18-06-08 17:03

Navsqkade v evropa v centura na gradovete se plashta parking kakvo revete samo [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: джъмбо   
Дата:   18-06-08 17:24

ама има изградени и паркинги нали.... а не да затворят половината платно и половината тротоар и да почнат да гъбят безочетни пари[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: Amigo   
Дата:   18-06-08 17:33

g06ky написа:

> Navsqkade v evropa v centura na gradovete se plashta parking
> kakvo revete samo [smilie21] [smilie21] [smilie21]
>



става дума за това, че парите от тези сини зона отиват в гушите на някого, ако не си разбрал [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: insight   
Дата:   18-06-08 17:41

... строиш гаражи, многоетажни и събираш пари, а не, както каза някой по-горе затваряш половината платно и почваш да събираш пари ??!! ... ебати паркинга ебати гаража ....
.. явлението "паяк" е не по-малко трагично, склонен съм да го приема, ама да махат колите, които реално пречат на движението, а не тия дето са им най-удобни, за да могат да натоварят най-много. Ул."Любен Каравелов" целодневно е трагично задръстена от паркирали като бедуини в пустиня водачи на МПС, което създава яки проблеми... ама аз лично нито един паяк не съм видял там.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   18-06-08 17:52

Проблема е че няма достатъчно място за толкова много коли, затова паркират като бедуини. То като няма място, де да я туриш тая кола ?
И друго - в буенос айрес от летището докато стигнеш до града има 2 бариери за плащане на такси, така че платеното влизане в центъра (даже в нашия случай само паркиране) не е българско изобретение.

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: insight   
Дата:   18-06-08 17:58

кат няма място, не ходиш с кола ... не виждам от как синята зона решава каквото и да било, освен нечии лични бюджетни проблеми.... + открива работни места за разни чифути.

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: Chitsujo   
Дата:   18-06-08 18:19

Сега до нас направиха синя зона ул. "Вашингтон", а преди спирахме на нея със свито сърце, че ще вдигнат служебната кола. Родих се. В жабката си имам 10 талона по 1 лв. за по 1 час и 10 * 2 лв. за 2 часа и винаги успявам да си спра удобно, а не ми се налага да обиколя квартала 4 пъти, докато открия местенце, на което да ожуля всички коли.

Аз плюех преди по синя зона, но сега ми е много удобна. Наистина е хубаво все пак това да са паркинги, а не самите улици и тротоари, но за тез пари - толкова. А 'ич [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: IvoZafirov   
Дата:   18-06-08 18:27

Аз пък за паркиране в софия пари на педалите не давам [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: PiToMeN   
Дата:   18-06-08 18:59

То не само че такси има, ами и не всяка кола трябва да има достъп до центъра на града. Ограничение трябва да има поне по два критерия: Вредни емисии, които отделя автомобила, т.е. Евро 4/ Евро 5 да се допускат, както и автомобили, не превишаващи 1 тон, т.е. дребосъци :)

И да видите колко ще е готино на центъра без мутренски автомобили и т.н.
/с изключение на депутатските танкове де/

Но да се върнем към реалността...

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: LTG   
Дата:   18-06-08 19:05

Мен пък с кулилоту синя зона ми не требе [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: insight   
Дата:   18-06-08 19:19

... ами и аз при всяка възможност съм велосипедист .... ама зимъска като запръска сняг ... кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: мара   
Дата:   18-06-08 19:34

явно чукча писатель[cool] . от не читатель. изобщо не се спори за синята зона. категорично е добре да я има!(за справка вж. шишман, вашингтон, солунска и пр.-така се здръства наистина ПОЛОВИНАТА платно, а не цялото, а тротоарите са набучени с диречета и СВОБОДНИ!)
АМИГОТО ВИ ПОЯСНЯВА САМО, ЧЕ КИНТИТЕ ТЕКАТ КАТО ПЪЛНОВОДЕН ПОТОК В КОФТИ ПОСОКА!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   18-06-08 20:38

как само 1 лев!? нале билетчето стана левче!? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: Vinsent   
Дата:   18-06-08 20:40

Ми сичко по левче, кво? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: g06ky   
Дата:   18-06-08 21:07

Amigo tova veche e dryg vapros kude otivat parite , kak se sabirat , ot koi se sabirat [smilie8] [smilie8] [smilie8] No az komentirah che navsqkade v cql svqt se plashta za parking v centura na grada [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: cade   
Дата:   18-06-08 21:55

g06ky написа:

> Amigo tova veche e dryg vapros kude otivat parite , kak se
> sabirat , ot koi se sabirat [smilie8] [smilie8] [smilie8] No az
> komentirah che navsqkade v cql svqt se plashta za parking v
> centura na grada [smilie21]
>

напротив! точно къде отиват парите е важно.

строителството и поддръжката на пътищата се финансира от пътните данъци и част от акциза на горивата (пак вид данък). т.е. паркоместата по улиците си ги плащаме ние на практика. събирането на допълнително средства в от сини зони и подобни има смисъл за допълнително строителство на паркинги и поддръжка на пътната инфраструктура (тротоари, отводняване, знаци, светофари, etc. etc.)

а сега какво става, паркинги и гаражи заграждат съществуващи места, които се плащат през данъци, горива и т.н. и събират пари. ей така от нищото! и тези пари отива незнайно къде... да не говорим за заградените _тротоари_ при докторската градина [ezik]

и като чета излиза че дори има хора на които това им харесва? изумително! [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: tnt   
Дата:   18-06-08 21:58

паркинзи и гарази [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стоев   
Дата:   18-06-08 22:02

Бля, в Европа си цакат като попове за спиране в града...
Един колега от Ротердам ми разказа, как се отказал от служебен автонобил, защото за него трябвало да цака, ако си го паркира пред тях си, дето не е регистриран а фирмата не пуска пари за паркиране извън работното време...[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: Cristinel   
Дата:   18-06-08 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: cade   
Дата:   18-06-08 22:32

и не само в Европа, Стоев. в Канада се плаща $50 годишно за паркиране в града но това е част от техния данък върху колата (до колкото знам там е свързано с номерата на колите, не е 'пътен данък' но принципно е същото). тези пари се ползват за поддръжка и почистване (!) на улиците. няма 'сини зони' от наш тип [ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.